Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Tirsdag 27. oktober 2020 kl. 19:16
WWW.HASLUND.INFO
 
EUROPACUP 2020/2021
EUROPA LEAGUE, 2. KVALIFIKATIONSRUNDE
RESULTATER
17.09.2020IFK Göteborg (sve) - FC København  1-2 (0-0)
74.1-0Tobias Sana
84.1-1Robert Mudrazija
86.1-2Jonas Wind
FC København  til 3. kvaifikationsrunde
17.09.2020NK Mura (slo) - AGF  3-0 (1-0)
37.1-0Jan Gorenc
72.2-0Kevin Zizek
90.3-0Amadej Marosa
NK Mura til 3. kvaifikationsrunde
16.09.2020Progres Niederkorn (lux) - Willem II (hol)0-5 (0-3)
19.1-0Evangelos Pavlidis
28.2-0Görkem Saglam
34.2-1Evangelos Pavlidis
46.3-1Che Nunnely
65.3-2Mike Ndayishimiye
Willem II til 3. kvaifikationsrunde
16.09.2020Hammarby (sve) - Lech Poznan (pol)0-3 (0-0)
55.0-1Pedro Tiba
63.Jeppe Andersen, Hammarby 
89.0-2Jakub Kaminski
90.0-3Filip Marchwinski
Lech Poznan til 3. kvaifikationsrunde
16.09.2020B36 (fær) - The New Saints (wal)2-2 (0-0;1-1))
47.1-0Michal Przybylski
81.1-1Leo Smith
112.1-2Dean Ebbe
120.2-2Stefan Radosavlevic
B36 til 3. kvaifikationsrunde (vandt 5-4 på straffe)
17.09.2020FC Kayzar (kas) - APOEL Nicosia (cyp)1-4 (1-2)
6.1-0Elguja Lobjanidze
15.1-1Tomas De Vincenti
25.1-2Anuiar
48.1-3Omer Atzili
90.1-4Tomas De Vincenti
APOEL Nicosia til 3. kvaifikationsrunde
17.09.2020Ventspils (let) - Rosenborg (nor)1-5 (1-3)
5.1-0Yevgeni Kozlov
15.1-1Dino Islamovic, straffe
37.1-2Anders Konradsen
45.1-3Dino Islamovic
63.Dmitrijs Litvinskis, Ventspils
64.1-4Carlo Holse 
71.1-5Kristoffer Zachariassen
Rosenborg til 3. kvaifikationsrunde
17.09.2020Renova (nma) - Hajduk Split (kro)0-1 (0-1)
4.0-1Mijo Caktas
Hajduk Split til 3. kvaifikationsrunde
17.09.2020Teuta Durrës (alb) - Granada (spa)0-4 (0-3)
5.0-1Roberto Soldado
10.0-2Kenedy
31.0-3Yangel Herrera
46.0-4Yangel Herrera
80.Fabian Beqja, Teuta Durrës
Granada til 3. kvaifikationsrunde
17.09.2020Lincoln Red Imps (gib) - Glasgow Rangers (sko)0-5 (0-2)
21.0-1James Tavernier
45.0-2Connor Goldson
67.0-3Alfredo Morelos
84.0-4Jermain Defoe
88.0-5Alfredo Morelos
Glasgow Rangers til 3. kvaifikationsrunde
17.09.2020FC Botosani (rum) - KF Shkëndija (nma)0-1 (0-1)
2.0-1Besart Ibraimi
67.Armend Alimi, KF Shkëndija
KF Shkëndija til 3. kvaifikationsrunde
17.09.2020Lokomotiv Plovdiv (bul) - Tottenham (eng)1-2 (0-0)
71.1-0Georgi Minchev
78.Dinis Almeida, Lokomotiv Plovdiv
78.Birsent Karagaren, Lokomotive Plovdiv
80.1-1Harry Kane
85.1-2Tanguy Ndombélé
Tottenham til 3. kvaifikationsrunde
17.09.2020Neftchi Baku (ase) - Galatasaray (tyr)1-3 (0-1)
19.0-1Mbaye Diagne
46.1-1Mamadou Mbodj
