Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Torsdag 17. oktober 2019 kl. 05:56
WWW.HASLUND.INFO
 
EUROPACUP 2019/2020
EUROPA LEAGUE, 3. KVALIFIKATIONSGRUPPE
1. KAMP2. KAMP
Sporting Braga (Portugal) videre til 4. kvalifikationsrunde med sammenlagt 7-3
08.08.2019Brøndby (Danmark)
Sporting Braga (Portugal)
2 (1)
4 (2)
15.08.2019Sporting Braga (Portugal)
Brøndby (Danmark)
3 (2)
1 (0)
15.1-0Dominik Kaiser19.1-0Joao Palhinha
18.1-1Paulinho41.2-0André Horta
20.1-2André Horta66.3-0Paulinho
50.2-2Dominik Kaiser85.3-1Peter Bjur
90.2-3Ricardo Horta
90.2-4Selvmål, Hjörtur Hermannsson
Glasgow Rangers (Skotland) videre til 4. kvalifikationsrunde med sammenlagt 7-3
08.08.2019FC Midtjylland (Danmark)
Glasgow Rangers (Skotland)
2 (0)
4 (1)
15.08.2019Glasgow Rangers (Skotland)
FC Midtjylland (Danmark)
3 (2)
1 (0)
43.0-1Alfredo Morelos14.1-0Alfredo Morelos
52.0-2Joseph Ayodele-Aribo39.2-0Sheyi Ojo
56.0-3Nikola Katic49.3-0Alfredo Morelos
58.1-3Frank Onyeka72.3-1Evander Ferreira
63.2-3Sory Kaba
70.2-4Scott Arfield
Gent (Belgien) videre til 4. kvalifikationsrunde med sammenlagt 4-1
08.08.2019AEK Larnaca (Cypern)
Gent (Belgien)
1 (0)
1 (1)
15.08.2019Gent (Belgien)
AEK Larnaca (Cypern)
3 (0)
0 (0)
26.0-1Roman Yaremchuk64.1-0Laurent Depoitre
88.1-1Ivan Trickovski90.2-0Jonathan David
90.3-0Jonathan David
Apollon Limassol (Cypern) videre til 4. kvalifikationsrunde med sammenlagt 5-2
08.08.2019Austria Wien (Østrig)
Apollon Limassol (Cypern)
1 (1)
2 (1)
15.08.2019Apollon Limassol (Cypern)
Austria Wien (Østrig)
3 (1)
1 (1)
14.0-1Sasa Markovic, straffe18.0-1Maudo Jarjué
41.1-1Florian Klein, straffe45.1-1Serge Gakpé, straffe
50.1-2Serge Gakpé55.2-1Selvmål, Johannes Handl
90.Michael Madl, Austria Wien67.3-1Yannis Gianniotas
Zorya Luhansk (Ukraine) videre til 4. kvalifikationsrunde med sammenlagt 2-1
08.08.2019CSKA Sofia (Bulgarien)
Zorya Luhansk (Ukraine)
1 (1)
1 (1)
15.08.2019Zorya Luhansk (Ukraine)
CSKA Sofia (Bulgarien)
1 (0)
0 (0)
13.1-0Evandro Da Silva22.Ivan Turitsov, CSKA Sofia
45.1-1Vladlen Yurchenko, straffe89.1-0Nazariy Rusyn
90.Nazariy Rusyn, Zorya Luhansk
Espanyol (Spanien) videre til 4. kvalifikationsrunde med sammenlagt 6-0
08.08.2019FC Luzern (Schweiz)
Espanyol (Spanien)
0 (0)
3 (1)
15.08.2019Espanyol (Spanien)
FC Luzern (Schweiz)
3 (3)
0 (0)
28.0-1Facundo Ferreyra3.1-0Lei Wu
60.0-2Didac Vila27.2-0Victor Campuzano
89.0-3Matias Ezequiel Vargas Martin38.3-0Victor Campuzano
AZ Alkmaar (Holland) videre til 4. kvalifikationsrunde med sammenlagt 4-0
