Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Torsdag 17. oktober 2019 kl. 05:22
WWW.HASLUND.INFO
 
EUROPACUP 2019/2020
EUROPA LEAGUE, 2. KVALIFIKATIONSRUNDE (MESTER)
1. KAMP2. KAMP
Ararat-Armenia (Armenien) videre til 3. kvalifikationsrunde (mester) med sammenlagt 4-1
23.07.2019Ararat-Armenia (Armenien)
Lincoln Red Imps (Gibraltar)
2 (2)
0 (0)
30.07.2019Lincoln Red Imps (Gibraltar)
Ararat-Armenia (Armenien)
1 (0)
2 (1)
31.1-0Anton Kobyalko45.0-1Louis Ogana
45.2-0Kasse Alphonse Kodjo58.0-2Louis Ogana
49.Marcos Pérez, Lincoln Red Imps74.1-2Anthony Hernandez
FC Astana (Kasakhstan) videre til 3. kvalifikationsrunde (mester) med sammenlagt 4-1
23.07.2019FC Santa Coloma (Andorra)
FC Astana (Kasakhstan)
0 (0)
0 (0)
01.08.2019FC Astana (Kasakhstan)
FC Santa Coloma (Andorra)
4 (1)
1 (1)
7.0-1Enric Pi
24.1-1Runar Mar Sigurjonsson, straffe
73.2-1Marin Tomasov
79.3-1Marin Tomasov
90.4-1Marin Tomasov
Sheriff Tiraspol (Moldova) videre til 3. kvalifikationsrunde (mester) med sammenlagt 2-1
25.07.2019FK Partizani (Albanien)
Sheriff Tiraspol (Moldova)
0 (0)
1 (1)
01.08.2019Sheriff Tiraspol (Moldova)
FK Partizani (Albanien)
1 (0)
1 (1)
23.0-1Robert Tambe29.0-1Jasir Asani
63.1-1Ousmane N'Diaye
Linfield (Nordirland) videre til 3. kvalifikationsrunde (mester) med sammenlagt 3-2
23.07.2019HB (Færøerne)
Linfield (Nordirland)
2 (1)
2 (1)
01.08.2019Linfield (Nordirland)
HB (Færøerne)
1 (1)
0 (0)
2.0-1Andy Waterworth20.1-0Andy Waterworth, straffe
37.1-1Adrian Justinussen, straffe
88.1-2Andy Waterworth, straffe
89.2-2Pætur Petersen
F91 Dudelange (Luxembourg) videre til 3. kvalifikationsrunde (mester) med sammenlagt 3-2
23.07.2019KF Shkëndija (Nordmakedonien)
F91 Dudelange (Luxembourg)
1 (1)
2 (0)
30.07.2019F91 Dudelange (Luxembourg)
KF Shkëndija (Nordmakedonien)
1 (0)
1 (0)
7.1-0Agim Ibraimi, straffe78.1-0Ricardo Delgado
64.1-1Adel Bettaieb84.Visar Musliu, KF Shkëndija
68.1-2Danel Sinani, straffe90.1-1Agim Ibraimi
90.Valjmir Nafiu, KF Shkëndija
90.Agim Ibraimi, KF Shkëndija
Riga FC (Letland) videre til 3. kvalifikationsrunde (mester) med sammenlagt 4-4 (flest udebanemål)
25.07.2019Piast Gliwice (Polen)
Riga FC (Letland)
3 (0)
2 (1)
01.08.2019Riga FC (Letland)
Piast Gliwice (Polen)
2 (1)
1 (1)
22.0-1Roman Debelko20.0-1Jorge Felix Munoz Garcia
66.1-1Jakub Czerwinski26.1-1Armands Petersons
82.2-1Jorge Felix Munoz Garcia83.2-1Kamil Bilinski
85.3-1Jorge Felix Munoz Garcia
86.3-2Selvmål, Uros Korun
Slovan Bratislava (Slovakiet) videre til 3. kvalifikationsrunde (mester) med sammenlagt 4-1
24.07.2019Slovan Bratislava (Slovakiet)
KF Feronikeli (Kosovo)
2 (1)
1 (0)
30.07.2019KF Feronikeli (Kosovo)
Slovan Bratislava (Slovakiet)
0 (0)
2 (1)
9.1-0Nono19.0-1Vernon De Marco
61.2-0Andraz Sporar, straffe54.0-2David Holman
67.2-1Mendurim Hoti88.Mevlan Zeka, KF Feronikeli
Suduva (Litauen) videre til 3. kvalifikationsrunde (mester) med sammenlagt 10-0
23.07.2019Tre Penne (San Marino)
Suduva (Litauen)
0 (0)
5 (2)
30.07.2019Suduva (Litauen)
Tre Penne (San Marino)
5 (3)
0 (0)
10.0-1Giedrius Matulevicius14.1-0Josip Tadic
20.0-2Mihret Topcagic17.2-0Samir Kerla
66.0-3Andro Svrljuga39.3-0Mihret Topcagic
81.0-4Josip Tadic55.4-0Mihret Topcagic
90.0-5Tosaint Ricketts89.5-0Sandro Gotal
Ludogorets (Bulgarien) videre til 3. kvalifikationsrunde (mester) med sammenlagt 5-1
25.07.2019Valur (Island)
Ludogorets (Bulgarien)
1 (1)
1 (0)
01.08.2019Ludogorets (Bulgarien)
Valur (Island)
4 (2)
0 (0)
11.1-0Lasse Petry7.1-0Selvmål, Sebastian Starke Hedlund
90.1-1Anicet Abel24.2-0Jordan Ikoko
82.3-0Jakub Swierczok
84.4-0Jakub Swierczok
FK Sarajevo (Bosnien) videre til 3. kvalifikationsrunde (mester) som oversidder
  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalrunder
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (ikke-mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (ikke-mester)
  4. kvalrunde
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

EUROPA LEAGUE
  Indledende kvalrunde
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (mester)
  4. kvalrunde
  4. kvalrunde (mester) 
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B    Gruppe H
  Gruppe C  Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F  Gruppe L
  1/16-finaler  Semifinaler
  1/8-finaler  Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2018/2019
  Øvrige år