Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Mandag 18. oktober 2021 kl. 02:16
WWW.HASLUND.INFO
 
EUROPACUP 2021/2022
DELTAGERE
DELTAGEROVERSIGT PR LAND
ALBANIENNÅET TIL
Champions LeagueTeuta Durres1. kvalifikationsrunde (til Conference League)
Europa Conference LeagueFK Partizani2. kvalifikationsrunde
Europa Conference LeagueVllaznia2. kvalifikationsrunde
Europa Conference LeagueLaci3. kvalifikationsrunde
Europa Conference LeagueTeuta Durres3. kvalifikationsrunde mester
ANDORRANÅET TIL
Champions LeagueInter Club d'EscaldesIndledende kvalrunde
Europa Conference LeagueSant Julia1. kvalifikationsrunde
Europa Conference LeagueInter Club d'Escaldes2. kvalifkationsrunde mester
Europa Conference LeagueFC Santa Coloma2. kvalifikationsrunde
ARMENIENNÅET TIL
Champions LeagueAlashkert FC2. kvalifikationsrunde (til Europa League)
Europa LeagueAlashkert FC4. kvalifikationsrunde mester (til Conference League)
Europa Conference LeagueNoah1. kvalifikationsrunde
Europa Conference LeagueFC Urartu1. kvalifikationsrunde
Europa Conference LeagueArarat Yerevan2. kvalifikationsrunde
Europa Conference LeagueAlashkert FCGruppespil
ASERBAJDSJANNÅET TIL
Champions LeagueNeftchi Baku2. kvalifikationsrunde (til Europa League)
Europa LeagueNeftchi Baku3. kvalifikationsrunde mester (til Conference League)
Europa Conference LeagueKesla FK2. kvalifikationsrunde
Europa Conference LeagueSumgayit FK2. kvalifikationsrunde
Europa Conference LeagueNeftchi Baku4. kvalifikationsrunde mester
Europa Conference LeagueQarabagGruppespil
BELARUS
Champions LeagueShakhtyor Saligorsk1. kvalifikationsrunde (til Conference League)
Europa Conference LeagueDynamo Brest2. kvalifikationsrunde
Europa Conference LeagueTorpedo Zhodino2. kvalifikationsrunde
Europa Conference LeagueBATE Borisov2. kvalifikationsrunde
Europa Conference LeagueShakhtyor Saligorsk2. kvalifikationsrunde mester
BELGIEN
Champions LeagueGenk3. kvalifikationsrunde ikke-mester (til Europa League)
Champions LeagueClub BruggeGruppespil
Europa LeagueRoyal AntwerpenGruppespil
Europa LeagueGenkGruppespil
Europa Conference LeagueAnderlecht4. kvalifikationsrunde
Europa Conference LeagueGentGruppespil
BOSNIEN
Champions LeagueBorac Banja Luka1. kvalifikationsrunde (til Conference League)
Europa Conference LeagueFK Sarajevo1. kvalifikationsrunde
Europa Conference LeagueSiroki Brijeg1. kvalifikationsrunde
Europa Conference LeagueBorac Banja Luka2. kvalifikationsrunde mester
Europa Conference LeagueVelez Mostar3. kvalifikationsrunde
BULGARIEN
Champions LeagueLudogorets4. kvalifikationsrunde (til Europa League)
Europa LeagueLudogoretsGruppespil
Europa Conference LeagueArda Kardzhali2. kvalifikationsrunde
Europa Conference LeagueLokomotiv Plovdiv3. kvalifikationsrunde
Europa Conference LeagueCSKA SofiaGruppespil
CYPERN
Champions LeagueOmonia Nicosia2. kvalifikationsrunde (til Europa League)
Europa LeagueAnorthosis3. kvalifikationsrunde (til Conference League)
Europa LeagueOmonia Nicosia4. kvalifikationsrunde mester (til Conference League)
Europa Conference LeagueApollon Limassol2. kvalifikationsrunde
Europa Conference LeagueAEL Limassol3. kvalifikationsrunde
Europa Conference LeagueAnorthosisGruppespil
Europa Conference LeagueOmonia NicosiaGruppespil
