Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Torsdag 17. oktober 2019 kl. 05:38
WWW.HASLUND.INFO
 
EUROPACUP 2019/2020
EUROPA LEAGUE, 2. KVALIFIKATIONSRUNDE
1. KAMP2. KAMP
Brøndby (Danmark) videre til 3. kvalifikationsrunde (ikke-mester) med sammenlagt 5-3
25.07.2019Lechia Gdansk (Polen)
Brøndby (Danmark)
2 (1)
1 (0)
01.08.2019Brøndby (Danmark)
Lechia Gdansk (Polen)
4 (1;2)
1 (0;1)
26.1-0Flavio Paixao, straffe15.1-0Paulus Arajuuri
59.1-1Simon Hedlund53.2-0Kamil Wilczek
63.2-1Patryk Lipski67.2-1Flavio Paixao
94.3-1Jesper Lindstrøm
118.4-1Jesper Lindstrøm
Efter forlænget spilletid
Shakhtyor Soligorsk (Hviderusland) videre til 3. kvalifikationsrunde (ikke-mester) med sammenlagt 2-0
25.07.2019Shakhtyor Soligorsk (Hviderusland)
Esbjerg (Danmark)
2 (1)
0 (0)
01.08.2019Esbjerg (Danmark)
Shakhtyor Soligorsk (Hviderusland)
0 (0)
0 (0)
5.1-0Elis Bakaj89.Julius Szöke, Shakhtyor Soligorsk
55.2-0Pavel Rybak
AEK Larnaca (Cypern) videre til 3. kvalifikationsrunde (ikke-mester) med sammenlagt 7-0
25.07.2019AEK Larnaca (Cypern)
Levski Sofia (Bulgarien)
3 (0)
0 (0)
01.08.2019Levski Sofia (Bulgarien)
AEK Larnaca (Cypern)
0 (0)
4 (2)
45.Zhivko Milanov, Levski Sofia8.0-1Ivan Trickovski, straffe
67.1-0Apostolos Giannou29.0-2Ivan Trickovski
70.2-0Raul75.0-3Ivan Trickovski
75.3-0Hector Hevel82.0-4Ivan Trickovski
Steaua Bukarest (Rumænien) videre til 3. kvalifikationsrunde (ikke-mester) med sammenlagt 5-3
25.07.2019Alashkert FC (Armenien)
Steaua Bukarest (Rumænien)
0 (0)
3 (0)
01.08.2019Steaua Bukarest (Rumænien)
Alashkert FC (Armenien)
2 (1)
3 (2)
60.0-1Florin Tanase10.1-0Florin Tanase, straffe
68.0-2Iulian Cristea24.1-1Gustavo Marmentini
82.0-3Florinel Coman27.Mihai Balasa, Steaua Bukarest
28.1-2Gustavo Marmentini, straffe
45.1-3Thiago Galvao
59.2-3Florinel Coman
63.Gustavo Marmentini, Alashkert FC
Aris Saloniki (Grækenland) videre til 3. kvalifikationsrunde (ikke-mester) med sammenlagt 1-0
25.07.2019Aris Saloniki (Grækenland)
AEL Limassol (Cypern)
0 (0)
0 (0)
01.08.2019AEL Limassol (Cypern)
Aris Saloniki (Grækenland)
0 (0)
1 (1)
14.0-1Nicolas Diguiny, straffe
83.Boris Godal, AEL Limassol
Neftchi Baku (Aserbajdsjan) videre til 3. kvalifikationsrunde (ikke-mester) med sammenlagt 4-0
25.07.2019Arsenal Tula (Rusland)
Neftchi Baku (Aserbajdsjan)
0 (0)
1 (1)
01.08.2019Neftchi Baku (Aserbajdsjan)
Arsenal Tula (Rusland)
3 (0)
0 (0)
45.0-1Dario Frederico49.1-0Rauf Aliyev
89.2-0Dario Frederico, straffe
90.3-0Mamadou Mbodj
AZ Alkmaar (Holland) videre til 3. kvalifikationsrunde (ikke-mester) med sammenlagt 3-0
25.07.2019AZ Alkmaar (Holland)
Häcken (Sverige)
0 (0)
0 (0)
01.08.2019Häcken (Sverige)
AZ Alkmaar (Holland)
0 (0)
3 (1)
42.0-1Myron Boadu
56.0-2Calvin Stengs
67.0-3Oussama Idrissi
Zorya Luhansk (Ukraine) videre til 3. kvalifikationsrunde (ikke-mester) med sammenlagt 4-1
25.07.2019Buducnost (Montenegro)
Zorya Luhansk (Ukraine)
1 (0)
3 (2)
01.08.2019Zorya Luhansk (Ukraine)
