Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Fredag 15. januar 2021 kl. 22:06
WWW.HASLUND.INFO
 
EUROPACUP 2020/2021
EUROPA LEAGUE, SEKSTENDEDELSFINALER
1. KAMP2.KAMP
Vinder til 1/8-finaler
18.02.2021Olympiakos Piræus
PSV Eindhoven
 
 
25.02.2021PSV Eindhoven
Olympiakos Piræus
 
 
Vinder til 1/8-finaler
18.02.201Young Boys
Leverkusen
 
 
25.02.2021Leverkusen
Young Boys
 
 
Vinder til 1/8-finaler
18.02.2021Krasnodar
Dinamo Zagreb
 
 
25.02.2021Dinamo Zagreb
Krasnoda
 
 
Vinder til 1/8-finaler
18.02.2021Sporting Braga
Roma
 
 
25.02.2021Roma
Sporting Braga
 
 
Vinder til 1/8-finaler
18.02.2021Slavia Prag
Leicester
 
 
25.02.2021Leicester
Slavia Prag
 
 
Vinder til 1/8-finaler
18.02.2021Røde Stjerne Beograd
Milan
 
 
25.02.2021Milan
Røde Stjerne Beograd
 
 
Vinder til 1/8-finaler
18.02.2021Real Socieda
Manchester United
 
 
25.02.2021Manchester United
Real Sociedad
 
 
Vinder til 1/8-finaler
18.02.2021Dynamo Kiev
Club Brugge
 
 
25.02.2021Club Brugge
Dynamo Kiev
 
 
Vinder til 1/8-finaler
18.02.2021Wolfberg
Tottenham
 
 
24.02.2021Tottenham
Wolfsberg
 
 
Vinder til 1/8-finaler
18.02.201Lille
Ajax
 
 
25.02.2021Ajax
Lille
 
 
Vinder til 1/8-finaler
18.02.2021Maccabi Tel-Aviv
Shakhtar Donetsk
 
 
25.02.2021Shakhtar Donetsk
Maccabi Tel-Aviv
 
 
Vinder til 1/8-finaler
18.02.2021Granada
Napoli
 
 
25.02.2021Napoli
Granada
 
 
Vinder til 1/8-finaler
18.02.2021Molde
Hoffenheim
 
 
25.02.2021Hoffenheim
Molde
 
 
Vinder til 1/8-finaler
18.02.2021FC Salzburg
Villarreal
 
 
25.02.2021Villarreal
FC Salzburg
 
 
Vinder til 1/8-finaler
18.02.2021Antwerpen
Glasgow Rangers
 
 
25.02.2021Glasgow Rangers
Antwerpen Sociedad
 
 
Vinder til 1/8-finaler
18.02.2021Benfica
Arsenal Brugge
 
 
25.02.2021Arsenal
Benfca
 
 
OVERSIGT
  Forside
  Deltageroversigt
CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalrunder
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (ikke-mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (ikke-mester)
  4. kvalrunde 
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D    Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder
EUROPA LEAGUE
  Indledende kvalrunde
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (mester)
  4. kvalrunde 
  4. kvalrunde (mester)
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B  Gruppe H
  Gruppe C  Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F  Gruppe L
  1/16-finaler  Semifinaler
  1/8-finaler  Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder
  2019/2020
  Øvrige år