48.1-2Christian Luyindama
63.1-3Mbaye Diagne
Galatasary til 3. kvaifikationsrunde
17.09.2020FK Riteriai (lit) - Slovan Liberec (tje)1-5 (0-2)
12.0-1Kamso Mara, straffe
20.0-2Jakub Hromada
61.1-2Angel Lezama
84.1-3Michal Rabusic
89.1-4Abdulla Yusuf Helal, straffe
90.1-5Jan Matousek
Slovan Liberec til 3. kvaifikationsrunde
17.09.2020Bodø/Glimt (nor) - Zalgiris (lit)3-1 (2-1)
20.1-0Philip Zinckernagel 
26.1-1Liviu Antal
32.2-1Victor Okoh Boniface
81.3-1Patrick Berg
Bodø/Glimt til 3. kvaifikationsrunde
17.09.2020Olimpija Ljubljana (slo) - Zrinjski Mostar (bos)2-3 (1-0;2-2)
19.1-0Djordje Ivanovic
51.1-1Nemanja Bilbija
81.2-1Andres Vombergar
84.2-2Nemanja Bilbija
92.2-3Josip Ivancic
Zrinskij Mostar til 3. kvaifikationsrunde
17.09.2020FC Sfantul Gheorghe (mol) - Partizan Beograd (ser)0-1 (0-0;0-0)
104.0-1Bebras Natcho
Partizan Beograd til 3. kvaifikationsrunde
17.09.2020Lokomotivi Tbilisi (geo) - Dynamo Moskva (rus)2-1 (0-0)
54.1-0Irakli Sikharulidze
76.2-0Mamia Gavashelishvili
90.2-1Nikolai Komlichenko, straffe
Lokomotiv Tbilisi til 3. kvaifikationsrunde
17.09.2020CSKA Sofia (bul) - BATE Borisov (hvi)2-0 (1-0)
44.1-0Ali Sowe
90.2-0Graham Carey
CSKA Sofia til 3. kvaifikationsrunde
17.09.2020Laci (alb) - Hapoel Beer Sheva (ist)1-2 (0-0)
59.1-0Kyrian Nwabueze
86.Ardit Deliu, Laci
90.1-1Jhonatan Agudelo
90.1-2Gaetan Varenne
Hapoel Beer Sheva til 3. kvaifikationsrunde
17.09.2020Hibernians (mal) - Fehervar FC (ung)0-1 (0-0)
61.0-1Boban Nikolov
90.Shola Shodiya
Fehervar FC til 3. kvaifikationsrunde
17.09.2020OFI Kreta (græ) - Apollon Limassol (cyp)0-1 (0-0)
50.0-1Attila Szalai
Apollon Limassol til 3. kvaifikationsrunde
17.09.2020Maccabi Haifa (ist) - FC Kairat (kas)2-1 (1-1)
31.1-0Yuval Ashkenazi
45.1-1Vagner Love
72.2-1Nikita Rukavytsya
Maccabi Haifa til 3. kvaifikationsrunde
17.09.2020Shamrock Rovers (irl) - Milan (ita)0-2 (0-1)
23.0-1Zlatan Ibrahimovic
67.0-2Hakan Calhanoglu
Milan til 3. kvaifikationsrunde
17.09.2020Piast Gliwice (pol) - TSV Hartberg (øst)3-2 (1-1)
10.1-0Martin Konczkowski
33.1-1Tobias Kainz
62.2-1Patryk Sokolowski
75.2-2Lukas Ried
84.3-2Michal Zyro
Piast Gliwice til 3. kvaifikationsrunde
17.09.2020Standard Liége (bel) - Bala Town (wal)2-0 (2-0)
19.1-0Felipe Avenatti , straffe
34.2-0Selim Amallah
Standard Liége til 3. kvaifikationsrunde
17.09.2020Aris Saloniki (græ) - Kolos Kovalivka (ukr)1-2 (0-0)
47.0-1Yevgeni Novak
55.1-1Bruno Gama
63.1-2Denys Antyukh
Kolos Kovalivka til 3. kvaifikationsrunde
17.09.2020Borac Banja Luka (bos) - Rio Ave (por)0-2 (0-0)
90.0-1Tarantini
90.0-2Nikola Jambor