Buducnost (Montenegro)
1 (1)
0 (0)
15.0-1Artem Gromov32.1-0Artem Gromov
19.0-2Artem Gromov33.Nikola Djuric, Buducnost
60.1-2Mihailo Perovic34.Drasko Bozovic, Buducnost
82.1-3Levan Arveladze
Aberdeen (Skotland) videre til 3. kvalifikationsrunde (ikke-mester) med sammenlagt 6-1
25.07.2019Chikhura (Georgien)
Aberdeen (Skotland)
1 (1)
1 (0)
01.08.2019Aberdeen (Skotland)
Chikhura (Georgien)
5 (2)
0 (0)
41.1-0Giorgi Koripadze, straffe9.1-0Sam Cosgrove
68.1-1Sam Cosgrove, straffe20.2-0Sam Cosgrove
58.3-0Greg Leigh
65.4-0Scott Wright
80.5-0Sam Cosgrove
Partizan Beograd (Serbien) videre til 3. kvalifikationsrunde (ikke-mester) med sammenlagt 4-0
25.07.2019Connah's Quay Nomads (Wales)
Partizan Beograd (Serbien)
0 (0)
1 (0)
01.08.2019Partizan Beograd (Serbien)
Connah's Quay Nomads (Wales)
3 (0)
0 (0)
62.0-1Aleksandar Scekic54.1-0Zoran Tosic
70.2-0Ognjen Ozegovic
73.3-0Filip Stevanovic
CSKA Sofia (Bulgarien) videre til 3. kvalifikationsrunde (ikke-mester) med sammenlagt 1-1 (vandt 4-3 efter straffe)
25.07.2019CSKA Sofia (Bulgarien)
Osijek (Kroatien)
1 (0)
0 (0)
01.08.2019Osijek (Kroatien)
CSKA Sofia (Bulgarien)
1 (1;1)
0 (0;0)
53.1-0Evandro Da Silva28.1-0Ante Majstorovic
Efter forlænget spilletid
Atromitos (Grækenland) videre til 3. kvalifikationsrunde (ikke-mester) med sammenlagt 5-3
25.07.2019Dunajska Streda (Slovakiet)
Atromitos (Grækenland)
1 (1)
2 (2)
01.08.2019Atromitos (Grækenland)
Dunajska Streda (Slovakiet)
3 (2)
2 (0)
20.0-1Javier Umbides22.1-0Alexandros Katranis
35.1-1Krisztopher Vida28.2-0George Manoussos, straffe
43.1-2George Manoussos53.2-1Eric Kleybel Ramirez Matheus
72.2-2Zsolt Kalmar, straffe
76.3-3Spyros Risvanis
Espanyol (Spanien) videre til 3. kvalifikationsrunde (ikke-mester) med sammenlagt 7-1
25.07.2019Espanyol (Spanien)
Stjarnan (Island)
4 (0)
0 (0)
01.08.2019Stjarnan (Island)
Espanyol (Spanien)
1 (0)
3 (1)
49.1-0Facundo Ferreyra5.0-1Adrian Giner Pedrosa
57.2-0Facundo Ferreyra52.0-2Borja Iglesias Quintas
60.3-0Borja Iglesias Quintas79.0-3Facundo Ferreyra
68.4-0Borja Iglesias Quintas87.1-3Baldur Sigurdsson
Frankfurt (Tyskland) videre til 3. kvalifikationsrunde (ikke-mester) med sammenlagt 4-2
25.07.2019FC Flora (Estland)
Frankfurt (Tyskland)
1 (1)
2 (1)
01.08.2019Frankfurt (Tyskland)
FC Flora (Estland)
2 (1)
1 (1)
24.0-1Lucas Torro37.1-0Goncalo Paciencia
34.1-1Mihkel Ainsalu40.1-1Vlasiy Sinyavskiy
71.1-2Dejan Joveljic54.2-1Goncalo Paciencia, straffe
FC Luzern (Schweiz) videre til 3. kvalifikationsrunde (ikke-mester) med sammenlagt 2-0
25.07.2019FC Luzern (Schweiz)
Klaksvik (Færøerne)
1 (0)
0 (0)
01.08.2019Klaksvik (Færøerne)
FC Luzern (Schweiz)
0 (0)
1 (1)
90.1-0Christian Schneuwly34.0-1Idriz Voca
FC Pyunik (Armenien) videre til 3. kvalifikationsrunde (ikke-mester) med sammenlagt 2-1
25.07.2019FC Pyunik (Armenien)
FK Jablonec (Tjekkiet)
2 (2)
1 (0)
01.08.2019FK Jablonec (Tjekkiet)
FC Pyunik (Armenien)
0 (0)
0 (0)
