Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Onsdag 20. november 2019 kl. 23:53
WWW.HASLUND.INFO
 
EUROPACUP 2019/2020
EUROPA LEAGUE, GRUPPE B
STILLING OG RESULTATER
KLUBKVUTFI+/-P
FC København 4 1 3 0 4 3 +1 6
Dynamo Kiev 4 1 3 0 3 2 +1 6
Malmö FF 4 1 2 1 3 3 +0 5
FC Lugano 4 0 2 2 1 3 -2 2
Nummer 1 og 2 til 1/16-finalerne
HOLDDynamo KFC KøbenhavnFC LuganoMalmö FF
DYNAMO KIEV   24.10.2019
1 - 1
12.12.2019
 
19.09.2019
1 - 0
FC KØBENHAVN 07.11.2019
1 - 1
  19.09.2019
1 - 0
12.12.2019
 
FC LUGANO 03.10.2019
0 - 0
28.11.2019
 
  07.11.2019
0 - 0
MALMÖ FF 28.11.2019
 
03.10.2019
1 - 1
24.10.2019
2 - 1
 
HOLD

KAMPFACTS
4. RUNDE
07.11.2019FC København
Dynamo Kiew
1 (1)
1 (0)
07.11.2019FC Lugano
Malmö FF
0 (0)
0 (0)
4.1-0Jens Stage 
70.1-1Benjamin Verbic
3. RUNDE
24.10.2019Dynamo Kiew
FC København
1 (0)
1 (1)
24.10.2019Malmö FF
FC Lugano
2 (2)
1 (0)
2.0-1Pieros Sotiriou13.1-0Jo Inge Berget, straffe
53.1-1Artem Shabanov32.2-0Guillermo Molins
50.2-1Alexander Gerndt
2. RUNDE
03.10.2019Malmö FF
FC København
1 (0)
1 (1)
03.10.2019FC Lugano - Dynamo Kiew0 (0)
0 (0)
45.0-1Selvmål, Lasse Nielsen 
55.1-1Markus Rosenberg
1. RUNDE
19.09.2019FC København
FC Lugano
1 (0)
0 (0)
19.09.2019Dynamo Kiev
Malmö FF
1 (0)
0 (0)
50.1-0Michael Santos84.1-0Vitaly Buyalsky
KOMMENDE RUNDER
5. RUNDE
28.11.2019FC Lugano
FC København

28.11.2019Malmö FF
Dynamo Kiew

6. RUNDE
12.12.2019FC København
Malmö FF

12.12.2019Dynamo Kiew
FC Lugano

  Forside
  Deltageroversigt
CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalrunder
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (ikke-mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (ikke-mester)
  4. kvalrunde
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder
EUROPA LEAGUE
  Indledende kvalrunde
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (mester)
  4. kvalrunde
  4. kvalrunde (mester) 
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B    Gruppe H
  Gruppe C  Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F  Gruppe L
  1/16-finaler  Semifinaler
  1/8-finaler  Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder
  2018/2019
  Øvrige år