Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Torsdag 21. november 2019 kl. 00:02
WWW.HASLUND.INFO
 
EUROPACUP 2019/2020
EUROPA LEAGUE, GRUPPE E
STILLING OG RESULTATER
KLUBKVUTFI+/-P
Celtic 4 3 1 0 7 3 +4 10
CFR Cluj 4 3 0 1 4 3 +1 9
Lazio 4 1 0 3 5 7 -2 3
Rennes 4 0 1 3 2 5 -3 1
Nummer 1 og 2 til 1/16-finalerne
HOLDCelticClujLazioRennes
CELTIC   03.10.2019
2 - 0
24.10.2019
2 - 1
28.11.2019
 
CFR CLUJ 12.12.2019
 
  19.09.2019
2 - 1
07.11.2019
1 - 0
LAZIO 07.11.2019
1 - 2
28.11.2019
 
  03.10.2019
2 - 1
RENNES 19.09.2019
1 - 1
24.10.2019
0 - 1
12.12.2019
 
 
HOLDCelticClujLazioRennes

KAMPFACTS
4. RUNDE
07.11.2019CFR Cluj
Rennes
1 (0)
0 (0)
07.11.2019Lazio
Celtic
1
2
87.1-0Mario Rondon7.1-0Ciro Immobile
90.Mario Rondon38.1-1James Forrest
90.1-2Olivier Ntcham
3. RUNDE
24.10.2019Rennes
CFR Cluj
0 (0)
1 (1)
24.10.2019Celtic
Lazio
2 (0)
1 (1)
5.Edouard Mendy, Rennes40.0-1Manuel Lazzari
9.0-1Ciprian Ioan Deac67.1-1Ryan Christie
46.Eduardo Camavinga , Rennes89.2-1Christopher Jullien
82.Mateo Susic, CFR Cluj
2. RUNDE
03.10.2019Celtic
CFR Cluj
2 (1)
0 (0)
03.10.2019Lazio
Rennes
2 (0)
1 (0)
20.1-0Odsonne Edouard53.0-1Jeremy Morel
59.2-0Mohamed Elyounoussi63.1-1Sergej Milinkovic-Savic
75.2-1Ciro Immobile
1. RUNDE
19.09.2019Rennes
Celtic
1 (1)
1 (0)
19.09.2019CFR Cluj
Lazio
2 (1)
1 (1)
38.1-0M'Baye Niang, straffe25.0-1Bastos
59.1-1Ryan Christie41.1-1Ciprian Ioan Deac
90.Vakoun Issouf Bayo, Celtic75.2-1Billel Omrani
KOMMENDE RUNDER
5. RUNDE
28.11.2019Lazio
CFR Cluj

28.11.2019Celtic
Rennes

6. RUNDE
12.12.2019CFR Cluj
Celtic

12.12.2019Rennes
Lazio

  Forside
  Deltageroversigt
CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalrunder
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (ikke-mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (ikke-mester)
  4. kvalrunde
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder
EUROPA LEAGUE
  Indledende kvalrunde
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (mester)
  4. kvalrunde
  4. kvalrunde (mester) 
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B    Gruppe H
  Gruppe C  Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F  Gruppe L
  1/16-finaler  Semifinaler
  1/8-finaler  Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder
  2018/2019
  Øvrige år