Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Mandag 18. oktober 2021 kl. 02:46
WWW.HASLUND.INFO
 
EUROPACUP 2021/2022
EUROPA CONFERENCE LEAGUE, GRUPPE F
STILLING OG RESULTATER
KLUBKVUTFI+/-P
FC København  220062+46
PAOK Saloniki211031+24
Slovan Bratislava201124-21
Lincoln Red Imps200215-40
Nummer 1 til 1/8-finaler. Nummer 2 til 1/16-finaler
HOLDFC KøbenhavnLincoln Red ImpsPAOK SalonikiSlovan Bratislava
FC København  30.09.2021
3 - 1
21.10.2021
 
09.12.2021
 
Lincoln Red Imps25.11.2021
 
16.09.2021
0 - 2
04.11.2021
 
PAOK Saloniki04.11.2021
 
09.12.2021
 
30.09.2021
1 - 1
Slovan Bratislava16.09.2021
1 - 3
21.10.2021
 
25.11.2021
 
HOLDFC KøbenhavnLincoln Red ImpsPAOK SalonikiSlovan Bratislava
1. RUNDE
16.10.2021Slovan Bratislava
FC København 
1 (1)
3 (2)
16.09.2021Lincoln Red Imps
PAOK Saloniki
0 (0)
2 (1)
18.0-1Jonas wind45.0-1Chuka Akpom
21.1-1Ezekiel Henty56.0-2Alexandru Mitrita
42.1-2Jens Stage
68.1-3Jonas Wind, straffe
2. RUNDE
30.09.2021FC København 
Lincoln Red Imps
3 (2)
1 (1)
30.09.2021PAOK Saloniki
Slovan Bratislava
1 (1)
1 (1)
4.1-0Selvmål, Roy Chipolina9.1-0Chuba Akpom
33.1-1Marco Rosa15.1-1Andre Green
45.2-1Jonas Wind, straffe
52.3-1Jens Stage
OVERSIGT
  Forside
  Deltageroversigt
CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalifikationsrunder
  1. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde (ikke-mester) 
  3. kvalifikationsrunde
  3. kvalifikationsrunde (ikke-mester) 
  4. kvalifikationsrunde 
  4. kvalifikationsrunde (ikke-mester)
  Gruppe A
  Gruppe B
  Gruppe C
  Gruppe D
  Gruppe E
  Gruppe F
  Gruppe G
  Gruppe H
  1/8-finaler
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
EUROPA LEAGUE
  3. kvaifikationsrunde
  3. kvalifikationsrunde (mester)
  4. kvalifikationsrunde 
  Gruppe A
  Gruppe B
  Gruppe C
  Gruppe D
  Gruppe E
  Gruppe F
  Gruppe G
  Gruppe H
  1/16-finaler
  1/8-finaler
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
EUROPA CONFERENCE LEAGUE
  1. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde (mester)
  3. kvaifikationslrunde 
  3. kvalifikationsrunde (mester)
  4. kvalifikationsrunde 
  4. kvalifikationsrunde (mester)
  Gruppe A
  Gruppe B
  Gruppe C
  Gruppe D
  Gruppe E
  Gruppe F
  Gruppe G
  Gruppe H
  1/16-finaler
  1/8-finaler
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  2020/2021
  Øvrige år