08.08.2019FC Mariupol (Ukraine)
AZ Alkmaar (Holland)
0 (0)
0 (0)
15.08.2019AZ Alkmaar (Holland)
FC Mariupol (Ukraine)
4 (2)
0 (0)
20.1-0Calvin Stengs
44.2-0Thomas Ouwejan
62.3-0Stijn Wuytens
90.4-0Selvmål, Sergiy Yavorskyy
Wolverhampton (England) videre til 4. kvalifikationsrunde med sammenlagt 8-0
08.08.2019FC Pyunik (Armenien)
Wolverhampton (England)
0 (0)
4 (2)
15.08.2019Wolverhampton (England)
FC Pyunik (Armenien)
4 (0)
0 (0)
29.0-1Matthew Doherty54.1-0Pedro Neto
42.0-2Raul Jiménez58.2-0Morgan Gibbs-White
46.0-3Raul Jiménez64.3-0Ruben Vinagre
90.0-4Ruben Neves, straffe87.4-0Diogo Jota
Spartak Moskva (Rusland) videre til 4. kvalifikationsrunde med sammenlagt 5-3
08.08.2019FC Thun (Schweiz)
Spartak Moskva (Rusland)
2 (0)
3 (2)
15.08.2019Spartak Moskva (Rusland)
FC Thun (Schweiz)
2 (0)
1 (1)
22.0-1Ezequiel Ponce7.0-1Stefan Glarner
29.0-2Zelimkhan Bakaev52.1-1Ezequiel Ponce
52.1-2Nias Hefti58.2-1André Schürrle
59.2-2Simone Rapp
73.2-3Zelimkhan Bakaev
Frankfurt (Tyskland) videre til 4. kvalifikationsrunde med sammenlagt 6-0
08.08.2019FC Vaduz (Liechtenstein)
Frankfurt (Tyskland)
0 (0)
5 (3)
15.08.2019Frankfurt (Tyskland)
FC Vaduz (Liechtenstein)
1 (1)
0 (0)
11.0-1Filip Kostic31.1-0Jonathan de Guzman
27.0-2Filip Kostic
40.0-3Dominik Kohr
53.0-4Goncalo Paciencia
63.0-5Mijat Gacinovic
Feyenoord (Holland) videre til 4. kvalifikationsrunde med sammenlagt 5-1
08.08.2019Feyenoord (Holland)
Dinamo Tbilisi (Georgien)
4 (1)
0 (0)
15.08.2019Dinamo Tbilisi (Georgien)
Feyenoord (Holland)
1 (0)
1 (0)
43.1-0Luis Sinisterra52.1-0Levan Shengelia
79.Akaki Shulaia, Dinamo Tbilisi57.1-1Eric Botteghin
82.2-0Selvmål, Daviti Kobouri
85.3-0Steven Berghuis, straffe
88.4-0Luciano Narsingh
PSV Eindhoven (Holland) videre til 4. kvalifikationsrunde med sammenlagt 1-0
08.08.2019Haugesund (Norge)
PSV Eindhoven (Holland)
0 (0)
1 (1)
15.08.2019PSV Eindhoven (Holland)
Haugesund (Norge)
0 (0)
0 (0)
24.0-1Steven Bergwijn, straffe
Hapoel Be'er Sheva (Israel) videre til 4. kvalifikationsrunde med sammenlagt 4-2
08.08.2019IFK Norrköping (Sverige)
Hapoel Be'er Sheva (Israel)
1 (0)
1 (0)
15.08.2019Hapoel Be'er Sheva (Israel)
IFK Norrköping (Sverige)
3 (0)
1 (0)
51.1-0Maic Sema67.1-0Niv Zrihan
55.1-1Eden Shamir72.2-0Nigel Hasselbaink
82.2-1Rasmus Lauritsen
90.3-1Niv Zrihan
Legia Warszawa (Polen) videre til 4. kvalifikationsrunde med sammenlagt 2-0
08.08.2019Legia Warszawa (Polen)
Atromitos (Grækenland)
0 (0)
