Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Torsdag 21. oktober 2021 kl. 14:15
WWW.HASLUND.INFO
 
EUROPACUP 2021/2022
EUROPA CONFERENCE LEAGUE, GRUPPE C
STILLING OG RESULTATER
KLUBKVUTFI+/-P
Roma110051+43
Bodø/Glimt110031+23
Zorya Luhansk100113-20
CSKA Sofia100115-40
Nummer 1 til 1/8-finaler. Nummer 2 til 1/16-finaler
HOLDBodø/GlimtCSKA SofiaRomaZorya L
Bodø/Glimt25.11.2021
 
21.10.2021
 
16.09.2021
3-1
CSKA Sofia30.09.2021
 
09.12.2021
 
21.10.2021
 
Roma04.11.2021
 
16.09.2021
5-1
25.11.2021
 
Zorya Luhansk09.12.2021
 
04.11.2021
 
30.09.2021
 
HOLDBodø/GlimtCSKA SofiaRomaZorya L
1. RUNDE
16.09.2021Bodø/Glimt
Zorya Luhansk
3 (0)
1 (0)
16.09.2021Roma
CSKA Sofia
5 (2)
1 (1)
48.1-0Ulrik Saltnes10.0-1Graham Carey
49.2-0Ola Solbakken25.1-1Lorenzo Pellegrini
60.3-0Amahl Pellegrino38.2-1Stephan El Shaarawy
90.3-1Artem Gromov62.3-1Lorenzo Pellegrini
80.Yanic Wildschut, CSKA Sofia
82.4-1Gianluca Mancini
84.5-1Tammy Abraham
2. RUNDE
30.09.2021CSKA Sofia
Bodø/Glimt
0 (0)
0 (0)
30.09.2021Zorya Luhansk
Roma
0 (0)
3 (1)
7.0-1Stephan El Shaarawy
66.0-2Chris Smalling
68.0-3Tammy Abraham
OVERSIGT
  Forside
  Deltageroversigt
CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalifikationsrunder
  1. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde (ikke-mester) 
  3. kvalifikationsrunde
  3. kvalifikationsrunde (ikke-mester) 
  4. kvalifikationsrunde 
  4. kvalifikationsrunde (ikke-mester)
  Gruppe A
  Gruppe B
  Gruppe C
  Gruppe D
  Gruppe E
  Gruppe F
  Gruppe G
  Gruppe H
  1/8-finaler
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
EUROPA LEAGUE
  3. kvaifikationsrunde
  3. kvalifikationsrunde (mester)
  4. kvalifikationsrunde 
  Gruppe A
  Gruppe B
  Gruppe C
  Gruppe D
  Gruppe E
  Gruppe F
  Gruppe G
  Gruppe H
  1/16-finaler
  1/8-finaler
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
EUROPA CONFERENCE LEAGUE
  1. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde (mester)
  3. kvaifikationslrunde 
  3. kvalifikationsrunde (mester)
  4. kvalifikationsrunde 
  4. kvalifikationsrunde (mester)
  Gruppe A
  Gruppe B
  Gruppe C
  Gruppe D
  Gruppe E
  Gruppe F
  Gruppe G
  Gruppe H
  1/16-finaler
  1/8-finaler
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  2020/2021
  Øvrige år