Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Søndag 29. marts 2020 kl. 05:41
WWW.HASLUND.INFO
 
EUROPACUP 2019/2020
EUROPA LEAGUE, SEKSTENDEDELSFINALER
1. KAMP2. KAMP
FC København til ottendedelsfinaler med sammenlagt 4-2
20.02.2020FC København
Celtic
1 (0)
1 (1)
27.02.2020Celtic
FC København
1 (0)
3 (0)
14.0-1Odsonne Edouard510-1Michael Santos
52.1-1Dame N'Doye83.1-1Odsonne Edoudard, straffe
85.1-2Peb Biel
88.1-3Dame N'Doye
Istanbul Basakhesir til ottendedelsfinaler med sammenlagt 5-4 (efter forlænget spilletid)
19.02.2020Sporting Lissabon
Istanbul Basaksehir
3 (2)
1 (0)
27.02.2020Istanbul Basaksehir
Sporting Lissabon
4 (2;3)
1 (0;1)
3.1-0Sebastian Coates31.1-0Martin Skrtel
44.2-0Andrez Sporar45.2-0Danijel Aleksic
51.3-0Luciuano Vietto68.2-1Luciano Vietto
77.3-1Edin Visca90.3-1Edin Visca
119.4-1Edin Visca, straffe
Getafe til ottendedelsfinaler med sammenlagt 3-2
19.02.2020Getafe
Ajax
2 (1)
0 (0)
27.02.2020Ajax
Getafe
2 (1)
1 (1)
37.1-0Deyverson5.0-1Jaime Mata
90.2-0Kenedy10.1-1Danilo
63.2-1Selvmål, Mathias Oliveira
Manchester United til ottendedelsfinaler med sammenlagt 6-1
19.02.2020Club Brugge
Manchester United
1 (1)
1 (1)
27.02.2020Manchester United
Club Brugge
5 (3)
0 (0)
15.1-0Emmanuel Dennis23.Simon Deli, Club Brugge
36.1-1Anthony Martial27.1-0Bruno Fernandes
34.2-0Odion Ighalo
41.3-0Scott McTominay
82.4-0Fred
90.5-0Fred
Inter til ottendedelsfinaler med sammenlagt 4-1
19.02.2020Ludogorets
Inter
0 (0)
2 (0)
27.02.2020Inter
Ludogorets
2 (2)
1 (1)
71.0-1Christian Eriksen 26.0-1Cauly Oliveira Souza
90.2-0Romelu Lukaku, straffe32.1-1Cristiano Biraghi
45.2-1Romelu Lukaku
Frankfurt til ottendedelsfinaler med sammenlagt 6-3
19.02.2020Frankfurt
FC Salzburg
4 (1)
1 (0)
27.02.2020FC Salzburg
Frankfurt
2 (1)
2 (1)
12.1-0Daichi Kamada10.1-0Andreas Ulmer
43.2-0Daichi Kamada30.1-1André Silva
53.3-0Daichi Kamada72.2-1Jerome Onguene
56.4-0Filip Kostic83.2-2André Silva
85.4-1Hee-Chan Hwang
Shakhtar Donetsk til ottendedelsfinaler med sammenlagt 5-4
19.02.2020Shakhtar Donetsk
Benfica
2 (0)
1 (0)
27.02.2020Benfica
Shakhtar Donetsk
3 (2)
3 (1)
56.1-0Alan Patrick9.1-0Pizzi
66.1-1Pizzi, straffe12.1-1Selvmål, Ruben Dias
72.2-1Viktor Kovalenko36.2-1Ruben Dias
47.3-1Rafa Silva
49.3-2Taras Stepanenko
71.3-3Alan Patrick
Sevilla til ottendedelsfinaler med sammenlagt 1-1 (flest udebanemål)
19.02.2020CFR Cluj
Sevilla
1 (0)
1 (0)
27.02.2020Sevilla
CFR Cluj
0 (0)
0 (0)
59.1-0Ciprian Ioan Deac, straffe90.Mihai Bordeianu, CFR Cluj
82.1-1Youssef En-Nesyri
Leverkusen til ottendedelsfinaler med sammenlagt 5-2
19.02.2020Leverkusen
FC Porto
2 (1)
1 (0)
27.02.2020FC Porto
Leverkusen
1 (0)
3 (1)
