Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Mandag 18. oktober 2021 kl. 03:14
WWW.HASLUND.INFO
 
EUROPACUP 2021/2022
EUROPA CONFERENCE LEAGUE, GRUPPE A
STILLING OG RESULTATER
KLUBKVUTFI+/-P
Maccabi Tel-Aviv110041+33
LASK Linz110020+23
HJK Helsinki100102-20
Alashkert FC100114-30
Nummer 1 til 1/8-finaler. Nummer 2 til 1/16-finaler
HOLDAlashkertHJK HelsinkiLASK LinzMaccabi T
Alashkert FC30.09.2021
 
21.10.2021
 
09.12.2021
 
HJK Helsinki25.11.2021
 
16.09.2021
0 - 2
21.10.2021
 
LASK Linz04.11.2021
 
09.12.2021
 
30.09.2021
 
Maccabi Tel-Aviv14.09.2021
4 - 1
04.11.2021
 
25.11.2021
 
HOLDAlashkertHJK HelsinkiLASK LinzMaccabi T
1. RUNDE
14.09.2021Maccabi Tel-Aviv
Alashkert FC
4 (3)
1 (1)
16.09.2021HJK Helsinki
LASK Linz
0 (0)
2 (1)
13.1-0Stipe Perica17.0-1Dario Maresic
17.1-1ose Embalo89.0-2Christoph Monschein
32.2-1Gabi Kanichowsky
45.3-1Dan Biton, straffe
72.4-1Matan Hozez
2. RUNDE
30.09.2021Alashkert FC
HJK Helsinki
2 (1)
4 (1)
30.09.2021LASK Linz
Maccabi Tel-Aviv
1 (1)
1 (0)
8.0-1Riku Riski10.1-0Sascha Horvath
24.1-1Jose Embalo88.1-1Eden Shamir
36.Artak Grigoryan, Alashkert FC
57.1-2Filip Valencic
63.1-3Roope Riski
90.2-3Aleksandar Glisic
90.2-4Anthony Olusanya
OVERSIGT
  Forside
  Deltageroversigt
CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalifikationsrunder
  1. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde (ikke-mester) 
  3. kvalifikationsrunde
  3. kvalifikationsrunde (ikke-mester) 
  4. kvalifikationsrunde 
  4. kvalifikationsrunde (ikke-mester)
  Gruppe A
  Gruppe B
  Gruppe C
  Gruppe D
  Gruppe E
  Gruppe F
  Gruppe G
  Gruppe H
  1/8-finaler
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
EUROPA LEAGUE
  3. kvaifikationsrunde
  3. kvalifikationsrunde (mester)
  4. kvalifikationsrunde 
  Gruppe A
  Gruppe B
  Gruppe C
  Gruppe D
  Gruppe E
  Gruppe F
  Gruppe G
  Gruppe H
  1/16-finaler
  1/8-finaler
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
EUROPA CONFERENCE LEAGUE
  1. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde (mester)
  3. kvaifikationslrunde 
  3. kvalifikationsrunde (mester)
  4. kvalifikationsrunde 
  4. kvalifikationsrunde (mester)
  Gruppe A
  Gruppe B
  Gruppe C
  Gruppe D
  Gruppe E
  Gruppe F
  Gruppe G
  Gruppe H
  1/16-finaler
  1/8-finaler
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  2020/2021
  Øvrige år