Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Torsdag 21. oktober 2021 kl. 12:45
WWW.HASLUND.INFO
 
EUROPACUP 2021/2022
EUROPA CONFERENCE LEAGUE, GRUPPE E
STILLING OG RESULTATER
KLUBKVUTFI+/-P
Feyenoord211021+14
Slavia Prag210143+13
Union Berlin210143+13
Maccabi Haifa201103-31
Nummer 1 til 1/8-finaler. Nummer 2 til 1/16-finaler
HOLDFeyenoordMaccabi HaifaSlavia PragUnion Berlin
Feyenoord09.12.2021
 
30.09.2021
2 - 1
21.10.2021
 
Maccabi Haifa14.09.2021
0 - 0
21.10.2021
 
25.11.2021
 
Slavia Prag25.11.2021
 
04.11.2021
 
16.09.2021
3 - 1
Union Berlin04.11.2021
 
30.09.2021
3 - 0
09.12.2021
 
HOLDFeyenoordMaccabi HaifaSlavia PragUnion Berlin
1. RUNDE
14.09.2021Maccabi Haifa
Feyenoord
0 (0)
0 (0)
16.09.2021Slavia Prag
Union Berlin
3 (1)
1 (0)
18.1-0Alexander Bah 
40.Paul Jaeckel, Union Berlin
70.1-1Kevin Behrens
84.2-1Jan Kuchta
88.3-1Ivan Schranz
2. RUNDE
30.09.2021Union Berlin
Maccabi Haifa
3 (1)
0 (0)
30.09.2021Feyenoord
Slavia Prag
2 (2)
1 (0)
33.1-0Andreas Voglsammer14.1-0Orkun Kökcü
48.2-0Kevin Behrens24.2-0Bryan Linssen
76.3-0Taiwo Awoniyi63.2-1Tomas Holes
OVERSIGT
  Forside
  Deltageroversigt
CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalifikationsrunder
  1. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde (ikke-mester) 
  3. kvalifikationsrunde
  3. kvalifikationsrunde (ikke-mester) 
  4. kvalifikationsrunde 
  4. kvalifikationsrunde (ikke-mester)
  Gruppe A
  Gruppe B
  Gruppe C
  Gruppe D
  Gruppe E
  Gruppe F
  Gruppe G
  Gruppe H
  1/8-finaler
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
EUROPA LEAGUE
  3. kvaifikationsrunde
  3. kvalifikationsrunde (mester)
  4. kvalifikationsrunde 
  Gruppe A
  Gruppe B
  Gruppe C
  Gruppe D
  Gruppe E
  Gruppe F
  Gruppe G
  Gruppe H
  1/16-finaler
  1/8-finaler
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
EUROPA CONFERENCE LEAGUE
  1. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde (mester)
  3. kvaifikationslrunde 
  3. kvalifikationsrunde (mester)
  4. kvalifikationsrunde 
  4. kvalifikationsrunde (mester)
  Gruppe A
  Gruppe B
  Gruppe C
  Gruppe D
  Gruppe E
  Gruppe F
  Gruppe G
  Gruppe H
  1/16-finaler
  1/8-finaler
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  2020/2021
  Øvrige år