0 (0)
14.08.2019Atromitos (Grækenland)
Legia Warszawa (Polen)
0 (0)
2 (1)
29.0-1Pawel Stolarski
51.0-2Valerian Gvilia
RC Strasbourg (Frankrig) videre til 4. kvalifikationsrunde med sammenlagt 2-0
08.08.2019Lokomotiv Plovdiv (Bulgarien)
RC Strasbourg (Frankrig)
0 (0)
1 (1)
15.08.2019RC Strasbourg (Frankrig)
Lokomotiv Plovdiv (Bulgarien)
1 (1)
0 (0)
10.Josip Tomasevic, Lokomotiv Plovdiv8.1-0Lucien Zohi
11.0-1Stefan Mitrovic
Malmö FF (Sverige) videre til 4. kvalifikationsrunde med sammenlagt 3-1
08.08.2019Malmö FF (Sverige)
Zrinjski Mostar (Bosnien)
3 (1)
0 (0)
15.08.2019Zrinjski Mostar (Bosnien)
Malmö FF (Sverige)
1 (0)
0 (0)
36.1-0Rasmus Bengtsson90.1-0Damir Sovsic, straffe
66.2-0Anders Christiansen
74.3-0Søren Rieks
Molde (Norge) videre til 4. kvalifikationsrunde med sammenlagt 4-3
08.08.2019Molde (Norge)
Aris Saloniki (Grækenland)
3 (2)
0 (0)
15.08.2019Aris Saloniki (Grækenland)
Molde (Norge)
3 (2;3)
1 (0;0)
27.1-0Magnus Wolff Eikrem25.1-0Javier Matilla
32.2-0Eirik Hestad37.2-0Georgios Delizisis
64.Fran Vélez, Aris Saloniki84.3-0Nicolas Diguiny
87.3-0Martin Ellingsen105.3-1Mathis Bolly
Efter forlænget spilletid
Bnei Yehuda (Israel) videre til 4. kvalifikationsrunde med sammenlagt 4-3
08.08.2019Neftchi Baku (Aserbajdsjan)
Bnei Yehuda (Israel)
2 (1)
2 (2)
15.08.2019Bnei Yehuda (Israel)
Neftchi Baku (Aserbajdsjan)
2 (1)
1 (0)
26.0-1Tambi Sagas15.1-0Dor Jan
36.0-2Mohammad Ghadir66.2-0Tambi Sagas
43.1-2Steven Joseph-Monrose90.2-1Emin Makhmudov, straffe
90.2-2Namik Alaskarov
Partizan Beograd (Serbien) videre til 4. kvalifikationsrunde med sammenlagt 3-2
08.08.2019Partizan Beograd (Serbien)
Malatyaspor (Tyrkiet)
3 (1)
1 (0)
15.08.2019Malatyaspor (Tyrkiet)
Partizan Beograd (Serbien)
1 (1)
0 (0)
4.1-0Umar Sadiq7.1-0Adis Jahovic
67.2-0Takuma Asano
83.2-1Issam Cheabake
90.3-1Seydouba Soumah, straffe
Rijeka (Kroatien) videre til 4. kvalifikationsrunde med sammenlagt 4-0
08.08.2019Rijeka (Kroatien)
Aberdeen (Skotland)
2 (0)
0 (0)
15.08.2019Aberdeen (Skotland)
Rijeka (Kroatien)
0 (0)
2 (2)
62.1-0Antonio Colak, straffe10.0-1Stjepan Loncar
88.2-0Robert Muric20.Funso Ojo, Aberdeen
32.0-2Antonio Colak
Royal Antwerpen (Belgien) videre til 4. kvalifikationsrunde med sammenlagt 2 - 2 (flest udebanemål)
08.08.2019Royal Antwerpen (Belgien)
Viktoria Plzen (Tjekkiet)
1 (1)
0 (0)
15.08.2019Viktoria Plzen (Tjekkiet)
Royal Antwerpen (Belgien)
2 (0;1)
1 (0;0)
29.1-0Ivo Rodrigues81.1-0Michael Krmencik
97.2-0Michael Krmencik