DANMARK
Champions LeagueFC Midtjylland3. kvalifikationsrunde ikke-mester (til Europa League)
Champions LeagueBrøndby4. kvalifikationsrunde
Europa LeagueRanders FC4. kvalifikationsrunde (til Conference League)
Europa LeagueFC MidtjyllandGruppespil
Europa LeagueBrøndbyGruppespil
Europa Conference LeagueAGF2. kvalifikationsrunde
Europa Conference LeagueFC KøbenhavnGruppespil
Europa Conference LeagueRanders FCGruppespil
ENGLAND
Champions LeagueManchester CityGruppespil
Champions LeagueManchester UnitedGruppespil
Champions LeagueLiverpoolGruppespil
Champions LeagueChelseaGruppespil
Europa LeagueLeicesterGruppespil
Europa LeagueWest HamGruppespil
Europa Conference LeagueTottenhamGruppespil
ESTLAND
Champions LeagueFC Flora2. kvalifikationsrunde (til Europa League)
Europa LeagueFC Flora3. kvalifikationsrunde mester (til Conference League)
Europa Conference LeaguePaide Linnameeskond1. kvalifikationsrunde
Europa Conference LeagueFCI Levadia2. kvalifikationsrunde
Europa Conference LeagueFC FloraGruppespil
FINLAND
Champions LeagueHJK Helsinki2. kvalifikationsrunde (til Europa League)
Europa LeagueHJK Helsinki4. kvalifikationsrunde mester (Conference League)
Europa Conference LeagueInter Turku1. kvalifikationsrunde
Europa Conference LeagueHonka Espoo2. kvalifikationsrunde
Europa Conference LeagueKuopio PS4. kvalifikationsrunde
Europa Conference LeagueHJK HelsinkiGruppespil
FRANKRIG
Champions LeagueMonaco4. kvalifikationsrunde ikke-mester
Champions LeagueLilleGruppespil
Champions LeagueParis SGGruppespil
Europa LeagueLyonGruppespil
Europa LeagueMarseilleGruppespil
Europa LeagueMonacoGruppespil
Europa Conference LeagueRennesGruppespil
FÆRØERNE
Champions LeagueHBIndledende kvalrunde
Europa Conference LeagueRunavik1. kvalifikationsrunde
Europa Conference LeagueKlaksvik1. kvalifikationsrunde
Europa Conference LeagueHB3. kvalifikationsrunde mester
GEORGIEN
Champions LeagueDinamo Tbilisi2. kvalifikationsrunde
Europa Conference LeagueFC Gagra1. kvalifikationsrunde
Europa Conference LeagueDila Gori1. kvalifikationsrunde
Europa Conference LeagueDinamo Tbilisi2. kvalifikationsrunde mester
Europa Conference LeagueDinamo Batumi3. kvalifikationsrunde
GIBRALTAR
Champions LeagueLincoln Red Imps2. kvalifikationsrunde (til Europa League)
Europa LeagueLincoln Red Imps3. kvalifikationsrunde mester (til Conference League)
Europa Conference LeagueEuropa FC1. kvalifikationsrunde
Europa Conference LeagueMons Calpe1. kvalifikationsrunde
Europa Conference LeagueSt. Joseph's FC1. kvalifikationsrunde
Europa Conference LeagueLincoln Red ImpsGruppespil
GRÆKENLAND
Champions LeagueOlympiakos Piræus3. kvalifikationsrunde (til Europa League)
Europa LeagueOlympiakos PiræusGruppespil
Europa Conference LeagueAEK Athen2. kvalifikationsrunde
Europa Conference LeagueAris Saloniki2. kvalifikationsrunde
Europa Conference LeaguePAOK SalonikiGruppespil
HOLLAND
Champions LeaguePSV Eindhoven4. kvalifikationsrunde ikke-mester (til Europa League)
Champions LeagueAjaxGruppespil
Europa LeagueAZ Alkmaar4. kvalifikationsrunde (til Conference League)
Europa LeaguePSV EindhovenGruppespil
Europa Conference LeagueVitesseGruppespil
Europa Conference LeagueAZ AlkmaarGruppespil