5.1-0Artur Miranyan88.Erik Vardanyan, FC Pyunik
30.2-0Artur Miranyan88.Tomas Brecka, FK Jablonec
53.2-1Martin Dolezal
Zrinjski Mostar (Bosnien) videre til 3. kvalifikationsrunde (ikke-mester) med sammenlagt 3-2
25.07.2019FC Utrecht (Holland)
Zrinjski Mostar (Bosnien)
1 (0)
1 (1)
01.08.2019Zrinjski Mostar (Bosnien)
FC Utrecht (Holland)
2 (0;1)
1 (1;1)
34.0-1Miljan Govedarica45.0-1Simon Gustafson
61.1-1Gyrano Kerk65.1-1Irfan Hadzic
111.2-1Stanisa Mandic
Efter forlænget spilletid
FC Vaduz (Liechtenstein) videre til 3. kvalifikationsrunde (ikke-mester) med sammenlagt 2-1
25.07.2019Fehervar FC (Ungarn)
FC Vaduz (Liechtenstein)
1 (1)
0 (0)
01.08.2019FC Vaduz (Liechtenstein)
Fehervar FC (Ungarn)
2 (0;1)
0 (0;0)
5.1-0Stopira61.1-0Milan Gajic, straffe
100.2-0Mohamed Coulibaly
107.Gianni Antoniazzi, FC Vaduz
Efter forlænget spilletid
Dinamo Tbilisi (Georgien) videre til 3. kvalifikationsrunde (ikke-mester) med sammenlagt 5-0
25.07.2019Gabala (Aserbajdsjan)
Dinamo Tbilisi (Georgien)
0 (0)
2 (1)
01.08.2019Dinamo Tbilisi (Georgien)
Gabala (Aserbajdsjan)
3 (0)
0 (0)
41.0-1Levani Kutalia68.1-0Levan Shengelia
87.0-2Arfang Daffe88.2-0Levan Shengelia
90.3-0Kwame Karikari
Gent (Belgien) videre til 3. kvalifikationsrunde (ikke-mester) med sammenlagt 7-5
25.07.2019Gent (Belgien)
Viitorul Constanta (Rumænien)
6 (5)
3 (1)
01.08.2019Viitorul Constanta (Rumænien)
Gent (Belgien)
2 (0)
1 (1)
4.1-0Nana Asare38.0-1Roman Yaremchuk
13.2-0Brecht Dejaegere47.1-1Gabriel Iancu, straffe
21.2-1Sebastian Mladen61.2-1Gabriel Iancu, straffe
35.3-1Yuya Kubo
42.4-1Roman Yaremchuk, straffe
45.5-1Yuya Kubo
50.6-1Roman Yaremchuk
56.6-2Bogdan Tiru
61.6-3Bogdan Tiru
Glasgow Rangers (Skotland) videre til 3. kvalifikationsrunde (ikke-mester) med sammenlagt 2-0
25.07.2019Glasgow Rangers (Skotland)
Progres Niederkorn (Luxembourg)
2 (1)
0 (0)
01.08.2019Progres Niederkorn (Luxembourg)
Glasgow Rangers (Skotland)
0 (0)
0 (0)
20.1-0Joseph Ayodele-Aribo
54.2-0Sheyi Ojo
88.Tom Laterza, Progres Niederkorn
Hapoel Be'er Sheva (Israel) videre til 3. kvalifikationsrunde (ikke-mester) med sammenlagt 3-1
25.07.2019Hapoel Be'er Sheva (Israel)
FC Kairat (Kasakhstan)
2 (1)
0 (0)
01.08.2019FC Kairat (Kasakhstan)
Hapoel Be'er Sheva (Israel)
1 (1)
1 (0)
10.1-0Ramzi Safuri, straffe40.1-0Rade Dugalic
63.2-0Eden Shamir55.Yeldos Akhmetov, FC Kairat
63.1-1Selvmål, Rade Dugalic
88.Vladimir Plotnikov, FC Kairat
90.Gafurzhan Suyumbayev, FC Kairat
Haugesund (Norge) videre til 3. kvalifikationsrunde (ikke-mester) med sammenlagt 3-2
25.07.2019Haugesund (Norge)
Sturm Graz (Østrig)
2 (0)
0 (0)
01.08.2019Sturm Graz (Østrig)
Haugesund (Norge)
2 (1)
1 (0)
51.1-0Kevin Martin Krygård15.1-0Selvmål, Niklas Sandberg
64.2-0Niklas Sandberg48.2-0Ivan Ljubic
68.2-1Kevin Martin Krygård
Universitatea Craiova (Rumænien) videre til 3. kvalifikationsrunde (ikke-mester) med sammenlagt 0-0 (vandt 3-1 efter straffe)
25.07.2019Honved Budapest (Ungarn)
Universitatea Craiova (Rumænien)