101.Abdoulaye Seck, Royal Antwerpen
113.2-1Dieumerci Mbokani
Efter forlænget spilletid
Trabzonspor (Tyrkiet) videre til 4. kvalifikationsrunde med sammenlagt 4-3
08.08.2019Sparta Prag (Tjekkiet)
Trabzonspor (Tyrkiet)
2 (1)
2 (0)
15.08.2019Trabzonspor (Tyrkiet)
Sparta Prag (Tjekkiet)
2 (1)
1 (0)
16.1-0Costa11.1-0Alexander Sørloth
68.2-0Guélor Kanga78.1-1Adam Hlozek
84.2-1Caleb Ansah Ekuban88.Srdjan Plavsic, Sparta Prag
89.2-2Alexander Sørloth90.2-1Filip Novak
Steaua Bukarest (Rumænien) videre til 4. kvalifikationsrunde med sammenlagt 1-0
08.08.2019Steaua Bukarest (Rumænien)
Mlada Boleslav (Tjekkiet)
0 (0)
0 (0)
15.08.2019Mlada Boleslav (Tjekkiet)
Steaua Bukarest (Rumænien)
0 (0)
1 (0)
75.Antonin Krapka, Mlada Boleslav
90.0-1Ionut Pantiru
Torino (Italien) videre til 4. kvalifikationsrunde med sammenlagt 6-1
08.08.2019Torino (Italien)
Shakhtyor Soligorsk (Hviderusland)
5 (2)
0 (0)
15.08.2019Shakhtyor Soligorsk (Hviderusland)
Torino (Italien)
1 (0)
1 (0)
2.1-0Andrea Belotti80.0-1Simone Zaza
15.2-0Armando Izzo90.1-1Nikolai Yanush, straffe
63.3-0Andrea Belotti, straffe
72.4-0Lorenzo De Silvestri
76.5-0Kevin Bonifazi
AEK Athen (Grækenland) videre til 4. kvalifikationsrunde med sammenlagt 3-1
08.08.2019Universitatea Craiova (Rumænien)
AEK Athen (Grækenland)
0 (0)
2 (0)
15.08.2019AEK Athen (Grækenland)
Universitatea Craiova (Rumænien)
1 (1)
1 (0)
60.0-1Petros Mantalos26.1-0Petros Mantalos
85.0-2Marko Livaja63.1-1Antoni Ivanov
Guimaraes (Portugal) videre til 4. kvalifikationsrunde med sammenlagt 9-0
08.08.2019Ventspils (Letland)
Guimaraes (Portugal)
0 (0)
3 (1)
14.08.2019Guimaraes (Portugal)
Ventspils (Letland)
6 (1)
0 (0)
30.0-1Davidson28.1-0Davidson
50.0-2Pedro Rodrigues48.2-0Rochinha
80.0-3Joseph Amoah58.3-0Rochinha
79.4-0Joao Teixeira
80.5-0Joao Pedro
86.6-0Pepe
  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalrunder
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (ikke-mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (ikke-mester)
  4. kvalrunde
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

EUROPA LEAGUE
  Indledende kvalrunde
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (mester)
  4. kvalrunde
  4. kvalrunde (mester) 
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B    Gruppe H
  Gruppe C  Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F  Gruppe L
  1/16-finaler  Semifinaler
  1/8-finaler  Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2018/2019
  Øvrige år