Europa Conference LeagueFeyenoordGruppespil
IRLAND
Champions LeagueShamrock Rovers1. kvalifikationsrunde (til Conference League)
Europa Conference LeagueSligo Rovers1. kvalifikationsrunde
Europa Conference LeagueBohemians3. kvalifikationsrunde
Europa Conference LeagueDundalk3. kvalifikationsrunde
Europa Conference LeagueShamrock Rovers4. kvalifikationsrunde mester
ISLAND
Champions LeagueValur1. kvalifikationsrunde (til Conference League)
Europa Conference LeagueStjarnen1. kvalifikationsrunde
Europa Conference LeagueValur2. kvalifikationsrunde mester
Europa Conference LeagueHafnarfjordur2. kvalifikationsrunde
Europa Conference LeagueBreidablik3. kvalifikationsrunde
ISRAEL
Champions LeagueMaccabi Haifa1. kvalifikationsrunde (til Conference League)
Europa Conference LeagueAshdod2. kvalifikationsrunde
Europa Conference LeagueHapoel Be'er Sheva4. kvalifikationsrunde mester
Europa Conference LeagueMaccabi Tel-AvivGruppespil
Europa Conference LeagueMaccabi HaifaGruppespil
ITALIEN
Champions LeagueInterGruppespil
Champions LeagueAtalantaGruppespil
Champions LeagueMilanGruppespil
Champions LeagueJuventusGruppespil
Europa LeagueNapoliGruppespil
Europa LeagueLazioGruppespil
Europa Conference LeagueRomaGruppespil
KASAKHSTAN
Champions LeagueFC Kairat2. kvalifikationsrunde (til Europa League)
Europa LeagueFC Kairat3. kvalifikationsrunde mester (til Conference League)
Europa Conference LeagueFC Astana3. kvalifikationsrunde
Europa Conference LeagueFC Tobol3. kvalifikationsrunde
Europa Conference LeagueShakhter Karagandy4. kvalifikationsrunde
Europa Conference LeagueFC KairatGruppespil
KOSOVO
Champions LeagueFC Prishtina1. kvalifikationsrunde (til Conference League)
Europa Conference LeagueKF Llapi1. kvalifikationsrunde
Europa Conference LeagueFC Drita2. kvalifikationsrunde
Europa Conference LeagueFC Prishtina3. kvalifikationsrunde mester
KROATIEN
Champions LeagueDinamo Zagreb4. kvalifikationsrunde
Europa LeagueDinamo ZagrebGruppespil
Europa Conference LeagueHajduk Split2. kvalifikationsrunde
Europa Conference LeagueNK Rijeka4. kvalifikationsrunde
Europa Conference LeagueNK Osijek4. kvalifikationsrunde
LETLAND
Champions LeagueRiga FC1. kvalifikationsrunde (til Conference League)
Europa Conference LeagueValmiera FC1. kvalifikationsrunde
Europa Conference LeagueFK Liepaja2. kvalifikationsrunde
Europa Conference LeagueRiga FS3. kvalifikationsrunde
Europa Conference LeagueRiga FC3. kvalifikationsrunde mester
LIECHTENSTEIN
Europa Conference LeagueFC Vaduz2. kvalifikationsrunde
LITAUEN
Champions LeagueZalgiris2. kvalifikationsrunde (til Europa League)
Europa LeagueZalgiris3. kvalifikationsrunde (til Conference League)
Europa Conference LeagueSuduva2. kvalifikationsrunde
Europa Conference LeagueKauno Zalgiris2. kvalifikationsrunde
Europa Conference LeagueFK Panevezys2. kvalifikationsrunde
Europa Conference LeagueZalgiris4. kvalifikationsrunde mester
LUXEMBOURG
Champions LeagueFola Esch1. kvalifikationsrunde (til Conference League)
Europa Conference LeagueSwift Hesperange1. kvalifikationsrunde
Europa Conference LeagueRacing FC1. kvalifikationsrunde
Europa Conference LeagueF91 Dudelange2. kvalifikationsrunde
Europa Conference LeagueFola Esch4. kvalifikationsrunde mester
MALTA
