Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Torsdag 6. august 2020 kl. 09:18
WWW.HASLUND.INFO
 
EUROPACUP 2020/2021
CHAMPIONS LEAGUE, DELTAGERE
INDTRÆDEN I TURNERINGEN
INDLEDENDE KVALIFIKATIONSRUNDER (4)
AndorraInter Club d'Escaldes
KosovoDrita
NordirlandLinfield
San MarinoTre Fiori
1. KVALIFIKATIONSRUNDE (33)
AlbanienKF Tirana
ArmenienArarat Armenia
AserbajdsjanQarabag
BosnienFK Sarajevo
BulgarienLudogorets
CypernOmonia Nicosia
EstlandFlora Tallinn
FinlandKuopio PS
FærøerneKlaksvik
GeorgienDinamo Tbilisi
GibraltarEuropa FC
HvideruslandDynamo Brest
IrlandDundalk
IslandKR Reykjavik
IsraelMaccabi Tel-Aviv
KasakhstanFC Astana
LetlandRiga FC
LitauenSuduva
LuxembourgFola Esch
MaltaFloriana
MoldovaSherif Tiraspol
MontenegroBuducnost
NordmakedonienSileks
NorgeMolde
PolenLegia Warszawa
RumænienCFR Cluj
SerbienRøde Stjerne Beograd
SkotlandCeltic
SlovakietSlovan Bratislava
SlovenienNK Celje
SverigeDjurgården
UngarnFerencvaros
WalesConnah's Quay Nomads
2. KVALIFIKATIONSRUNDE (3)
Danmark  FC Midtjylland
KroatienDinamo Zagreb
SchweizYoung Boys
2. KVALIFIKATIONSRUNDE, IKKE-MESTER (6)
GrækenlandPAOK Saloniki
HollandAZ Alkmaar
KroatienLokomotiv Zagreb
TjekkietViktoria Plzen
TyrkietBesiktas
ØstrigRapid Wien
3. KVALIFIKATIONSRUNDE (2)
GrækenlandOlympiakos Piræus
TjekkietSlavia Prag
3. KVALIFIKATIONSRUNDE, IKKE-MESTER (5)
BelgienGent
FrankrigRennes
PortugalBenfica
RuslandKrasnodar
UkraineDynamo Kiev
4. KVALIFIKATIONSRUNDE (2)
HollandAjax
ØstrigFC Salzburg
GRUPPESPIL (26)
BelgienClub Brugge
EnglandLiverpoolManchester CityManchester UnitedChelsea
FrankrigParis SGMarseille
ItalienJuventusInterAtalantaLazio
PortugalFC Porto
RuslandZenitLokomotiv Moskva
SpanienReal MadridFC BarcelonaAtletico MadridSevilla
TyrkietIstanbul Basakhesir
TysklandBayern MünchenDortmundRB LeipzigMönchengladbach
UkraineShakhtar Donetsk
OVERSIGT
  Forside
  Deltageroversigt
CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalrunder
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (ikke-mester)
  3. kvalrunde
  3. kvalrunde (ikke-mester)
  4. kvalrunde
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder
EUROPA LEAGUE
  Indledende kvalrunde
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (mester)
  4. kvalrunde
  4. kvalrunde (mester)
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B  Gruppe H
  Gruppe C  Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F  Gruppe L
  1/16-finaler  Semifinaler
  1/8-finaler  Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder
  2019/2020
  Øvrige år