Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Onsdag 16. oktober 2019 kl. 17:05
WWW.HASLUND.INFO
 
EUROPACUP 2019/2020
EUROPA LEAGUE, GRUPPE D
STILLING OG RESULTATER
KLUBKVUTFI+/-P
PSV Eindhoven 2 2 0 0 7 3 +4 6
Sporting Lissabon 2 1 0 1 4 4 +0 3
LASK Linz 2 1 0 1 2 2 +0 3
Rosenborg 2 0 0 2 1 5 -4 0
Nummer 1 og 2 til 1/16-finalerne
HOLDLASK LinzPSVRosenborgSporting L
LASK LINZ   07.11.2019
 
19.09.2019
1 - 0
12.12.2019
 
PSV EINDHOVEN 24.10.2019
 
  12.12.2019
 
19.09.2019
3 - 2
ROSENBORG 28.11.2019
 
03.10.2019
1 - 4
  07.11.2019
 
SPORTING LISSABON 03.10.2019
2 - 1
28.11.2019
 
24.10.2019
 
 
HOLDLASK LinzPSVRosenborgSporting L

KAMPFACTS
1. RUNDE
19.09.2019PSV Eindhoven
Sporting Lissabon
3 (2)
2 (1)
19.09.2019LASK Linz
Rosenborg
1 (1)
0 (0)
19.1-0Donyell Malen45.1-0James Holland
25.2-0Selvmål, Sebastián Coates
39.2-1Bruno Fernandes
48.3-1Timo Baumgartl
82.3-2Pedro Mendes
2. RUNDE
03.10.2019Sporting Lissabon
LASK Linz
2 (0)
1 (1)
03.10.2019Rosenborg
PSV Eindhoven
1 (0)
4 (3)
16.0-1Marko Raguz14.0-1Pablo Rosario
59.1-1Luiz Phellype37.0-2Selvmål, Birger Meling
63.2-1Bruno Fernandez41.0-3Donyell Malen
70.1-3Samuel Adegbenro
79.1-4Donyell Malen
3. RUNDE
24.10.2019PSV Eindhoven
LASK Linz

24.10.2019Sporting Lissabon
Rosenborg

4. RUNDE
07.11.2019LASK Linz
PSV Eindhoven

07.11.2019Rosenborg
Sporting Lissabon

5. RUNDE
28.11.2019Rosenborg
LASK Linz

28.11.2019Sporting Lissabon
PSV Eindhoven

6. RUNDE
12.12.2019LASK Linz
Sporting Lissabon

12.12.2019PSV Eindhoven
Rosenborg

  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalrunder
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (ikke-mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (ikke-mester)
  4. kvalrunde
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

EUROPA LEAGUE
  Indledende kvalrunde
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (mester)
  4. kvalrunde
  4. kvalrunde (mester) 
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B    Gruppe H
  Gruppe C  Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F  Gruppe L
  1/16-finaler  Semifinaler
  1/8-finaler  Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2018/2019
  Øvrige år