Champions LeagueHibernians1. kvalifikationsrunde (til Conference League)
Europa Conference LeagueMosta FC1. kvalifikationsrunde
Europa Conference LeagueBirkirkara2. kvalifikationsrunde
Europa Conference LeagueGzira United2. kvalifikationsrunde
Europa Conference LeagueHibernians3. kvalifikationsrunde mester
MOLDOVA
Champions LeagueSheriff TiraspolGruppespil
Europa Conference LeagueFC Sfantul Gheorghe1. kvalifikationsrunde
Europa Conference LeagueMilsami2. kvalifikationsrunde
Europa Conference LeaguePetrocub Hîncesti2. kvalifikationsrunde
MONTENEGRO
Champions LeagueBuducnost1. kvalifikationsrunde (til Conference League)
Europa Conference LeagueFK Podgorica1. kvalifikationsrunde
Europa Conference LeagueDecic Tuzi1. kvalifikationsrunde
Europa Conference LeagueBuducnost2. kvalifikationsrunde mester
Europa Conference LeagueFK Sutjeska2. kvalifikationsrunde
NORDIRLAND
Champions LeagueLinfield1. kvalifikationsrunde (til Conference League)
Europa Conference LeagueGlentoran1. kvalifikationsrunde
Europa Conference LeagueColeraine1. kvalifikationsrunde
Europa Conference LeagueLarne3. kvalifikationsrunde
Eiropa Conference LeagueLinfield3. kvalifikationsrunde mester
NORDMAKEDONIEN
Champions LeagueKF Shkëndija1. kvalifikationsrunde (til Conference League)
Europa Conference LeagueFC Struga1. kvalifikationsrunde
Europa Conference LeagueSileks1. kvalifikationsrunde
Europa Confernce LeagueKF Shkëndija2. kvalifikationsrunde mester
Europa Conference LeagueShkupi2. kvalifikationsrunde
NORGE
Champions LeagueBodø Glimt1. kvalifikationsrunde (til Conference League)
Europa Conference LeagueVålerengen2. kvalifikationsrunde
Europa Conference LeagueMolde3. kvalifikationsrunde
Europa Conference LeagueRosenborg4. kvalifikationsrunde
Europa Conference LeagueBodø/GlimtGruppespil
POLEN
Champions LeagueLegia Warszawa3. kvalifikationsrunde (til Europa League)
Europa LeagueLegia WarszawaGruppespil
Europa Conference LeaguePogon Szczecin2. kvalifikationsrunde
Europa Conference LeagueSlask Wrochlaw3. kvalifikationsrunde
Europa Conference LeagueRakow Czestochowa4. kvalifikationsrunde
PORTUGAL
Champions LeagueBenficaGruppespil
Champions LeagueSporting LissabonGruppespil
Champions LeagueFC PortoGruppespil
Europa LeagueSporting BragaGruppespil
Europa Conference LeaguePacos de Ferreira4. kvalifikationsrunde
Europa Conference LeagueSanta Clara4. kvalifikationsrunde
RUMÆNIEN
Champions LeagueCFR Cluj3. kvalifikationsrunde (til Europa League)
Europa LeagueCFR Cluj4. kvalifikationsrunde (til Conference League)
Europa Conference LeagueFCSB2. kvalifikationsrunde
Europa Conference LeagueSepsi2. kvalifikationsrunde
Europa Conference LeagueUni Craiova2. kvalifikationsrunde
Europa Conference LeagueCFR ClujGruppespil
RUSLAND
Champions LeagueSpartak Moskva3. kvalifikationsrunde ikke-mester (til Europa League)
Champions LeagueZenitGruppespil
Europa LeagueLokomotiv MoskvaGruppespil
Europa LeagueSpartak MoskvaGruppespil
Europa Conference LeagueRubin Kazan3. kvalifikationsrunde
Europa Conference LeagueFC Sochi3. kvalifikationsrunde
SAN MARINO
Champions LeagueFolgoreIndledende kvalrunde
Europa Conference LeagueTre Penne1. kvalifikationsrunde
Europa Conference LeagueLa Fiorita1. kvalifikationsrunde
