Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Tirsdag 2. marts 2021 kl. 02:19
WWW.HASLUND.INFO
 
EUROPACUP 2019/2020
CHAMPIONS LEAGUE, 3. KVALIFIKATIONSRUNDE (IKKE-MESTER)
1. KAMP2. KAMP
Club Brugge (Belgien videre til 4. kvalifikationsrunde (ikke-mester) med sammenlagt 4-3 (flest udebanem�l)
Dynamo Kiev (Ukraine) overf�res til Europa League, gruppespil
06.08.2019Club Brugge (Belgien)
Dynamo Kiev (Ukraine)
1 (1)
0 (0)
13.08.2019Dynamo Kiev (Ukraine)
Club Brugge (Belgien)
3 (1)
3 (1)
37.1-0Hans Vanaken, straffe6.1-0Vitaliy Buyalskiy
38.1-1Simon Deli
50.2-1Volodymyr Shepeliev
82.Mykyta Burda, Dynamo Kiev
84.Percy Muzi Tau, Club Brugge
88.2-2Ruud Vormer
90.3-2Selvm�l, Brandon Mechele
90.3-3Lo�s Openda
LASK Linz (�strig) videre til 4. kvalifikationsrunde (ikke-mester) med sammenlagt 5-2
FC Basel overf�res til Europa League, gruppespil
07.08.2019FC Basel (Schweiz)
LASK Linz (�strig)
1 (0)
2 (0)
13.08.2019LASK Linz (�strig)
FC Basel (Schweiz)
3 (0)
1 (0)
51.0-1Gernot Trauner59.1-0Reinhold Ranftl
82.0-2Joao Klauss De Mello80.1-1Kemal Ademi
87.1-2Luca Zuffi89.2-1Thomas Goiginer
90.3-1Marko Raguz
Olympiakos Pir�us (Gr�kenland) videre til 4. kvalifikationsrunde (ikke-mester) med sammenlagt 3-0
Istanbul Basaksehir (Tyrkiet) overf�res til Europa League, gruppespil
07.08.2019Istanbul Basaksehir (Tyrkiet)
Olympiakos Pir�us (Gr�kenland)
0 (0)
1 (0)
13.08.2019Olympiakos Pir�us (Gr�kenland)
Istanbul Basaksehir (Tyrkiet)
2 (0)
0 (0)
53.0-1Giorgos Masouras55.1-0Ruben Semedo
80.Irfan Kahveci, Istanbul Basaksehir78.2-0Mathieu Valbuena, straffe
Krasnodar (Rusland) videre til 4. kvalifikationsrunde (ikke-mester) med sammenlagt 3-3 (flest udebanem�l)
FC Porto (Portugal) overf�res til Europa League, gruppespil
07.08.2019Krasnodar (Rusland)
FC Porto (Portugal)
0 (0)
1 (0)
13.08.2019FC Porto (Portugal)
Krasnodar (Rusland)
2 (0)
3 (3)
89.0-1S�rgio Oliveira3.0-1Tonny Vilhena
13.0-2Magomed Suleymanov
34.0-3Magomed Suleymanov
57.1-3Z� Luis
76.2-3Luis Diaz
  Forside
  Deltageroversigt
CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalrunder
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (ikke-mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (ikke-mester)
  4. kvalrunde
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder
EUROPA LEAGUE
  Indledende kvalrunde
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (mester)
  4. kvalrunde
  4. kvalrunde (mester) 
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B    Gruppe H
  Gruppe C  Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F  Gruppe L
  1/16-finaler    Semifinaler
  1/8-finaler    Finale
  Kvartfinaler 
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder
  2018/2019
  vrige r