Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Søndag 17. november 2019 kl. 21:49
WWW.HASLUND.INFO
 
EUROPACUP 2019/2020
EUROPA LEAGUE, 3. KVALIFIKATIONSRUNDE (MESTER)
1. KAMP2. KAMP
Ararat-Armenia (Armenien) videre til 4. kvalifikationsrunde (mester) med sammenlagt 3-2
06.08.2019Ararat-Armenia (Armenien)
FC Saburtalo (Georgien)
1 (1)
2 (0)
14.08.2019FC Saburtalo (Georgien)
Ararat-Armenia (Armenien)
0 (0)
2 (1)
31.1-0Anton Kobyalko10.0-1Anton Kobyalko
72.1-1Sandro Altunashvili67.0-2Petros Avetisyan, straffe
76.1-2Levan Kenia
F91 Dudelange (Luxembourg) videre til 4. kvalifikationsrunde (mester) med sammenlagt 4-1
08.08.2019F91 Dudelange (Luxembourg)
Nomme Kalju (Estland)
3 (2)
1 (1)
13.08.2019Nomme Kalju (Estland)
F91 Dudelange (Luxembourg)
0 (0)
1 (0)
28.1-0Dominik Stolz34.Vladyslav Khomutov, Nomme Kalju
30.2-0Dominik Stolz56.0-1Danel Sinani
41.2-1Sander Puri
75.3-1Dominik Stolz
90.Robert Kirss, Nomme Kalju
FC Astana (Kasakhstan) videre til 4. kvalifikationsrunde (mester) med sammenlagt 9-1
08.08.2019FC Astana (Kasakhstan)
Valletta (Malta)
5 (3)
1 (0)
15.08.2019Valletta (Malta)
FC Astana (Kasakhstan)
0 (0)
4 (2)
8.1-0Runar Mar Sigurjonsson25.0-1Roman Murtazayev
15.2-0Yuri Logvinenko37.0-2Marin Tomasov
35.3-0Marin Tomasov68.0-3Roman Murtazayev
57.4-0Runar Mar Sigurjonsson89.0-4Marin Tomasov
67.4-1Mario Fontanella
80.5-1Rangelo Janga
BATE Borisov (Hviderusland) videre til 4. kvalifikationsrunde (mester) med sammenlagt 2-1
08.08.2019FK Sarajevo (Bosnien)
BATE Borisov (Hviderusland)
1 (0)
2 (1)
15.08.2019BATE Borisov (Hviderusland)
FK Sarajevo (Bosnien)
0 (0)
0 (0)
19.0-1Dmitri Baga
71.0-2Hervaine Moukam, straffe
79.1-2Haris Handzic
Linfield (Nordirland) videre til 4. kvalifikationsrunde (mester) med sammenlagt 5-3
06.08.2019FK Sutjeska (Montenegro)
Linfield (Nordirland)
1 (1)
2 (1)
13.08.2019Linfield (Nordirland)
FK Sutjeska (Montenegro)
3 (2)
2 (1)
11.1-0Damir Kojasevic7.1-0Mark Stafford
38.1-1Kirk Millar15.1-1Bojan Bozovic
65.1-2Kirk Millar18.2-1Shayne Lavery
36.Aleksandar Sofranac, FK Sutjeska
61.2-2Bojan Bozovic
76.3-2Matthew Clarke
Ludogorets (Bulgarien) videre til 4. kvalifikationsrunde (mester) med sammenlagt 9-0
08.08.2019Ludogorets (Bulgarien)
The New Saints (Wales)
5 (3)
0 (0)
15.08.2019The New Saints (Wales)
Ludogorets (Bulgarien)
0 (0)
4 (2)
10.1-0Selvmål, Ryan Harrington36.0-1Jakub Swierczok
28.2-0Mavis Tchibota42.0-2Jody Lukoki
43.3-0Jody Lukoki77.0-3Jakub Swierczok
65.4-0Claudiu Keserü90.0-4Dan Biton
76.5-0Cosmin Moti
Suduva (Litauen) videre til 4. kvalifikationsrunde (mester) med sammenlagt 4-2
08.08.2019Maccabi Tel-Aviv (Israel)
Suduva (Litauen)
1 (0)
2 (1)
15.08.2019Suduva (Litauen)
Maccabi Tel-Aviv (Israel)
2 (2)
1 (0)
37.0-1Samir Kerla12.1-0Mihret Topcagic
76.0-2Eligijus Jankauskas45.2-0Andro Svrljuga
84.1-2Chikeluba Ofoedu86.2-1Nick Blackman
90.Yonatan Cohen, Maccabi Tel-Aviv
Riga FC (Letland) videre til 4. kvalifikationsrunde (mester) med sammenlagt 3-3 (flest udebanemål)
06.08.2019Riga FC (Letland)
HJK Helsinki (Finland)
1 (0)
1 (1)
15.08.2019HJK Helsinki (Finland)
Riga FC (Letland)
2 (1)
2 (0)
7.0-1Tim Väyrynen5.1-0Petteri Forsell
81.1-1Kamil Bilinski62.1-1Roman Debelko
69.2-1Tim Väyrynen
80.2-2Roman Debelko
AIK Stockholm (Sverige) videre til 4. kvalifikationsrunde (mester) med sammenlagt 3-2
08.08.2019Sheriff Tiraspol (Moldova)
AIK Stockholm (Sverige)
1 (0)
2 (2)
15.08.2019AIK Stockholm (Sverige)
Sheriff Tiraspol (Moldova)
1 (0)
1 (0)
12.0-1Selvmål, Andrej Lukic61.1-0Nabil Bahoui
14.0-2Kolbeinn Sigthorsson86.1-1Gabrijel Boban
56.1-2Yuri Kendysh, straffe
Slovan Bratislava (Slovakiet) videre til 4. kvalifikationsrunde (mester) med sammenlagt 4-1
07.08.2019Slovan Bratislava (Slovakiet)
Dundalk (Irland)
1 (0)
0 (0)
13.08.2019Dundalk (Irland)
Slovan Bratislava (Slovakiet)
1 (0)
3 (2)
86.1-0David Holman12.0-1Rafael Ratao
33.0-2Aleksandar Cavric
70.1-2Michael Duffy
90.1-3Erik Daniel
  Forside
  Deltageroversigt
CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalrunder
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (ikke-mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (ikke-mester)
  4. kvalrunde
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder
EUROPA LEAGUE
  Indledende kvalrunde
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (mester)
  4. kvalrunde
  4. kvalrunde (mester) 
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B    Gruppe H
  Gruppe C  Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F  Gruppe L
  1/16-finaler  Semifinaler
  1/8-finaler  Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder
  2018/2019
  Øvrige år