Europa Conference LeagueFolgore2. kvalifikationsrunde mester
SCHWEIZ
Champions LeagueYoung BoysGruppespil
Europa Conference LeagueServette2. kvalifikationsrunde
Europa Conference LeagueFC Luzern3. kvalifikationsrunde
Europa Conference LeagueFC BaselGruppespil
SERBIEN
Champions LeagueRøde Stjerne Beograd3. kvalifikationsrunde (til Europa League)
Europa LeagueRøde Stjerne BeogradGruppespil
Europa Conference LeagueCukaricki3. kvalifikationsrunde
Europa Conference LeagueSD Vojvodina3. kvalifikationsrunde
Europa Conference LeaguePartisan BeogradGruppespil
SKOTLAND
Champions LeagueCeltic2. kvalifikationsrunde, ikke-mester (til Europa League)
Champions LeagueGlasgow Rangers3. kvalifikationsrunde (til Europa League)
Europa LeagueSt. Johnstone3. kvalifikationsrunde (til Conference League)
Europa LeagueCelticGruppespil
Europa LeagueGlasgow RangersGruppespil
Europa Conference LeagueHibernian3. kvalifikationsrunde
Europa Conference LeagueSt. Johnstone4. kvalifikationsrunde
Europa Conference LeagueAberdeen4. kvalifikationsrunde
SLOVAKIET
Champions LeagueSlovan Bratislava2. kvalifikationsrunde (til Europa League)
Europa LeagueSlovan Bratislava4. kvalifikationsrunde mester (til Conference League)
Europa Conference LeagueDunejska Streda2. kvalifikationsrunde
Europa Conference LeagueSpartak Trnava3. kvalifikationsrunde
Europa Conference LeagueMSK Zilina4. kvalifikationsrunde
Europa Conference LeagueSlovan BratislavaGruppespil
SLOVENIEN
Champions LeagueNK Mura2. kvalifikationsrunde (til Europa League)
Europa LeagueNK Mura4. kvalifikationsrunde mester (til Conference League)
Europa Conference LeagueNK Maribor2. kvalifikationsrunde
Europa Conference LeagueNK Domzale3. kvalifikationsrunde
Europa Conference LeagueOlimpija Ljubljana3. kvalifikationsrunde
Europa Conference LeagueNK MuraGruppespil
SPANIEN
Champions LeagueReal MadridGruppespil
Champions LeagueAtletico MadridGruppespil
Champions LeagueFC BarcelonaGruppespil
Champions LeagueSevillaGruppespil
Champions LeagueVillarrealGruppespil
Europa LeagueReal SociedadGruppespil
Europa LeagueReal BetisGruppespil
SVERIGE
Champions LeagueMalmö FFGruppespil
Europa Conference LeagueHäcken2. kvalifikationsrunde
Europa Conference LeagueElfsborg4. kvalifikationsrunde
Europa Conference LeagueHammarby4. kvalifikationsrunde
TJEKKIET
Champions LeagueSlavia Prag3. kvalifikationsrunde (til Europa League)
Champions LeagueSparta Prag3. kvalifikationsrunde ikke-mester (til Europa League)
Europa LeagueFK Jablonec3. kvalifikationsrunde (til Conference League)
Europa LeagueSlavia Prag4. kvalifikationsrunde (til Conference League)
Europa LeagueSparta PragGruppespil
Europa Conference LeagueFC Slovacko2. kvalifikationsrunde
Europa Conference LeagueViktoria Plzen4. kvalifikationsrunde
Europa Conference LeagueFK JablonecGruppespil
Europa Conference LeagueSlavia PragGruppespil
TYRKIET
Champions LeagueGalatasaray2. kvalifikationsrunde, ikke-mester (til Europa League)
Champions LeagueBesiktasGruppespil
Europa LeagueGalatasarayGruppespil
Europa LeagueFenerbahceGruppespil
Europa Conference LeagueTrabzonspor4. kvalifikationsrunde
Europa Conference LeagueSivasspor4. kvalifikationsrunde
TYSKLAND
Champions LeagueBayern MünchenGruppespil
Champions LeagueRB LeipzigGruppespil
