Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Torsdag 17. oktober 2019 kl. 04:45
WWW.HASLUND.INFO
 
EUROPACUP 2019/2020
EUROPA LEAGUE, 4. KVALIFIKATIONSRUNDE
1. KAMP2. KAMP
Trabzonspor (Tyrkiet) videre tilgruppespil med sammenlagt 3-3 (flest udebanemål)
22.08.2019AEK Athen (Grækenland)
Trabzonspor (Tyrkiet)
1 (1)
3 (2)
29.08.2019Trabzonspor (Tyrkiet)
AEK Athen (Grækenland)
0 (0)
2 (2)
4.1-0Marko Livaja24.0-1Marko Livaja
29.1-1Caleb Ansah Ekuban30.0-2Petros Mantalos, straffe
44.1-2Caleb Ansah Ekuban90.Hélder Lopes, AEK Athen
70.1-3Caleb Ansah Ekuban
AZ Alkmaar (Holland) videre til gruppespil med sammenlagt 5-2
22.08.2019AZ Alkmaar (Holland)
Royal Antwerpen (Belgien)
1 (0)
1 (1)
29.08.2019Royal Antwerpen (Belgien)
AZ Alkmaar (Holland)
1 (0;1)
4 (0;1)
38.0-1Dylan Batubinsika35.Dieumerci Mbokani, Royal Antwerpen
73.Buta, Royal Antwerpen73.1-0Didier Lamkel Ze
82.1-1Myron Boadu74.Didier Lamkel Ze, Royal Antwerpen
90.1-1Calvin Stengs
96.1-2Ferdy Druijf, straffe
102.1-3Teun Koopmeiners
113.1-4Albert Gudmundsson
Efter forlænget spilletid
Espanyol (Spanien) videre til gruppespil med sammenlagt 5-3
22.08.2019Espanyol (Spanien)
Zorya Luhansk (Ukraine)
3 (0)
1 (1)
29.08.2019Zorya Luhansk (Ukraine)
Espanyol (Spanien)
2 (0)
2 (1)
38.0-1Vladyslav Kochergin34.0-1Facundo Ferreyra
58.1-1Facundo Ferreyra54.1-1Bogdan Lednev
79.2-1Javi Lopez62.1-2Matias Ezequiel Vargas Martin
81.3-1Matias Ezequiel Vargas Martin78.2-2Nazariy Rusyn
Feyenoord (Holland) videre til gruppespil med sammenlagt 6-0
22.08.2019Feyenoord (Holland)
Hapoel Be'er Sheva (Israel)
3 (1)
0 (0)
29.08.2019Hapoel Be'er Sheva (Israel)
Feyenoord (Holland)
0 (0)
3 (0)
33.1-0Sam Larsson41.Hanan Maman, Hapoel Be'er Sheva
56.2-0Leroy Fer46.0-1Orkun Kökcü
78.3-0Leroy Fer52.0-2Steven Berghuis
61.0-3Wouter Burger
Gent (Belgien) videre til gruppespil med sammenlagt 3-2
22.08.2019Gent (Belgien)
Rijeka (Kroatien)
2 (0)
1 (1)
29.08.2019Rijeka (Kroatien)
Gent (Belgien)
1 (1)
1 (1)
39.0-1Tibor Halilovic32.1-0Jakov Puljic
57.1-1Laurent Depoitre33.1-1Igor Plastun
71.2-1Laurent Depoitre
Glasgow Rangers (Skotland) videre til gruppespil med sammenlagt 1-0
22.08.2019Legia Warszawa (Polen)
Glasgow Rangers (Skotland)
0 (0)
0 (0)
29.08.2019Glasgow Rangers (Skotland)
Legia Warszawa (Polen)
1 (0)
0 (0)
90.1-0Alfredo Morelos
Malmö FF (Sverige) videre til gruppespil med sammenlagt 4-0
22.08.2019Malmö FF (Sverige)
Bnei Yehuda (Israel)
3 (2)
0 (0)
29.08.2019Bnei Yehuda (Israel)
Malmö FF (Sverige)
0 (0)
1 (1)
36.1-0Markus Rosenberg7.0-1Guillermo Molins
40.2-0Rasmus Bengtsson
47.3-0Oscar Lewicki
Partizan Beograd (Serbien) videre til gruppespil med sammenlagt 3-2
22.08.2019Partizan Beograd (Serbien)
Molde (Norge)
2 (1)
1 (1)
29.08.2019Molde (Norge)
Partizan Beograd (Serbien)
1 (0)
1 (0)
44.0-1Mathis Bolly72.1-0Leke James
45.1-1Seydouba Soumah80.1-1Nemanja Miletic
84.2-1Zoran Tosic
PSV Eindhoven (Holland) videre til gruppespil med sammenlagt 7-0
22.08.2019PSV Eindhoven (Holland)
Apollon Limassol (Cypern)
3 (0)
0 (0)
29.08.2019Apollon Limassol (Cypern)
PSV Eindhoven (Holland)
0 (0)
4 (0)
47.1-0Mohammed Ihattaren73.0-1Mohammed Ihattaren
56.2-0Cody Gakpo76.0-2Kostas Mitroglou
61.3-0Denzel Dumfries79.0-3Donyell Malen
90.0-4Donyell Malen
Frankfurt (Tyskland) videre til gruppespil med sammenlagt 3-1
22.08.2019RC Strasbourg (Frankrig)
Frankfurt (Tyskland)
1 (1)
0 (0)
29.08.2019Frankfurt (Tyskland)
RC Strasbourg (Frankrig)
3 (1)
0 (0)
33.1-0Lucien Zohi27.1-0Selvmål, Stefan Mitrovic
44.Ante Rebic, Frankfurt
55.Dimitri Lienard, RC Strasbourg
60.2-0Filip Kostic
66.3-0Danny da Costa
Sporting Braga (Portugal) videre til gruppespil med sammenlagt 3-1
22.08.2019Sporting Braga (Portugal)
Spartak Moskva (Rusland)
1 (0)
0 (0)
29.08.2019Spartak Moskva (Rusland)
Sporting Braga (Portugal)
1 (0)
2 (2)
74.1-0Ricardo Horta42.0-1Ricardo Horta
45.0-2Ricardo Horta
89.1-2Zelimkhan Bakaev
Guimaraes (Portugal) videre til gruppespil med sammenlagt 1-0
22.08.2019Steaua Bukarest (Rumænien)
Guimaraes (Portugal)
0 (0)
0 (0)
29.08.2019Guimaraes (Portugal)
Steaua Bukarest (Rumænien)
1 (0)
0 (0)
53.1-0Edmond Tapsoba, straffe
Wolverhampton (England) videre til gruppespil med sammenlagt 5-3
22.08.2019Torino (Italien)
Wolverhampton (England)
2 (0)
3 (1)
29.08.2019Wolverhampton (England)
Torino (Italien)
2 (1)
1 (0)
43.0-1Selvmål, Bremer30.1-0Raul Jiménez
59.0-2Diogo Jota58.1-1Andrea Belotti
61.1-2Lorenzo De Silvestri59.2-1Leander Dendoncker
72.1-3Raul Jiménez
89.2-3Andrea Belotti, straffe
  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalrunder
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (ikke-mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (ikke-mester)
  4. kvalrunde
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

EUROPA LEAGUE
  Indledende kvalrunde
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (mester)
  4. kvalrunde
  4. kvalrunde (mester) 
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B    Gruppe H
  Gruppe C  Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F  Gruppe L
  1/16-finaler  Semifinaler
  1/8-finaler  Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2018/2019
  Øvrige år