Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Onsdag 12. august 2020 kl. 14:15
WWW.HASLUND.INFO
 
EUROPACUP 2020/2021
EUROPA LEAGUE, 1. KVALIFIKATIONSRUNDE
RESULTATER
27.08.2020AGF  - Honka Espoo (fin)
Vinder til 3. kvaifikationsrunde
27.08.2020Aberdeen (sko) - Runavik (fær)/Barry Town (wal)
Vinder til 3. kvaifikationsrunde
27.08.2020Malmö FF (sve) - KS Cracovia (pol)
Vinder til 3. kvaifikationsrunde
27.08.2020St. Joseph's FC (gib)/B36 (fær) - Levadia (est)
Vinder til 3. kvaifikationsrunde
27.08.2020Rosenborg (nor) - Breidablik (isl)
Vinder til 3. kvaifikationsrunde
27.08.2020Motherwell (sko) - Glentoran (nir)/HB (fær)
Vinder til 3. kvaifikationsrunde
27.08.2020Hammarby (sve) - Puskas Akademia (ung)
Vinder til 3. kvaifikationsrunde
27.08.2020Hafnarfjördur (isl) - Dunajska Streda (svk)
Vinder til 3. kvaifikationsrunde
27.08.2020Bodø/Glimt (nor) - Kauno Zalgiris (lit)
Vinder til 3. kvaifikationsrunde
27.08.2020Dinamo Minsk (hvi) - Piast Gliwice (pol)
Vinder til 3. kvaifikationsrunde
27.08.2020NK Maribor (slo) - Coleraine (nir)/La Fiorita (san)
Vinder til 3. kvaifikationsrunde
27.08.2020FK Riteriai (lit) - Derry City (irl)
Vinder til 3. kvaifikationsrunde
27.08.2020Zrinjski Mostar (bos) - Differdange (lux)
Vinder til 3. kvaifikationsrunde
27.08.2020Ventspils (let) - FC Dinamo-Auto (rum)
Vinder til 3. kvaifikationsrunde
27.08.2020The New Saints (wal) - MSK Zilina (svk)
Vinder til 3. kvaifikationsrunde
27.08.2020Neftchi Baku (ase) - Shkupi (nma)
Vinder til 3. kvaifikationsrunde
27.08.2020Kalju Nomme (est) - NK Mura (slo)
Vinder til 3. kvaifikationsrunde
27.08.2020Apollon Limassol (cyp) - FC Saburtalo (geo)
Vinder til 3. kvaifikationsrunde
27.08.2020Partizan Beograd (ser) - Riga FS (let)
Vinder til 3. kvaifikationsrunde
27.08.2020Steaua Bukarest (rum) - FC Shirak (arm)
Vinder til 3. kvaifikationsrunde
27.08.2020Zalgiris (lit) - Paide Linnameeskond (est)
Vinder til 3. kvaifikationsrunde
27.08.2020Valletta (mal) - Bala Town (wal)
Vinder til 3. kvaifikationsrunde
27.08.2020Shakhtyor Soligorsk (hvi) - FC Sfantul Gheorghe (mol)
Vinder til 3. kvaifikationsrunde
27.08.2020Shamrock Rovers (irl) - FC Ilves (fin)
Vinder til 3. kvaifikationsrunde
27.08.2020FC Vaduz (lie) - Hibernians (mal)
Vinder til 3. kvaifikationsrunde
27.08.2020Kesla FK (ase) - Laci (alb)
Vinder til 3. kvaifikationsrunde
27.08.2020Maccabi Haifa (isr) - Zeljeznicar (bos)
Vinder til 3. kvaifikationsrunde
27.08.2020Lech Poznan (pol) - Valmiera FC (let)
Vinder til 3. kvaifikationsrunde
27.08.2020Progres Niederkorn (lux) - Engordany (and)/FK Zeta (mon)
Vinder til 3. kvaifikationsrunde
27.08.2020Honved Budapest (ung) - Inter Turku (fin)
Vinder til 3. kvaifikationsrunde
27.08.2020Lincoln Red Imps (gib)/FC Prishtina (kos) - Union Titus Pétange (lux)
Vinder til 3. kvaifikationsrunde
27.08.2020FK Kukësi (alb) - Slavia Sofia (bul)
Vinder til 3. kvaifikationsrunde
27.08.2020Servette (sch) - Ruzomberok (svk)
Vinder til 3. kvaifikationsrunde
27.08.2020Hapoel Beer-Sheva (isr) - Dinamo Batumi (geo)
Vinder til 3. kvaifikationsrunde
27.08.2020Fehervar FC - Bohemians
Vinder til 3. kvaifikationsrunde
27.08.2020Alashkert FC - Renova
Vinder til 3. kvaifikationsrunde
27.08.2020FC Ordabasy - FC Botosani
Vinder til 3. kvaifikationsrunde
27.08.2020CSKA Sofia - Sirens FC
Vinder til 3. kvaifikationsrunde
27.08.2020Petrocub Hincesti - FK TSC
Vinder til 3. kvaifikationsrunde
27.08.2020Teuta Durres - Beitar Jerusalem
Vinder til 3. kvaifikationsrunde
27.08.2020Sumgayit FK - Shkëndija
Vinder til 3. kvaifikationsrunde
27.08.2020Borac Banja Luka - FK Sutjeska
Vinder til 3. kvaifikationsrunde
27.08.2020FC Kairat - Noah
Vinder til 3. kvaifikationsrunde
27.08.2020Santa Coloma/FK Iskra Danilovgrad - Lokomotiv Plovdiv
Vinder til 3. kvaifikationsrunde
27.08.2020Lokomotive Tbilisi - Uni Craiova
Vinder til 3. kvaifikationsrunde
27.08.2020Tre Penne/Gjilani - APOEL Nicosia
Vinder til 3. kvaifikationsrunde
27.08.2020Olimpija Ljubljana - Vikingur
Vinder til 3. kvaifikationsrunde
OVERSIGT
  Forside
  Deltageroversigt
CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalrunder
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (ikke-mester)
  3. kvalrunde
  3. kvalrunde (ikke-mester)
  4. kvalrunde
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder
EUROPA LEAGUE
  Indledende kvalrunde
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (mester)
  4. kvalrunde
  4. kvalrunde (mester)
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B  Gruppe H
  Gruppe C  Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F  Gruppe L
  1/16-finaler  Semifinaler
  1/8-finaler  Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder
  2019/2020
  Øvrige år