Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Onsdag 20. november 2019 kl. 23:54
WWW.HASLUND.INFO
 
EUROPACUP 2019/2020
EUROPA LEAGUE, GRUPPE C
STILLING OG RESULTATER
KLUBKVUTFI+/-P
FC Basel 4 3 1 0 10 3 +7 10
Getafe 4 2 0 2 4 4 +0 6
Krasnodar 4 2 0 2 6 8 -2 6
Trabzonspor 4 0 1 3 3 8 -5 1
Nummer 1 og 2 til 1/16-finalerne
HOLDFC BaselGetafeKrasnodarTrabzonspor
FC BASEL   07.11.2019
2 - 1
19.09.2019
5 - 0
12.12.2019
 
GETAFE 24.10.2019
0 - 1
  12.12.2019
 
19.09.2019
1 - 0
KRASNODAR 28.11.2019
 
03.10.2019
1 - 2
  07.11.2019
3 - 1
TRABZONSPOR 03.10.2019
2 - 2
28.11.2019
 
24.10.2019
0 - 2
 
HOLD

KAMPFACTS
4. RUNDE
07.11.2019FC Basel
Getafe
2 (1)
1 (1)
07.11.2019Krasnodar
Trabzonspor
3 (2)
1 (0)
8.1-0Arthur27.1-0Selvmål, Serkan Asan
45.1-1Jaime Mata, straffe34.2-0Manuel Fernandes
60.2-1Fabian Frei90.3-0Ivan Ignatyev
90.3-1Anthony Nwakaeme
3. RUNDE
24.10.2019Getafe
FC Basel
0 (0)
1 (1)
24.10.2019Trabzonspor
Krasnodar
0 (0)
2 (0)
18.0-1Fabian Frei49.0-1Marcus Berg
74.Kevin Bua, FC Basel90.0-2Tonny Vilhena
2. RUNDE
03.10.2019Trabzonspor
FC Basel
2 (1)
2 (1)
03.10.2019Krasnodar
Getafe
1 (0)
2 (1)
20.0-1Silvan Widmer36.0-1Angel Rodriguez
26.1-1Abdulkadir Parmak 61.0-2Angel Rodriguez
78.2-1Jose Sosa69.1-2Aris
80.2-2Noah Okafor81.David Timor Copovi
1. RUNDE
19.09.2019FC Basel
Krasnodar
5 (2)
0 (0)
19.09.2019Getafe
Trabzonspor
1 (1)
0 (0)
9.1-0Kevin Bua18.1-0Angel Rodriquez
40.2-0Kevin Bua
52.3-0Lucca Zuffi
54.4-0Selvmål, Tonny Vilhena
79.5-0Noah Okafor
KOMMENDE RUNDER
5. RUNDE
28.11.2019Krasnodar
FC Basel

28.11.2019Trabzonspor
Getafe

6. RUNDE
12.12.2019FC Basel
Trabzonspor

12.12.2019Getafe
Krasnodar

  Forside
  Deltageroversigt
CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalrunder
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (ikke-mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (ikke-mester)
  4. kvalrunde
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder
EUROPA LEAGUE
  Indledende kvalrunde
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (mester)
  4. kvalrunde
  4. kvalrunde (mester) 
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B    Gruppe H
  Gruppe C  Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F  Gruppe L
  1/16-finaler  Semifinaler
  1/8-finaler  Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder
  2018/2019
  Øvrige år