Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Mandag 12. april 2021 kl. 06:18
WWW.HASLUND.INFO
 
EUROPACUP 2020/2021
EUROPA LEAGUE, INDLEDENDE KVALIFIKATIONSRUNDE
RESULTATER
FK Zeta til 1. kvaifikationsrunde
18.08.2020UE Engordany (and)
FK Zeta (mon)
1 (0)
3 (1)
45.0-1Ivan Vuksevic
54.0-2Mijat Lambulic
63.0-3Lazar Lambulic
90.1-3Sebastian Gomez, straffe
B36 til 1. kvaifikationsrunde
20.08.2020St. Joseph's FC (gib)
B36 (fær)
1 (1)
2 (2)
28.0-1Michal Przybylski
30.1-1Boro
43.0-2Alex Mellemgaard
Runavik til 1. kvaifikationsrunde
20.08.2020Runavik (fær)
Barry Town (wal)
5 (0)
1 (0)
52.1-0Klæmint Olsen
63.2-0Klæmint Olsen
67.3-0Peter Knudsen
74.4-0Klæmint Olsen
83.5-0Steffan Loekin
88.5-1Kayne McLaggon
Glentoran til 1. kvaifikationsrunde
20.08.2020Glentoran (nir)
HB (fær)
1 (1)
1 (0)
42.1-0Robbie McDaid
FK Iskra til 1. kvaifikationsrunde (vandt 4-3 på straffe)
20.08.2020FC Santa Coloma (and)
FK Iskra (mon)
0 (0;0)
0 (0;0)
Coleraine til 1. kvaifikationsrunde
20.08.2020Coleraine (nir)
La Fiorita (san)
1 (0)
0 (0)
89.1-0James McLaughlin
Gjilani til 1. kvaifikationsrunde
21.08.2020Tre Penne (san)
Gjilani (kos)
1 (1)
3 (1)
16.1-0Nicola Gai
24.1-1Darko Nikac
64.1-2Fiton Hajdari
68.1-3Ardit Hila Bonde
Lincoln Red Imps til 1. kvaifikationsrunde
20.08.2020Lincoln Red Imps (gib)
FC Prishtina (kos)
3
0
OVERSIGT
  Forside
  Deltageroversigt
CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalrunder
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (ikke-mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (ikke-mester)
  4. kvalrunde 
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D    Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder
EUROPA LEAGUE
  Indledende kvalrunde
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (mester)
  4. kvalrunde 
  4. kvalrunde (mester)
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B  Gruppe H
  Gruppe C  Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F  Gruppe L
  1/16-finaler  Semifinaler
  1/8-finaler  Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder
  2019/2020
  Øvrige år