Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Tirsdag 13. april 2021 kl. 12:18
WWW.HASLUND.INFO
 
EUROPACUP 2020/2021
EUROPA LEAGUE, GRUPPE B
STILLING OG RESULTATER
KLUBKVUTFI+/-P
Arsenal6600205+1518
Molde6312911-210
Rapid Wien62131113-27
Dundalk6006819-110
Arsenal og Molde til 1/16-finaler
HOLDArsenalDundalkMoldeRapid Wien
ARSENAL 29.10.2020
3 - 0
05.11.2020
4 - 1
03.12.2020
4 - 1
DUNDALK 10.12.2020
2 - 4
22.10.2020
1 - 2
26.11.2020
1 - 3
MOLDE 26.11.2020
0 - 3
03.12.2020
3 - 1
29.10.2020
1 - 0
RAPID WIEN 22.10.2020
1 - 2
05.11.2020
4 - 3
10.12.2020
2 - 2
HOLDArsenalDundalkMoldeRapid Wien
KAMPFACTS
6. RUNDE
10.12.2020Dundalk
Arsenal
2 (1)
4 (2)
10.12.2020Rapid Wien
Molde
2 (1)
2 (1)
12.0-1Eddie Nketiah12.0-1Magnus Wolff Eikrem
18.0-2Mohamed Elneny43.1-1Marcel Ritzmaier
22.1-2Jordan Flores46.1-2Magnus Wolff Eikrem
67.1-3Joseph Willock90.2-2Melih Ibrahimoglu
80.1-4Folarin Balogun
85.2-4Sean Hoare
5. RUNDE
03.12.2020Arsenal
Rapid Wien
4 (3)
1 (0)
03.12.2020Molde
Dundalk
3 (2)
1 (0)
10.1-0Alexandre Lacazette30.1-0Magnus Wolff Eikrem
18.2-0Pablo Mari41.2-0Ohi Anthony Omoijuanfo
44.3-0Eddie Nketiah67.3-0Martin Ellingsen
48.3-1Eddie Nketiah90.3-1Jordan Flores
66.4-1Emile Smith-Rowe
4. RUNDE
26.11.2020Dundalk
Rapid Wien
1 (0)
3 (2)
26.11.2020Molde
Arsenal
0 (0)
3 (0)
11.0-1Christoph Knasmüllner50.0-1Nicolas Pépé
370-2Ercan Kara55.0-2Reiss Nelson
58.0-3Ercan Kara83.0-3Folarin Balogun
62.1-3Chris Shields
3. RUNDE
05.11.2020Rapid Wien
Dundalk
4 (1)
3 (1)
05.11.2020Arsenal
Molde
4 (1)
1 (1)
7.0-1Patrick Hoban21.0-1Martin Ellingsen
22.1-1Dejan Ljubicic45.1-1Kristoffer Haugen
79.2-1Kelvin Arase62.2-1Sheriff Sinyan
82.2-2David McMillan, straffe69.3-1Nicolas Pépé
87.3-2Maximilian Hofmann88.4-1Joseph Willock
90.4-2Yusuf Demir
90.4-3David McMillan, straffe
2. RUNDE
29.10.2020Molde
Rapid Wien
1 (0)
0 (0)
29.10.2020Arsenal
Dundalk
3 (2)
0 (0)
65.1-0Ohi Anthony Omoijuanfo42.1-0Eddie Nketiah
44.2-0Joseph Willock
46.3-0Nicolas Pépé
1. RUNDE
22.10.2020Dundalk
Molde
1 (1)
2 (0)
22.10.2020Rapid Wien
Arsenal
1 (0)
2 (0)
35.1-0Sean Murray51.1-0Taxiarchis Fountas
62.1-1Etzaz Hussain70.1-1David Luiz
72.1-2Ohi Anthony Omoijuanfo, straffe74.1-2Pierre-Emerick Aubameyang
OVERSIGT
  Forside
  Deltageroversigt
CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalrunder
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (ikke-mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (ikke-mester)
  4. kvalrunde 
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D    Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder
EUROPA LEAGUE
  Indledende kvalrunde
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (mester)
  4. kvalrunde 
  4. kvalrunde (mester)
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B  Gruppe H
  Gruppe C  Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F  Gruppe L
  1/16-finaler  Semifinaler
  1/8-finaler  Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder
  2019/2020
  Øvrige år