Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Mandag 14. oktober 2019 kl. 17:39
WWW.HASLUND.INFO
 
EUROPACUP 2019/2020
EUROPA LEAGUE, GRUPPE J
STILLING OG RESULTATER
KLUBKVUTFI+/-P
Wolfsberger 2 1 1 0 5 1 +4 4
Roma 2 1 1 0 5 1 +4 4
Mönchengladbach 2 0 1 1 1 5 -4 1
Istanbul Basaksehir 2 0 1 1 1 5 -4 1
Nummer 1 og 2 til 1/16-finalerne
HOLDBasakhesirMönchenglRomaWolfsberger
BASAKHESIR  03.10.2019
1 - 1
28.11.2019
 
24.10.2019
 
MÖNCHENGLADBACH 07.11.2019
 
  12.12.2019
 
19.09.2019
0 - 4
ROMA 19.09.2019
4 - 0
24.10.2019
 
  12.12.2019
 
WOLFSBERGER 07.11.2019
 
28.11.2019
 
03.10.2019
1 - 1
 
HOLDBasakhesirMönchenglRomaWolfsberger

KAMPFACTS
1. RUNDE
19.09.2019Mönchengladbach
Wolfsberger
0 (0)
4 (3)
19.09.2019Roma
Istanbul Basakhesir
4 (1)
0 (0)
13.0-1Shon Weissman42.1-0Selvmål, Junior Caicara
31.0-2Mario Leitgeb58.2-0Edin Dzeko
41.0-3Marcel Ritzmaier71.3-0Nicolo Zaniolo
68.0-4Mario Leitgeb90.4-0Justin Kluivert
2. RUNDE
03.10.2019Wolfsberger
Roma
1 (0)
1 (1)
03.10.2019Istanbul Basakhesir
Mönchengladbach
1 (0)
1 (0)
55.1-0Edin Visca27.0-1Leonardo Spinazzola
90.1-1Patrick Herrmann51.1-1Michael Liendl
3. RUNDE
24.10.2019Roma
Mönchengladbach

24.10.2019Istanbul Basakhesir
Wolfsberger

4. RUNDE
07.11.2019Mönchengladbach
Roma

07.11.2019Wolfsberger
Istanbul Basakhesir

5. RUNDE
28.11.2019Wolfsberger
Mönchengladbach

28.11.2019Istanbul Basakhesir
Roma

6. RUNDE
12.12.2019Mönchengladbach
Istanbul Basakhesir

12.12.2019Roma
Wolfsberger

  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalrunder
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (ikke-mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (ikke-mester)
  4. kvalrunde
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

EUROPA LEAGUE
  Indledende kvalrunde
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (mester)
  4. kvalrunde
  4. kvalrunde (mester) 
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B    Gruppe H
  Gruppe C  Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F  Gruppe L
  1/16-finaler  Semifinaler
  1/8-finaler  Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2018/2019
  Øvrige år