0 (0)
0 (0)
01.08.2019Universitatea Craiova (Rumænien)
Honved Budapest (Ungarn)
0 (0;0)
0 (0;0)
Efter forlænget spilletid
IFK Norrköping (Sverige) videre til 3. kvalifikationsrunde (ikke-mester) med sammenlagt 3-0
25.07.2019IFK Norrköping (Sverige)
FK Liepaja (Letland)
2 (1)
0 (0)
01.08.2019FK Liepaja (Letland)
IFK Norrköping (Sverige)
0 (0)
1 (0)
1.1-0Simon Thern89.0-1Sead Haksabanovic
80.2-0Sead Haksabanovic
Guimaraes (Portugal) videre til 3. kvalifikationsrunde (ikke-mester) med sammenlagt 5-0
25.07.2019Jeunesse d'Esch (Luxembourg)
Guimaraes (Portugal)
0 (0)
1 (0)
01.08.2019Guimaraes (Portugal)
Jeunesse d'Esch (Luxembourg)
4 (1)
0 (0)
90.0-1Joseph Amoah14.1-0Edmond Tapsoba
63.2-0Alexandre Guedes
88.3-0Edmond Tapsoba, straffe
90.4-0Joao Carlos
Legia Warszawa (Polen) videre til 3. kvalifikationsrunde (ikke-mester) med sammenlagt 1-0
25.07.2019Legia Warszawa (Polen)
Kuopio PS (Finland)
1 (1)
0 (0)
01.08.2019Kuopio PS (Finland)
Legia Warszawa (Polen)
0 (0)
0 (0)
9.1-0Mateusz Wieteska
Lokomotiv Plovdiv (Bulgarien) videre til 3. kvalifikationsrunde (ikke-mester) med sammenlagt 3-3 (flest udebanemål)
25.07.2019Lokomotiv Plovdiv (Bulgarien)
Spartak Trnava (Slovakiet)
2 (1)
0 (0)
01.08.2019Spartak Trnava (Slovakiet)
Lokomotiv Plovdiv (Bulgarien)
3 (1)
1 (0)
39.1-0Dimitar Iliev, straffe16.1-0Filip Dangubic
61.2-0Dimitar Iliev, straffe35.Timotej Zahumensky, Spartak Trnava
53.2-0Bogdan Mitrea, straffe
71.3-0Rafael Tavares Dos Santos
74.3-1Alen Ozbolt
Malatyaspor (Tyrkiet) videre til 3. kvalifikationsrunde (ikke-mester) med sammenlagt 3-2
25.07.2019Malatyaspor (Tyrkiet)
Olimpija Ljubljana (Slovenien)
2 (1)
2 (1)
01.08.2019Olimpija Ljubljana (Slovenien)
Malatyaspor (Tyrkiet)
0 (0)
1 (0)
13.0-1Ante Vukusic38.Endri Cekici, Olimpija Ljubljana
20.1-1Arturo Rafael Mina Meza77.0-1Adis Jahovic
66.2-1Adis Jahovic, straffe
74.2-2Stefan Savic
Mlada Boleslav (Tjekkiet) videre til 3. kvalifikationsrunde (ikke-mester) med sammenlagt 4-3
25.07.2019Mlada Boleslav (Tjekkiet)
FC Ordabasy (Kasakhstan)
1 (1)
1 (1)
01.08.2019FC Ordabasy (Kasakhstan)
Mlada Boleslav (Tjekkiet)
2 (1)
3 (2)
21.0-1Mirzad Mehanovic8.0-1Marek Matejovsky
45.1-1Nikolai Komlichenko33.0-2Nikolai Komlichenko, straffe
45.1-2Aleksei Schetkin
47.1-3Muris Mesanovic
56.2-3Abdoulaye Diakhate, straffe
Molde (Norge) videre til 3. kvalifikationsrunde (ikke-mester) med sammenlagt 3-1
25.07.2019Molde (Norge)
Cukaricki (Serbien)
0 (0)
0 (0)
01.08.2019Cukaricki (Serbien)
Molde (Norge)
1 (0)
3 (2)
90.Veljko Birmancevic, Cukaricki4.0-1Ohi Omoijuanfo
38.0-2Magnus Wolff Eikrem
78.0-3Erling Knudtzon
82.1-3Asmir Kajevic
Malmö FF (Sverige) videre til 3. kvalifikationsrunde (ikke-mester) med sammenlagt 5-4
25.07.2019NK Domzale (Slovenien)
Malmö FF (Sverige)
2 (1)
2 (1)
01.08.2019Malmö FF (Sverige)
NK Domzale (Slovenien)
3 (2)
2 (2)
37.1-0Shamar Nicholson12.0-1Shamar Nicholson
42.1-1Rasmus Bengtsson21.1-1Oscar Lewicki
