Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Torsdag 4. juni 2020 kl. 15:07
WWW.HASLUND.INFO
 
EUROPACUP 2019/2020
EUROPA LEAGUE, 1/8-FINALER
1. KAMP2. KAMP
Den samlede vinder videre til kvartfinaler
12.03.2020Istanbul Basaksehir
FC København
1 (0)
1 (0)
19.03.2020FC København
Istanbul Basaksehir
udsat
88.1-0Edin Visca, straffe
Den samlede vinder videre til kvartfinaler
12.03.2020Frankfurt
FC Basel
0 (0)
3 (1)
19.03.2020FC Basel
Frankfurt
udsat
27.0-1Samuele Cambo
73.0-2Kevin Bua
85.0-3Fabian Frei
Den samlede vinder videre til kvartfinaler
12.03.2020LASK Linz
Manchester United
0 (0)
5 (1)
19.03.2020FC Basel
Frankfurt
udsat
28.0-1Odion Ighalo
58.0-2Daniel James
82.0-3Juan Mata
90.0-4Mason Greenwood
90.0-5Andreas Pereira Mata
Den samlede vinder videre til kvartfinaler
12.03.2020Sevilla
Roma
udsat
19.03.2020Roma
Sevilla
udsat
Den samlede vinder videre til kvartfinaler
12.03.2020Olympiakos Piræus
Wolverhampton
1 (0)
1 (0)
19.03.2020Wolverhampton
Olympiakos Piræus
udsat
29.Ruben Semedo
54.1-0Youssuf El-Arabi
67.1-1Pedro Neto
Den samlede vinder videre til kvartfinaler
12.03.2020Glasgow Rangers
Leverkusen
1 (0)
3 (1)
19.03.2020Leverkusen
Glasgow Rangers
udsat
37.0-1Kai Havertz, straffe
67.0-2Charles Aranguiz
75.1-2George Edmundson
88.1-3Leon Bailey
Den samlede vinder videre til kvartfinaler
12.03.2020Wolfsburg
Shakhtar Donetsk
1 (0)
2 (1)
19.03.2020Shakhtar Donetsk
Wolfsburg
udsat
17.0-1Junior Moraez
48.1-1John Anthony Brooks
73.1-2Marcos Bahia
Den samlede vinder videre til kvartfinaler
12.03.2020Inter
Getafe
Udsat
19.03.2020Getafe
Inter
udsat
  Forside
  Deltageroversigt
CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalrunder
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (ikke-mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (ikke-mester)
  4. kvalrunde
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder
EUROPA LEAGUE
  Indledende kvalrunde
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (mester)
  4. kvalrunde
  4. kvalrunde (mester) 
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B    Gruppe H
  Gruppe C  Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F  Gruppe L
  1/16-finaler    Semifinaler
  1/8-finaler  Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder
  2018/2019
  Øvrige år