Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Mandag 14. oktober 2019 kl. 17:38
WWW.HASLUND.INFO
 
EUROPACUP 2019/2020
EUROPA LEAGUE, GRUPPE I
STILLING OG RESULTATER
KLUBKVUTFI+/-P
Wolfsburg 2 1 1 0 4 2 +2 4
Gent 2 1 1 0 4 3 +1 4
St. Etienne 2 0 1 1 3 4 -1 1
FC Oleksandria 2 0 1 1 2 4 -2 1
Nummer 1 og 2 til 1/16-finalerne
HOLDOleksandriyaGentSt. EtienneWolfsburg
FC OLEKSANDRIYA  03.10.2019
1 - 1
07.11.2019
 
28.11.2019
 
GENT 12.12.2019
 
  19.09.2019
3 - 2
24.10.2019
 
ST. ETIENNE 24.10.2019
 
28.11.2019
 
 03.10.2019
1 - 1
WOLFSBURG 19.09.2019
3 - 1
07.11.2019
 
12.12.2019
 
 
HOLDOleksandriaGentSt. EtienneWolfsburg

KAMPFACTS
1. RUNDE
19.09.2019Gent
St. Etienne
3 (2)
2 (1)
19.09.2019Wolfsburg
FC Oleksandriya
3 (2)
1 (0)
2.1-0Jonathan David20.1-0Maximilian Arnold
38.1-1Wahbi Khazri24.2-0Admir Mehmedi
43.2-1Jonathan David67.2-1Evgen Banada
64.3-1Selvmål, Loic Perrin68.3-1Josip Brekalo
74.3-2Selvmål, Thomas Kaminski
2. RUNDE
03.10.2019St. Etienne
Wolfsburg
1 (1)
1 (1)
03.10.2019FC Oleksandriya
Gent
1 (0)
1 (1)
13.1-0Thimothée Kolodziejczak6.0-1 Laurent Depoitre
15.1-1William61.1-1Artem Sitalo
3. RUNDE
24.10.2019Gent
Wolfsburg

24.10.2019St. Etienne
FC Oleksandriya

4. RUNDE
07.11.2019Wolfsburg
Gent

07.11.2019FC Oleksandriya
St. Etienne

5. RUNDE
28.11.2019FC Oleksandriy
Wolfsburg

28.11.2019St. Etienne
Gent

6. RUNDE
12.12.2019Wolfsburg
St. Etienne

12.12.2019Gent
FC Oleksandriya

  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalrunder
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (ikke-mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (ikke-mester)
  4. kvalrunde
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

EUROPA LEAGUE
  Indledende kvalrunde
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (mester)
  4. kvalrunde
  4. kvalrunde (mester) 
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B    Gruppe H
  Gruppe C  Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F  Gruppe L
  1/16-finaler  Semifinaler
  1/8-finaler  Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2018/2019
  Øvrige år