Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Tirsdag 9. marts 2021 kl. 11:59
WWW.HASLUND.INFO
 
EUROPACUP 2020/2021
CHAMPIONS LEAGUE, 1/8-FINALER
1. KAMP2.KAMP
Vinder til kvartfinaler
24.02.2021Mönchengladbach
Manchester City
0 (0)
2 (1)
16.03.2021Manchester City
Mönchengladbach
 
 
29.0-1Bernardo Silva
65.0-2Gabriel Jesus
Vinder til kvartfinaler
23.02.2021Lazio
Bayern München
1 (0)
4 (3)
17.03.2021Bayern München
Lazio
 
 
9.0-1Robert Lewandowski
24.0-2Jamal Musiala
42.0-3Leroy Sané
47.0-4Selvmål, Francesco Acerbi
49.1-4Joaquin Correa
Vinder til kvartfinaler
23.02.2021Atletico Madrid
Chelsea
0 (0)
1 (0)
17.03.2021Chelsea
Atletico Madrid
 
 
68.0-1Olivier Giroud
Vinder til kvartfinaler
16.02.2021RB Leipzig
Liverpool
0 (0)
2 (0)
10.03.2021Liverpool
RB Leipzig
 
 
53.0-1Mohamed Salah
58.0-2Sadio Mané
Vinder til kvartfinaler
17.02.2021FC Porto
Juventus
2 (1)
1 (0)
09.03.2021Juventus
FC Porto
 
 
1.1-0Mehdi Taremi
46.2-0Moussa Marega
82.2-1Federico Chiesa
Vinder til kvartfinaler
16.02.2021FC Barcelona
Paris SG
1 (1)
4 (1)
10.03.2021Paris SG
FC Barcelona
 
 
27.1-0Lionel Messi, straffe
32.1-1Kylian Mbappe
65.1-2Kylian Mbappe
70.1-3Moise Kean
85.1-4Kylian Mbappe
Vinder til kvartfinaler
17.02.2021Sevilla
Dortmund
2 (1)
3 (3)
09.03.2021Dortmund
Sevilla
 
 
7.1-0Susoc
19.1-1Mahmoud Dahoud
27.1-2Erling Haaland
43.1-3Erling Haaland
84.2-3Luuk de Jong
Vinder til kvartfinaler
24.02.201Atalanta
Real Madrid
0 (0)
1 (0)
16.03.2021Real Madrid
Atalanta
 
 
17.Remo Freuler
86.0-1Ferland Mendy
OVERSIGT
  Forside
  Deltageroversigt
CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalrunder
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (ikke-mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (ikke-mester)
  4. kvalrunde 
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D    Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder
EUROPA LEAGUE
  Indledende kvalrunde
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (mester)
  4. kvalrunde 
  4. kvalrunde (mester)
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B  Gruppe H
  Gruppe C  Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F  Gruppe L
  1/16-finaler  Semifinaler
  1/8-finaler  Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder
  2019/2020
  Øvrige år