Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Fredag 15. januar 2021 kl. 21:12
WWW.HASLUND.INFO
 
EUROPACUP 2020/2021
EUROPA LEAGUE, GRUPPE A
STILLING OG RESULTATER
KLUBKVUTFI+/-P
Roma6411135+813
Young Boys631297+210
CSKA Sofia612337-45
CFR Cluj6123410-65
Roma og Young Boys til 1/16-finaler
HOLDCFR ClujCSKA SofiaRomaYoung Boys
CFR CLUJ 03.12.2020
0 - 0
26.11.2020
0 - 2
29.10.2020
1 - 1
CSKA SOFIA 22.10.2020
0 - 2
10.12.2020
3 - 1
26.11.2020
0 - 1
 ROMA 05.11.2020
5 - 0
29.10.2020
0 - 0
03.12.2020
3 - 1
YOUNG BOYS 22.10.2020
2 - 1
05.11.2020
3 - 0
22.10.2020
1 - 2
HOLDCFR ClujCSKA SofiaRomaYoung Boys
KAMPFACTS
6. RUNDE
10.12.2020CSKA Sofia
Roma
3 (2)
1 (1)
10.12.2020Young Boys
CFR Cluj
2 (0)
1 (0)
5.1-0Tiago Rodrigues84.0-1Gabriel Debeljuh
22.1-1Tommaso Milanese90.Cristian Balgradean, CFR Cluj
34.2-1Ali Sowe90.1-1Jean Pierre Nsame, straffe
55.3-1Ali Sowe90.Jean Pierre Nsame, Young Boys
90.Damjan Djokovic, CFR Cluj
90.2-1Gianluca Gaudino
5. RUNDE
03.12.2020Roma
Young Boys
3 (1)
1 (1)
03.12.2020CFR Cluj
CSKA Sofia
0 (0)
0 (0)
34.0-1Jean Pierre Nsame85.Alexandru Chipciu, CFR Cluj
44.1-1Borja Mayoral
59.2-1Riccardo Calafiori
81.3-1Edin Dzeko
4. RUNDE
26.11.2020CFR Cluj
Roma
0 (0)
2 (0)
26.11.2020CSKA Sofia
Young Boys
0 (0)
1 (1)
49.0-1Selvmål, Gabriel Debeljuh34.0-1Jean Pierre Nsame
67.0-2Jordan Veretout
3. RUNDE
05.11.2020Roma
CFR Cluj
5 (0)
0 (0)
05.11.2020Young Boys
CSKA Sofia
3 (0)
0 (0)
2.1-0Henrikh Mkhitaryan3.1-0Felix Mambimbi
23.2-0Roger Ibanez18.2-0Miralem Sulejmani
34.3-0Borja Mayoral32.3-0Felix Mambimbi
83.4-0Borja Mayoral
89.5-0Pedro Rodriguez
2. RUNDE
29.10.2020Roma
CSKA Sofia
0 (0)
0 (0)
29.10.2020CFR Cluj
Young Boys
1 (0)
1 (0)
62.1-0Mario Rondon
69.1-1Christian Fassnacht
1. RUNDE
22.10.2020CSKA Sofia
CFR Cluj
0 (0)
2 (0)
22.10.2020Young Boys
Roma
1 (1)
2 (0)
53.0-1Mario Rondon14.1-0Jean Pierre Nsame, straffe
74.0-2Ciprian Ioan Deac, straffe69.1-1Brunu Peres
74.1-2Marash Kumbulla
OVERSIGT
  Forside
  Deltageroversigt
CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalrunder
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (ikke-mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (ikke-mester)
  4. kvalrunde 
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D    Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder
EUROPA LEAGUE
  Indledende kvalrunde
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (mester)
  4. kvalrunde 
  4. kvalrunde (mester)
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B  Gruppe H
  Gruppe C  Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F  Gruppe L
  1/16-finaler  Semifinaler
  1/8-finaler  Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder
  2019/2020
  Øvrige år