Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Torsdag 17. oktober 2019 kl. 04:45
WWW.HASLUND.INFO
 
EUROPACUP 2019/2020
EUROPA LEAGUE, GRUPPE H
STILLING OG RESULTATER
KLUBKVUTFI+/-P
Ludogorets 2 2 0 0 8 1 +7 6
Espanyol 2 1 1 0 3 1 +2 4
Ferencvaros 2 0 1 1 1 4 -3 1
CSKA Moskva 2 0 0 2 1 7 -6 0
Nummer 1 og 2 til 1/16-finalerne
HOLDCSKA MoskvaEspanyolFerencvarosLudogorets
CSKA MOSKVA  03.10.2019
0 - 2
24.10.2019
 
28.11.2019
 
ESPANYOL 12.12.2019
 
  19.09.2019
1 - 1
07.11.2019
 
FERENCVAROS 07.11.2019
 
28.11.2019
 
 03.10.2019
0 - 3
LUDOGORETS 19.09.2019
5 - 1
24.10.2019
 
12.12.2019
 
 
HOLDCSKA MoskvaEspanyolFerencvarosLudogorets

KAMPFACTS
1. RUNDE
19.09.2019Ludogorets
CSKA Moskva
5 (0)
1 (1)
19.09.2019Espanyol
Ferencvaros
1 (0)
1 (1)
11.0-1Igor Diveev10.0-1Selvmål, Javi Lopez
47.1-1Wanderson60.1-1Matias Vargas
50.2-1Jody Lukoki
52.3-1Claudiu Keserü
68.4-1Claudiu Keserü
73.5-1Claudiu Keserü, straffe
2. RUNDE
03.10.2019Ferencvaros
Ludogorets
0 (0)
3 (2)
03.10.2019CSKA Moskva
Espanyol
0 (0)
2 (0)
1.0-1Jody Lukoki64.0-1Lei Wu
40.0-2Rafael Forster90.0-2Victor Campuzano
43.Dragos Grigore, Ludogorets
64.0-3Rafael Forster
3. RUNDE
24.10.2019Ludogorets
Espanyol

24.10.2019CSKA Moskva
Ferencvaros

4. RUNDE
07.11.2019Espanyol
Ludogorets

07.11.2019Ferencvaros
CSKA Moskva

5. RUNDE
28.11.2019Ferencvaros
Espanyol

28.11.2019CSKA Moskva
Ludogorets

6. RUNDE
12.12.2019Espanyol
CSKA Moskva

12.12.2019Ludogorets
Ferencvaros

  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalrunder
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (ikke-mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (ikke-mester)
  4. kvalrunde
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

EUROPA LEAGUE
  Indledende kvalrunde
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (mester)
  4. kvalrunde
  4. kvalrunde (mester) 
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B    Gruppe H
  Gruppe C  Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F  Gruppe L
  1/16-finaler  Semifinaler
  1/8-finaler  Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2018/2019
  Øvrige år