Rio Ave til 3. kvaifikationsrunde
17.09.2020FK Kukesi (alb) - Wolfsburg (tys)0-4 (0-2)
21.0-1Wout Weghorst
33.0-2Maxence Lacroix
74.0-3Wout Weghorst
90.0-4Admir Mehmedi
Wolfsburg til 3. kvaifikationsrunde
17.09.2020Coleraine (nir) - Motherwell (sko)2-2 (0-2;2-2)
16.0-1Callum Lang
37.0-2Anthony Watt
49.1-2Ben Doherty, straffe
89.Bevis Mugabi
90.2-2Ben Doherty, straffe
Motherwell til 3. kvaifikationsrunde (vandt 3-0 på straffe)
17.09.2020Viking (nor) - Aberdeen (sko)0-2 (0-1)
45.0-1Ross McCrorie
78.0-2Ryan Hedges
Aberdeen til 3. kvaifikationsrunde (vandt 3-0 på straffe)
17.09.2020Dunajska Streda (svk) - FK Jablonec (tje)5-3 (1-1;3-3)
6.1-0Marko Divkovic
26.1-1Jaroslav Zeleny
57.1-2Ivan Schranz
65.2-2Marko Divkovic
71.2-3Ivan Schranz, straffe
85.3-3Ion Nicolaescu
96.4-3Ion Nicolaescu
114.5-3Eric Davis
Dunajska Streda til 3. kvaifikationsrunde (vandt 3-0 på straffe)
17.09.2020Servette (sch) - Reims (fra)0-1 (0-1)
4.0-1Valon Berisha
Reims til 3. kvaifikationsrunde (vandt 3-0 på straffe)
17.09.2020Osijek (kro) - FC Basel (sch)1-2 (0-2)
18.0-1Arthur Cabral
44.0-2Valentin Stocker
84.1-2Ante Majstorovic
FC Basel til 3. kvaifikationsrunde (vandt 3-0 på straffe)
17.09.2020FK TSC (ser) - Steaua Bukarest (rum)6-6 (2-1;4-4)
11.1-0Dejan Milicevic
14.2-0Borko Duronjic
25.2-1Florinel Coman
44.Dajan Ponjevic, FK TSC
50.2-2Dennis Man
51.3-2Goran Antonic
63.3-3Dennis Man, straffe
90.3-4Selvmål, Bojan Balaz
90.4-4Sasa Tomanovic
103.Vladimir Siladi, FK TSC
105.4-5Dennis Man
105.5-5Janko Tumbasevic
108.5-6Adrian Petre
117.6-6Sasa Tomanovic
Steaua Bukarest til 3. kvaifikationsrunde (vandt 5-4 på straffe)
17.09.2020Honved Budapest (ung) - Malmö FF (sve)0-2 (0-1)
42.0-1Ola Toivonen
86.0-2Arnor Ingvi Traustason
Malmö FF til 3. kvaifikationsrunde
OVERSIGT
  Forside
  Deltageroversigt
CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalrunder
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (ikke-mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (ikke-mester)
  4. kvalrunde 
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D    Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder
EUROPA LEAGUE
  Indledende kvalrunde
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (mester)
  4. kvalrunde
  4. kvalrunde (mester)
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B  Gruppe H
  Gruppe C  Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F  Gruppe L
  1/16-finaler  Semifinaler
  1/8-finaler  Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder
  2019/2020
  Øvrige år