Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Tirsdag 11. august 2020 kl. 11:19
WWW.HASLUND.INFO
 
EUROPACUP 2020/2021
EUROPA LEAGUE, DELTAGERE
INDTRÆDEN I TURNERINGEN
INDLEDENDE KVALIFIKATIONSRUNDER (16)
AndorraFC Santa ColomaUE Engordany
FærøerneHBB36Runavik
GibraltarLincoln Red ImpsSt. Joseph's FC
KosovoFC PrishtinaFC Glijani
MontenegroFK IskraFK Zeta
NordirlandColeraineGlentoran
San MarinoFolgoreTre Penne
WalesBarry Town
1. KVALIFIKATIONSRUNDE (86)
AlbanienFK KukësiLaciTeuta Durres-
ArmenienFC ShirakAlashkert FCFC Noah
AserbajdsjanNeftchi BakuSumgayit FKKesla FK
BosnienZeljeznicarZrinjski MostarBorac Banja Luka
BulgarienLokomotiv PlovdivCSKA SofiaSlavia Sofia
CypernAPOEL NicosiaApollon Limassol
Danmark  AGF
EstlandFCI LevadiaNomme KaljuPaide Linnameeskond
FinlandFC IlvesInter TurkuHonka Espoo
GeorgienFC SaburtaloDinamo BatumiLokomotivi Tbilisi
HvideruslandShakhtyor SoligorskDinamo Minsk
IrlandShamrock RoversBohemiansDerry City
IslandVikingur ReykjavikBreidablikHafnarfjordur
IsraelMaccabi HaifaBeitar JerusalemHapoel Beer-Shava
KasakhstanFC KairatFC Ordabasy
LetlandRiga FSVentspilsValmiera FC
LiechtensteinFC Vaduz
LitauenZalgirisFK RiteriaiKauno Zalgiris
LuxemborgProgres NiederkornDifferdangeUnion Titus Pétange
MaltaVallettaHiberniansSirens FC
MoldovaFC Sfantul GheorghePetrocub HincestiFC Dinamo-Auto
MontenegroFK Sutjeska
NordmakedonienShkupiKF ShkëndijaRenova
NorgeBodø/GlimtRosenborg
PolenPiast GliwiceLech PoznanKS Cracovia
RumænienFC BotosaniSteaua BukarestUni Craiova
SchweizServette
SerbienPartisan BeogradFK TSC
SkotlandMotherwellAberdeen
SlovakietMSK ZilinaDunajska StredaRuzomberok
SlovenienNK MuraNK MariborOlimpija Ljubljana
SverigeHammarbyMalmö FF
UngarnHonved BudapestFehervar FCPuskas Akademia
WalesBala TownThe New Saints
2. KVALIFIKATIONSRUNDE (27)
BelgienStandard Liége
CypernAnorthosisl
Danmark  FC København
EnglandTottenham
FrankrigStade de Reims
GrækenlandAris SalonikiOFI Kreta
HollandWillem II
HvideruslandBATE Borisov
ItalienMilan
KasakhstanFC Kaysar
KroatienHajduk SplitOsijek
NorgeViking
PortugalRio Ave
RuslandDynamo Moskva
SchweizFC Basel
SerbienSD Vojvodina
SkotlandGlasgow Rangers
SpanienGranada
SverigeIFK Göteborg
TjekkietFK JablonekSlovan Liberec
TyrkietGalatasaray
TysklandWolfsburg
UkraineKolos Kovalivka
ØstrigTSV Hartberg
2. KVALIFIKATIONSRUNDE, MESTER (20)
CL indl. kvalrunderTre Fiori (San)Inter Club d'Escaldes (and)
CL 1. kvalrunde---
---
---
---
---
--
3. KVALIFIKATIONSRUNDE (12)
BelgienCharleroi
Danmark  SønderjyskE
GrækenlandAEK Athen
HollandPSV Eindhoven
KroatienRijeka
PortugalSporting Lissabon
RuslandFC Rostov
SchweizSt. Gallen
TjekkietSparta Prag
TyrkietAlanyaspor
UkraineDesna Chernihiv
ØstrigLASK Linz
3. KVALIFIKATIONSRUNDE, MESTER (10)
CL 2. kvalrunde----
----
--
4. KVALIFIKATIONSRUNDE, MESTER (6)
CL 2. kvalrunde----
--
GRUPPESPIL (27)
BelgienRoyal Antwerpen
EnglandLeicesterArsenal
FrankrigLilleNive
HollandFeyenoord
ItalienNapoliRoma
PortugalSporting Braga
RuslandCSKA Moskva
SpanienVillarrealReal Sociedad
TyrkietSivasspor
TysklandHoffenheimLeverkusen
UkraineZorya Luhansk
ØstrigWolfsberger
CL 3. kvalrunde (im)----
CL 4. kvalrunde----
CL 4. kvalrunde (im)--
1/16-FINALER (8)
CL gruppespil----
----
--
OVERSIGT
  Forside
  Deltageroversigt
CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalrunder
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (ikke-mester)
  3. kvalrunde
  3. kvalrunde (ikke-mester)
  4. kvalrunde
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder
EUROPA LEAGUE
  Indledende kvalrunde
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (mester)
  4. kvalrunde
  4. kvalrunde (mester)
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B  Gruppe H
  Gruppe C  Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F  Gruppe L
  1/16-finaler  Semifinaler
  1/8-finaler  Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder
  2019/2020
  Øvrige år