48.2-1Adam Gnezda Cerin32.2-1Markus Rosenberg
52.2-2Marcus Antonsson45.2-2Sven Karic
83.3-2Rasmus Bengtsson
RC Strasbourg (Frankrig) videre til 3. kvalifikationsrunde (ikke-mester) med sammenlagt 4-3
25.07.2019RC Strasbourg (Frankrig)
Maccabi Haifa (Israel)
3 (1)
1 (1)
01.08.2019Maccabi Haifa (Israel)
RC Strasbourg (Frankrig)
2 (2)
1 (1)
39.0-1Maxim Plakushchenko17.0-1Ludovic Ajorque
44.Ayad Habashi, Maccabi Haifa25.1-1Yarden Shua
45.1-1Ludovic Ajorque, straffe40.2-1Nikita Rukavytsya
47.2-1Adrien Thomasson
61.3-1Jonas Martin
Apollon Limassol (Cypern) videre til 3. kvalifikationsrunde (ikke-mester) med sammenlagt 4-3
25.07.2019Shamrock Rovers (Irland)
Apollon Limassol (Cypern)
2 (1)
1 (1)
01.08.2019Apollon Limassol (Cypern)
Shamrock Rovers (Irland)
3 (1;2)
1 (0;1)
5.0-1Fotis Papoulis18.1-0Emilio Zelaya
14.1-1Lee Grace64.2-0Attila Szalai
58.2-1Roberto Lopes67.Fotis Papoulis, Apollon Limassol
83.Esteban Sachetti, Apollon Limassol69.2-1Aaron Greene
92.Lee Grace, Shamrock Rovers
102.3-1Adrian Sardinero
Efter forlænget spilletid
Torino (Italien) videre til 3. kvalifikationsrunde (ikke-mester) med sammenlagt 7-1
25.07.2019Torino (Italien)
Debrecen (Ungarn)
3 (2)
0 (0)
01.08.2019Debrecen (Ungarn)
Torino (Italien)
1 (0)
4 (2)
20.1-0Andrea Belotti, straffe25.0-1Simone Zaza
42.2-0Cristian Ansaldi32.0-2Armando Izzo
90.3-0Simone Zaza52.1-2Haruna Zambuk Garba
69.1-3Andrea Belotti
90.1-4Vincenzo Millico
Ventspils (Letland) videre til 3. kvalifikationsrunde (ikke-mester) med sammenlagt 6-2
25.07.2019Ventspils (Letland)
Gzira United (Malta)
4 (1)
0 (0)
01.08.2019Gzira United (Malta)
Ventspils (Letland)
2 (1)
2 (0)
41.1-0Kaspars Svarups15.1-0Jefferson
50.2-0Helio Batista72.1-1Jevgenijs Kazacoks
83.3-0Ingars Stuglis79.1-2Mykhailo Serhiichuk
87.4-0Aiyegun Tosin90.2-2Jefferson
90.Kostyantyn Makhnovskyy, Ventspils
90.Amadou Samb, Gzira United
Wolverhampton (England) videre til 3. kvalifikationsrunde (ikke-mester) med sammenlagt 6-1
25.07.2019Wolverhampton (England)
Crusaders (Nordirland)
2 (1)
0 (0)
01.08.2019Crusaders (Nordirland)
Wolverhampton (England)
1 (1)
4 (3)
37.1-0Diogo Jota13.1-0Selvmål, Ryan Bennett
90.2-0Ruben Vinagre15.1-1Raul Jimenez
38.1-2Ryan Bennett
45.1-3Raul Jimenez
77.1-4Selvmål, Jordan Forsythe
  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalrunder
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (ikke-mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (ikke-mester)
  4. kvalrunde
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

EUROPA LEAGUE
  Indledende kvalrunde
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (mester)
  4. kvalrunde
  4. kvalrunde (mester) 
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B    Gruppe H
  Gruppe C  Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F  Gruppe L
  1/16-finaler  Semifinaler
  1/8-finaler  Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2018/2019
  Øvrige år