Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Lørdag 31. oktober 2020 kl. 22:57
WWW.HASLUND.INFO
 
EUROPACUP 2020/2021
CHAMPIONS LEAGUE, 4. KVALIFIKATIONSRUNDE
1. KAMP2.KAMP
22.09.2020Slavia Prag (tje)
FC Midtjylland 
0 (0)
0 (0)
30.09.2020FC Midtjylland 
Slavia Prag (tje)
4 (0)
1 (1)
3.0-1Peter Olyainka
65.1-1Sory Kaba
84.2-1Alexander Scholz, straffe
88.3-1Frank Onyeka
90.4-1Anders Dreyer
FC Midtjylland    til Gruppespil
Slavia Prag til Europa League Gruppespil
22.09.2020Maccabi Tel-Aviv (isr)
FC Salzburg (øst)
1 (1)
2 (0)
30.09.2020FC Salzburg
Maccabi Tel-Aviv
3 (2)
1 (1)
9.1-0Dan Bilton16.1-0Patson Daka
49.1-1 Dominik Szoboszlai, straffe30.1-1Eden Karzev
57.1-2Masaya Okugawa45.2-1Dominik Szoboszlai, straffe
68.3-1Patson Daka
FC Salzburg til Gruppespil
Maccabi Tel-Aviv til Europa League Gruppespil
23.09.2020Molde (nor)
Ferencvaros (ung)
3 (0)
3 (1)
29.09.2020Ferencvaros (ung)
Molde (nor)
0 (0)
0 (0)
7.0-1Franck Boli
53.0-2 Myrto Uzuni
55.1-2Leke James
65.2-2Magnus Wolff Eikrem
83.3-2Martin Ellingsen
87.3-3Igor Kharatin, straffe
Ferencvaros til Gruppespil
Molde til Europa League Gruppespil
23.09.2020Olympiakos Piræus (græ)
Omonia Nicosia (cyp)
2 (0)
0 (0)
29.09.2020Omonia Nicosia (cyp)
Olympiakos Piræus (græ)
0 (0)
0 (0)
69.1-0Mathieu Valbuena, straffe
90.2-0Youssef El-Arabi
Olympiakos Piræus til Gruppespil
Omonia Nicosia til Europa League Gruppespil
OVERSIGT
  Forside
  Deltageroversigt
CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalrunder
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (ikke-mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (ikke-mester)
  4. kvalrunde 
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D    Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder
EUROPA LEAGUE
  Indledende kvalrunde
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (mester)
  4. kvalrunde
  4. kvalrunde (mester)
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B  Gruppe H
  Gruppe C  Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F  Gruppe L
  1/16-finaler  Semifinaler
  1/8-finaler  Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder
  2019/2020
  Øvrige Ã¥r