Champions LeagueDortmundGruppespil
Champions LeagueWolfsburgGruppespil
Europa LeagueFrankfurtGruppespil
Europa LeagueLeverkusenGruppespil
Europa Conference LeagueUnion BerlinGruppespil
UKRAINE
Champions LeagueShakhtar DonetskGruppespil
Champions LeagueDynamo KievGruppespil
Europa LeagueZorya Luhansk4. kvalifikationsrunde (til Conference League)
Europa Conference LeagueVorskla Poltava2. kvalifikationsrunde
Europa Conference LeagueKolos Kovalivka3. kvalifikationsrunde
Europa Conference LeagueZorya LuhanskGruppespil
UNGARN
Champions LeagueFerencvaros4. kvalifikationsrunde (til Europa League)
Champions LeagueFerencvarosGruppespil
Europa Conference LeagueFehervar FC1. kvalifikationsrunde
Europa Conference LeaguePuskas Akademia2. kvalifikationsrunde
Europa Conference LeagueUjpest FC3. kvalifikationsrunde
WALES
Champions LeagueConnah's Quay Nomads1. kvalifikationsrunde (til Conference League)
Europa Conference LeagueNewtown FC1. kvalifikationsrunde
Europa Conference LeagueBala Town1. kvalifikationsrunde
Europa Conference LeagueConnah's Quay Nomads2. kvalifikationsrunde mester
Europa Conference LeagueThe New Saints3. kvalifikationsrunde
ØSTRIG
Champions LeagueRapid Wien2. kvalifikationsrunde, ikke-mester (til Europa League)
Champions LeagueFC SalzburgGruppespil
Europa LeagueSturm GrazGruppespil
Europa LeagueRapid WienGruppespil
Europa Conference LeagueAustria Wien2. kvalifikationsrunde
Europa Conference LeagueLASK LinzGruppespil
ØVRIGE
Gule klubber er stadig med i turneringen
DELTAGERE
  Albanien  Litauen
  Andorra  Luxembourg
  Armenien  Malta
  Aserbajdsjan  Moldova
  Belarus  Montenegro
  Belgien  Nordirland
  Bosnien  Nordmakedonien
  Bulgarien  Norge
  Cypern  Polen
  Danmark  Portugal
  England  Rumænien
  Estland  Rusland
  Finland  San Marino
  Frankrig  Schweiz
  Færøerne  Serbien
  Georgien  Skotland
  Gibraltar  Slovakiet
  Grækenland  Slovenien
  Holland  Spanien
  Irland  Sverige
  Island  Tjekkiet
  Israel  Tyrkiet
  Italien  Tyskland
  Kasakhstan  Ukraine
  Kosovo  Ungarn
  Kroatien  Wales
  Letland  Østrig
  Liechtenstein
CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalrunder
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde
  2. kvalrunde ikke-mester 
  3. kvalrunde
  3. kvalrunde ikke-mester 
  4. kvalrunde 
  4. kvalrunde ikke-mester
  Gruppe A
  Gruppe B
  Gruppe C
  Gruppe D
  Gruppe E
  Gruppe F
  Gruppe G
  Gruppe H
  1/8-finaler
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder
EUROPA LEAGUE
  Indledende kvalrunde
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde
  2. kvalrunde mester
  3. kvalrunde
  3. kvalrunde mester
  4. kvalrunde 
  4. kvalrunde mester
  Gruppe A
  Gruppe B
  Gruppe C
  Gruppe D
  Gruppe E
  Gruppe F
  Gruppe G
  Gruppe H
  1/16-finaler
  1/8-finaler
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder
EUROPA CONFERENCE LEAGUE
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde
  2. kvalrunde mester
  3. kvalrunde
  3. kvalrunde mester
  4. kvalrunde
  4. kvalrunde mester
  Gruppe A
  Gruppe B
  Gruppe C
  Gruppe D
  Gruppe E
  Gruppe F
  Gruppe G
  Gruppe H
  1/16-finaler
  1/8-finaler
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder
  2020/2021
  Øvrige år