Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Torsdag 12. december 2019 kl. 00:25
WWW.HASLUND.INFO
 
EUROPACUP 2019/2020
EUROPA LEAGUE, GRUPPE F
STILLING OG RESULTATER
KLUBKVUTFI+/-P
Arsenal5311125710
Frankfurt530267-19
Standard Liége521268-27
Guimaraes502348-42
Nummer 1 og 2 til 1/16-finalerne
HOLDArsenalFrankfurtGuimaraesStandard L
ARSENAL   28.11.2019
1 - 2
24.10.2019
3 - 2
03.10.2019
4 - 0
FRANKFURT 19.09.2019
0 - 3
  12.12.2019
 
24.10.2019
2 - 1
GUIMARAES 06.11.2019
1 - 1
03.10.2019
0 - 1
  28.11.2019
1 - 1
STANDARD LIÉGE 12.12.2019
 
07.11.2019
2 - 1
19.09.2019
2 - 0
 
HOLDArsenalFrankfurtGuimaraesStandard L
KAMPFACTS
5. RUNDE
28.11.2019Guimaraes
Standard Liége
1 (1)
1 (1)
28.11.2019Arsenal
Frankfurt
1 (1)
2 (0)
40.0-1Maxime Lestienne, straffe45.1-0Pierre-Emerick Aubameyang
45.1-1Andre Pereira55.1-1Daichi Kamada
64.1-2Daichi Kamada
4. RUNDE
06.11.2019Guimaraes
Arsenal
1 (0)
1 (0)
07.11.2019Standard Liége
Frankfurt
2 (0)
1 (0)
81.0-1Shkodran Mustafi56.1-0Zinho Vanheusden
90.1-1Bruno Duarte65.1-1Filip Kostic
90.2-1Maxime Lestienne
3. RUNDE
24.10.2019Frankfurt
Standard Liége
2 (1)
1 (0)
24.10.2019Arsenal
Guimaraes
3 (1)
2 (2)
28.1-0David Abraham9.0-1Marcus Edwards
73.2-0Martin Hinteregger32.1-1Gabriel Martinelli
82.2-1Selim Amallah37.1-2Bruno Duarte
80.2-2Nicolas Pépé
90.3-2Nicolas Pépé
2. RUNDE
02.10.2019Guimaraes
Frankfurt
0 (0)
1 (1)
03.10.2019Arsenal
Standard Liége
4 (3)
0 (0)
36.0-1Evan N'Dicka14.1-0Gabriel Martinelli
16.2-0Gabriel Martinelli
22.3-0Joseph Willock
57.4-0Dani Ceballos
1. RUNDE
19.09.2019Frankfurt
Arsenal
0 (0)
3 (1)
19.09.2019Standard Liége
Guimaraes
2 (0)
0 (0)
38.0-1Joseph Willock66.1-0Selvmål, Florent Hanin
79.Dominik Koh, Frankfurt90.2-0Paul-Jose M'Poku
85.0-2Bukayo Saka
88.0-3Pierre-Emerick Aubameyang
KOMMENDE RUNDER
6. RUNDE
12.12.2019Standard Liége
Arsenal

12.12.2019Frankfurt
Guimaraes

  Forside
  Deltageroversigt
CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalrunder
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (ikke-mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (ikke-mester)
  4. kvalrunde
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder
EUROPA LEAGUE
  Indledende kvalrunde
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (mester)
  4. kvalrunde
  4. kvalrunde (mester) 
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B    Gruppe H
  Gruppe C  Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F  Gruppe L
  1/16-finaler  Semifinaler
  1/8-finaler  Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder
  2018/2019
  Øvrige år