29.1-0Lucas Alario10.0-1Lucas Alario
57.2-0Kai Havertz, straffe50.0-2Kerem Demirbay
73.2-1Luis Diaz57.0-3Kai Havertz
65.1-3Moussa Marega
85.Tiquinho Soares, FC Porto
Glasgow Rangers til ottendedelsfinaler med sammenlagt 4-2
19.02.2020Glasgow Rangers
Sporting Braga
3 (0)
2 (1)
26.02.2020Sporting Braga
Glasgow Rangers
0 (0)
1 (0)
11.0-1Fransergio61.0-1Ryan Kent
59.0-2Abel Ruiz
67.1-2Ianis Hagi
75.2-2Joe Aribo
82.2-2Ianis Hagi
FC Basel til ottendedelsfinaler med sammenlagt 4-0
19.02.2020APOEL Nicosia
FC Basel
0 (0)
3 (1)
27.02.2020FC Basel
APOEL Nicosia
1 (1)
0 (0)
16.0-1Raoul Petretta38.1-0Fabian Frei, straffe
53.0-2Valentin Stocker
66.0-3Arthur Cabral
Olympiakos Piræus til ottendedelsfinaler med sammenlagt 3-1
19.02.2020Olympiakos Piræus
Arsenal
0 (0)
1 (0)
27.02.2020Arsenal
Olympiakos Piræus
1 (0;0)
2 (0;1)
81.0-1Alexandre Lacazette53.0-1Pape Abou Cisse
113.1-1Pierre Emerick Aubameyang
120.1-2Youssuf El Arabi
Linzer ASK til ottendedelsfinaler med sammenlagt 3-1
19.02.2020AZ Alkmaar
Linzer ASK
1 (0)
1 (1)
27.02.2020Linzer ASK
AZ Alkmaar
2 (1)
0 (0)
26.0-1Marko Raguz44.1-0Marko Raguz, straffe
86.1-1Teun Koopmeiners50.2-0Marko Raguz
88.Philipp Wiesinger, Linzer ASK
Wolfsburg til ottendedelsfinaler med sammenlagt 5-1
19.02.2020Wolfsburg
Malmö FF
2 (0)
1 (0)
27.02.2020Malmö FF
Wolfsburg
0 (0)
3 (1)
47.0-1Isaac Kiese Thelin, straffe42.0-1Josip Brekalo
49.1-1Josip Brekalo65.0-2Yannick Gerhardt
62.2-1Selvmål, Isaac Kiese Thelin69.0-3Joao Victor
Roma til ottendedelsfinaler med sammenlagt 2-1
19.02.2020Roma
Gent
1 (1)
0 (0)
27.02.2020Gent
Roma
1 (1)
1 (1)
13.1-0Carles Perez25.1-0Jonathan David
29.1-1Justin Kluivert
Wolves til ottendedelsfinaler med sammenlagt 6-3
19.02.2020Wolverhampton
Espanyol
4 (1)
0 (0)
27.02.2020Espanyol
Wolverhampton
3 (1)
2 (1)
15.1-0Diogo Jota16.1-0Jonathan Calleri
52.2-0Ruben Neves22.1-1Adama Traoré
67.3-0Diogo Jota57.2-1Jonathan Calleri, straffe
81.4-0Diogo Jota79.2-2Matt Doherty
90.3-2Jonathan Calleri
  Forside
  Deltageroversigt
CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalrunder
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (ikke-mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (ikke-mester)
  4. kvalrunde
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder
EUROPA LEAGUE
  Indledende kvalrunde
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (mester)
  4. kvalrunde
  4. kvalrunde (mester) 
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B    Gruppe H
  Gruppe C  Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F  Gruppe L
  1/16-finaler    Semifinaler
  1/8-finaler  Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder
  2018/2019
  Øvrige år