Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Torsdag 29. oktober 2020 kl. 15:31
WWW.HASLUND.INFO
 
EUROPACUP 2020/2021
CHAMPIONS LEAGUE, 1. KVALIFIKATIONSRUNDE
RESULTATER
18..08.2020Qarabaq (ase) - Sileks (nma)4-0 (2-0)
11.1-0Romero Jaime
40.1-0Wilde-Donald Guerrier
51.1-0Wilde-Donald Guerrier
80.1-0Mahir Emreli
Qarabag til 2. kvaifikationsrunde
Sileks til Europa League 2. kvalifikationsrunde (mester)
18.08.2020Legia Warszawa (pol) - Linfield (nir)1-0 (0-0)
75.Kirk Millar, Linfield
82.1-0Jose Kante
Legia Warszawa til 2. kvaifikationsrunde
Linfield til Europa League 2. kvalifikationsrunde (mester)
18.08.2020Dinamo Brest (hvi) - FC Astana (kas)6-3 (4-1)
16.1-0Mikhail Gordeychuk
17.2-0Kiril Pechenin
22.3-0Mikhail Gordeychuk
37.4-0Pavel Sedko
45.4-1Marim Tomasov
53.4-2Dorin Rotariu
55.5-2Abdoulaye Diallo
87.5-3Abzal Beysebekov
90.6-3Abdoulaye Diallo
Dinamo Brest til 2. kvaifikationsrunde
FC Astana til Europa League 2. kvalifikationsrunde (mester)
18.08.2020Celtic (sko) - KR Reykjavik (isl)6-0 (3-0)
6.1-0Mohamed Elyounoussi
17.2-0Odsonne Edouard
31.3-0Christopher Jullien
46.4-0Greg Taylor
72.5-0Odsonne Edouard
90.6-0Patryk Klimala
Celtic til 2. kvaifikationsrunde
KR Reykjavik til Europa League 2. kvalifikationsrunde (mester)
18.08.2020Røde Stjerne Beograd (ser) - Europa FC (gib)5-0 (2-0)
35.1-0El Fardou Ben Nabouhane
44.2-0El Fardou Ben Nabouhane
52.3-0El Fardou Ben Nabouhane
78.4-0Mirko Ivanic
87.5-0Mirko Ivanic Bonde
Røde Stjerne Beograd til 2. kvaifikationsrunde
Europa FC til Europa League 2. kvalifikationsrunde (mester)
19.08.2020Ararat-Armenia (arm) - Omonia Nicosia (cyp)0-1 (0-0 ; 0-0)
94.0-1Thiago Santos
98.David Munoz, Ararat-Armenia
Omonia Nicosia til 2. kvaifikationsrunde
Ararat-Armenia til Europa League 2. kvalifikationsrunde (mester)
19.08.2020Molde (nor) - Kuopio PS (fin)5-0 (2-0)
26.1-0Eirik Hestad
37.2-0Magnus Wolff Eikrem
69.3-0Ohi Anthony Omoijuanfo
90.4-0Marcus Holmgren Pedersen
90.5-0Erling Knudtzon
Molde til 2. kvaifikationsrunde
Kuopio PS til Europa League 2. kvalifikationsrunde (mester)
19.08.2020Ferencvaros (ung) - Djurgården (sve)2-0 (1-0)
33.1-0Tokmac Chol Nguen
62.2-0Tokmac Chol Nguen
Ferencvaros til 2. kvaifikationsrunde
Djurgården til Europa League 2. kvalifikationsrunde (mester)
19.08.2020Maccabi Tel-Aviv (isr) - Riga FC (let)2-0 (0-0)
58.1-0Nick Blackman
88.2-0Nick Blackman
Maccabi Tel-Aviv til 2. kvaifikationsrunde
Riga FC til Europa League 2. kvalifikationsrunde (mester)
19.08.2020NK Celje (slo) - Dundalk (irl)3-0 (1-0)
43.1-0Luka Kerin
89.2-0Dario Vizinger
90.3-0Filip Dangubic
NK Celje til 2. kvaifikationsrunde
Dundalk til Europa League 2. kvalifikationsrunde (mester)
19.08.2020Klaksvik (fær) - Slovan Bratislava (svk)3-0 uden kamp
Klaksvik til 2. kvaifikationsrunde
Slopvan Bratislava til Europa League 2. kvalifikationsrunde (mester)
19.08.2020Dinamo Tbilisi (geo) - KF Tirana (alb)0-2 (0-1)
45.0-1Agustin Torassa
86.0-2Ernest Muci
KF Tirana til 2. kvaifikationsrunde
Dinamo Tbilisi til Europa League 2. kvalifikationsrunde (mester)
19.08.2020FC Flora (est) - Suduva (lit)1-1 (0-0 ; 1-1)
49.1-0Rauno Sappinen
78.1-1Mihret Topcagic
Suduva til 2. kvaifikationsrunde (vandt 4-2 på straffespark)
FC Flora til Europa League 2. kvalifikationsrunde (mester)
19.08.2020Connah's Quay Nomads (wal) - FK Sarajevo (bos)0-2 (0-1)
16.0-1Benjamin Tatar
65.0-2Benjamin Tatar
FK Sarajevo til 2. kvaifikationsrunde
Connah's Quay til Europa League 2. kvalifikationsrunde (mester)
19.08.2020Sheriff Tiraspol (mol) - Fola Esch (lux)2-0 (1-0)
36.1-0Anatole Abang
80.2-0Andrej Lukic
Sheriff Tiraspol til 2. kvaifikationsrunde
Fola Esch til Europa League 2. kvalifikationsrunde (mester)
19.08.2020Buducnost (mon) - Ludogorets (bul)1-3 (1-2)
12.0-1Higinio Marin
25.0-2Mavis Tchibota
31.1-2Igor Cukovic
90.1-3Cauly Oliveira Souza
Ludogorets til 2. kvaifikationsrunde
Buducnost til Europa League 2. kvalifikationsrunde (mester)
19.08.2020Floriana (mal) - CFR Cluj (rum)0-2 (0-0)
53.0-1Mike Cestor
90.0-2Catalin Golofca
CFR Cluj til 2. kvaifikationsrunde
Floriana til Europa League 2. kvalifikationsrunde (mester)
OVERSIGT
  Forside
  Deltageroversigt
CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalrunder
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (ikke-mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (ikke-mester)
  4. kvalrunde 
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D    Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder
EUROPA LEAGUE
  Indledende kvalrunde
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (mester)
  4. kvalrunde
  4. kvalrunde (mester)
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B  Gruppe H
  Gruppe C  Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F  Gruppe L
  1/16-finaler  Semifinaler
  1/8-finaler  Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder
  2019/2020
  Øvrige år