Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Lørdag 31. oktober 2020 kl. 23:29
WWW.HASLUND.INFO
 
EUROPACUP 2020/2021
EUROPA LEAGUE, 3. KVALIFIKATIONSRUNDE (MESTER)
RESULTATER
24.09.2020Ararat Armenia (arm) - NK Celje (slo)1-0 (0-0;0-0)
111.1-0Sergiy Vakulenko
Ararat Armenia til 4. kvaifikationsrunde
24.09.2020Kuopio PS (fin) - Suduva (lit)2-0 (1-0)
31.1-0Rangel
72.2-0Igors Tarasovs
Kuopio PS til 4. kvaifikationsrunde
24.09.2020Djurgården (sve) - CFR Cluj (rum)0-1 (0-0)
55.0-1Paulo Vinicius
CFR Cluj til 4. kvaifikationsrunde
24.09.2020Floriana (mal) - FC Flora (est)0-0 (0-0;0-0)
120.Rauno Sappinen
FC Flora til 4. kvaifikationsrunde (vandt 4-2 på straffe)
24.09.2020Riga FC (let) - Celtic (sko)0-1 (0-0)
90.0-1Mohamed Elyounoussi
Celtic til 4. kvaifikationsrunde
24.09.2020FK Sarajevo (bos) - Buducnost (mon)2-1 (1-1)
4.1-0Benjamin Tatar
44.1-1Panagiotis Moraitis
67.2-1Matthias Fanimo
75.Amar Rahmanovic, FK Sarajevo
FK Sarajevo til 4. kvaifikationsrunde
24.09.2020Klaksvik (fær) - Dinamo Tbilisi (geo)6-1 (1-0)
22.1-0Deni Pavlovic
58.2-0Patrik Johannesen
60.3-0Pall Klettskard
69.4-0Pall Klettskard
71.4-1Pernambuco
73.5-1Pall Klettskard
85.6-1John Johannesen
Klaksvik til 4. kvaifikationsrunde
24.09.2020Sheriff Tiraspol (mol) - Dundalk (irl)1-1 (1-1;1-1)
8.1-0Veaceslav Posmac
45.1-1Sean Murray
Dundalk til 4. kvaifikationsrunde (vandt 5-3 på straffe)
24.09.2020Legia Warszawa (pol) - Drita (kos)2-0 (2-0)
24.1-0Pawel Wszolek
43.2-0Tomas Pekhart
Legia Warszawa til 4. kvaifikationsrunde
24.09.2020FC Basel (sch) - Anorthosis (cyp)3-2 (3-1)
4.1-0Silvan Widmer
12.2-0Samuele Campo
21.3-0Selvmål, Hovhannes Hambardzumyan
45.3-1Branko Vrgoc
50.Tornike Okriashvili, Anorthosis
67.3-2Giorgi Kvilitaia
88.Julian von Moos, FC Basel
FC Basel til 4. kvaifikationsrunde
OVERSIGT
  Forside
  Deltageroversigt
CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalrunder
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (ikke-mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (ikke-mester)
  4. kvalrunde 
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D    Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder
EUROPA LEAGUE
  Indledende kvalrunde
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (mester)
  4. kvalrunde
  4. kvalrunde (mester)
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B  Gruppe H
  Gruppe C  Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F  Gruppe L
  1/16-finaler  Semifinaler
  1/8-finaler  Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder
  2019/2020
  Øvrige år