Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Tirsdag 27. oktober 2020 kl. 19:46
WWW.HASLUND.INFO
 
EUROPACUP 2020/2021
EUROPA LEAGUE, INDLEDENDE KVALIFIKATIONSRUNDE
RESULTATER
18.08.2020UE Engordany (and) - FK Zeta (mon)1-3 (0-1)
45.0-1Ivan Vuksevic
54.0-2Mijat Lambulic
63.0-3Lazar Lambulic
90.1-3Sebastian Gomez, straffe
FK Zeta til 1. kvaifikationsrunde
20.08.2020St. Joseph's FC (gib) - B36 (fær)1-2 (1-2)
28.0-1Michal Przybylski
30.1-1Boro
43.0-2Alex Mellemgaard
B36 til 1. kvaifikationsrunde
20.08.2020Runavik (fær) - Barry Town (wal)5-1 (0-0)
52.1-0Klæmint Olsen
63.2-0Klæmint Olsen
67.3-0Peter Knudsen
74.4-0Klæmint Olsen
83.5-0Steffan Loekin
88.5-1Kayne McLaggon
Runavik til 1. kvaifikationsrunde
20.08.2020Glentoran (nir) - HB (fær)1-0 (1-0)
42.1-0Robbie McDaid
Glentoran til 1. kvaifikationsrunde
20.08.2020FC Santa Coloma (and) - FK Iskra (mon)0-0 (0-0 ; 0-0)
40.Jordi Alaez, FC Santa Coloma
FK Iskra til 1. kvaifikationsrunde (vandt 4-3 på straffe)
20.08.2020Coleraine (nir) - La Fiorita (san)1-0 (0-0)
89.1-0James McLaughlin
Coleraine til 1. kvaifikationsrunde
21.08.2020Tre Penne (san) - Gjilani (kos)1-3 (1-1)
16.1-0Nicola Gai
24.1-1Darko Nikac
64.1-2Fiton Hajdari
68.1-3Ardit Hila Bonde
Gjilani til 1. kvaifikationsrunde
20.08.2020Lincoln Red Imps (gib) - FC Prishtina (kos)3-0 uden kamp
Lincoln Red Imps til 1. kvaifikationsrunde
OVERSIGT
  Forside
  Deltageroversigt
CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalrunder
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (ikke-mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (ikke-mester)
  4. kvalrunde 
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D    Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder
EUROPA LEAGUE
  Indledende kvalrunde
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (mester)
  4. kvalrunde
  4. kvalrunde (mester)
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B  Gruppe H
  Gruppe C  Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F  Gruppe L
  1/16-finaler  Semifinaler
  1/8-finaler  Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder
  2019/2020
  Øvrige år