Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Torsdag 17. oktober 2019 kl. 05:59
WWW.HASLUND.INFO
 
EUROPACUP 2019/2020
EUROPA LEAGUE, 4. KVALIFIKATIONSRUNDE (MESTER)
1. KAMP2. KAMP
FC København (Danmark) videre til gruppespil med sammenlagt 3-2
22.08.2019FC København (Danmark)
Riga FC (Letland)
3 (1)
1 (1)
29.08.2019Riga FC (Letland)
FC København (Danmark)
1 (0)
0 (0)
18.1-0Viktor Fischer75.1-0Felipe Brisola
41.1-1Vladimirs Kamess90.Giorgos Valerianos, Riga FC
62.2-1Pieros Sotiriou, straffe
90.3-1Mohammed Daramy
F91 Dudelange (Luxembourg) videre til gruppespil med sammenlagt 3-3 (vandt 5-4 efter straffe)
22.08.2019Ararat-Armenia (Armenien)
F91 Dudelange (Luxembourg)
2 (1)
1 (0)
29.08.2019F91 Dudelange (Luxembourg)
Ararat-Armenia (Armenien)
2 (0;2)
1 (1;1)
22.1-0Mailson Lima24.0-1Mailson Lima
68.1-1Danel Sinani48.1-1Danel Sinani, straffe
90.2-1Ilja Antonov71.2-1Danel Sinani
Efter forlænget spilletid
Celtic (Skotland) videre til gruppespil med sammenlagt 6-1
22.08.2019Celtic (Skotland)
AIK Stockholm (Sverige)
2 (0)
0 (0)
29.08.2019AIK Stockholm (Sverige)
Celtic (Skotland)
1 (1)
4 (2)
48.1-0James Forrest17.1-0James Forrest
73.2-0Odsonne Edouard33.1-1Sebastian Larsson, straffe
34.1-2Michael Johnston
87.1-3Christopher Jullien
90.1-4Lewis Morgan
FC Astana (Kasakhstan) videre til gruppespil med sammenlagt 3-2
22.08.2019FC Astana (Kasakhstan)
BATE Borisov (Hviderusland)
3 (2)
0 (0)
29.08.2019BATE Borisov (Hviderusland)
FC Astana (Kasakhstan)
2 (1)
0 (0)
23.1-0Marin Tomasov6.1-0Maksim Skavysh
44.2-0Yuri Logvinenko85.2-0Evgeni Yablonski
52.3-0Runar Mar Sigurjonsson, straffe
Qarabag (Aserbajdsjan) videre til gruppespil med sammenlagt 4-4 (flest udebanemål)
22.08.2019Linfield (Nordirland)
Qarabag (Aserbajdsjan)
3 (2)
2 (1)
29.08.2019Qarabag (Aserbajdsjan)
Linfield (Nordirland)
2 (1)
1 (0)
15.0-1Faycal Rherras6.1-0Jaime Romero
40.1-1Mark Stafford88.2-0Abdellah Zoubir
45.2-1Shayne Lavery90.2-1Shayne Lavery
75.3-1Shayne Lavery
90.3-2Magaye Gueye, straffe
Ludogorets (Bulgarien) videre til gruppespil med sammenlagt 2-2 (flest udebanemål)
22.08.2019Ludogorets (Bulgarien)
NK Maribor (Slovenien)
0 (0)
0 (0)
29.08.2019NK Maribor (Slovenien)
Ludogorets (Bulgarien)
2 (0)
2 (2)
57.Dino Hotic, NK Maribor17.0-1Marcelinho
26.0-2Claudiu Keserü, straffe
65.1-2Marcos Tavares
72.2-2Rudi Vancas Pozeg
Slovan Bratislava (Slovakiet) videre til gruppespil med sammenlagt 3-3 (flest udebanemål)
22.08.2019Slovan Bratislava (Slovakiet)
PAOK Saloniki (Grækenland)
1 (0)
0 (0)
29.08.2019PAOK Saloniki (Grækenland)
Slovan Bratislava (Slovakiet)
3 (0)
2 (1)
90.1-0Leo Myenty Janna Abena38.0-1Jurij Medvedev
49.1-1Dimitris Limnios
50.2-1Karol Swiderski
62.2-2Vernon De Marco
87.3-2Dimitris Giannoulis
Ferencvaros (Ungarn) videre til gruppespil med sammenlagt 4-2
22.08.2019Suduva (Litauen)
Ferencvaros (Ungarn)
0 (0)
0 (0)
29.08.2019Ferencvaros (Ungarn)
Suduva (Litauen)
4 (2)
2 (1)
11.0-1Ovidijus Verbickas
36.1-1Roland Varga, straffe
45.2-1Franck Boli
64.2-2Mihret Topcagic
66.3-2Tokmac Nguen
90.4-2Nikolai Signevich, straffe
  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalrunder
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (ikke-mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (ikke-mester)
  4. kvalrunde
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

EUROPA LEAGUE
  Indledende kvalrunde
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (mester)
  4. kvalrunde
  4. kvalrunde (mester) 
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B    Gruppe H
  Gruppe C  Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F  Gruppe L
  1/16-finaler  Semifinaler
  1/8-finaler  Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2018/2019
  Øvrige år