Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Mandag 18. oktober 2021 kl. 03:09
WWW.HASLUND.INFO
 
EUROPACUP 2021/2022
EUROPA CONFERENCE LEAGUE, GRUPPE G
STILLING OG RESULTATER
KLUBKVUTFI+/-P
Tottenham211073+44
Rennes211043+14
Vitesse210132+13
NK Mura200217-60
Nummer 1 til 1/8-finaler. Nummer 2 til 1/16-finaler
HOLDNK MuraRennesTottenhamVitesse
NK Mura21.10.2021
 
25.11.2021
 
16.09.2021
0 - 2
Rennes04.11.2021
 
16.09.2021
2 - 2
25.11.2021
 
Tottenham30.09.2021
5 - 1
09.12.2021
 
04.11.2021
 
Vitesse09.12.2021
 
30.09.2021
1 - 2
21.10.2021
 
HOLDNK MuraRennesTottenhamVitesse
1. RUNDE
16.09.2021Rennes
Tottenham
2 (1)
2 (1)
16.09.2021NK Mura
Vitesse
0 (0)
2 (1)
11.0-1Selvmål, Loic Bade30.0-1Sondre Trondstad
23.1-1Flavien Teit69.0-2Danilho Doekhi
72.2-1Gaëtan Laborde
76.2-2Pierre-Emile Højbjerg 
2. RUNDE
30.09.2021Tottenham
NK Mura
5
1
30.09.2021Vitesse
Rennes
1
2
4.1-0Delle Alli30.1-0Maximilian Wittek
8.2-0Giovani Lo Celso54.1-1Sehrou Guirassy
53.2-1Ziga Kous70.1-2Kamaldeen Sulemana
68.3-1Harry Kane73.Loic Bade
OVERSIGT
  Forside
  Deltageroversigt
CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalifikationsrunder
  1. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde (ikke-mester) 
  3. kvalifikationsrunde
  3. kvalifikationsrunde (ikke-mester) 
  4. kvalifikationsrunde 
  4. kvalifikationsrunde (ikke-mester)
  Gruppe A
  Gruppe B
  Gruppe C
  Gruppe D
  Gruppe E
  Gruppe F
  Gruppe G
  Gruppe H
  1/8-finaler
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
EUROPA LEAGUE
  3. kvaifikationsrunde
  3. kvalifikationsrunde (mester)
  4. kvalifikationsrunde 
  Gruppe A
  Gruppe B
  Gruppe C
  Gruppe D
  Gruppe E
  Gruppe F
  Gruppe G
  Gruppe H
  1/16-finaler
  1/8-finaler
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
EUROPA CONFERENCE LEAGUE
  1. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde (mester)
  3. kvaifikationslrunde 
  3. kvalifikationsrunde (mester)
  4. kvalifikationsrunde 
  4. kvalifikationsrunde (mester)
  Gruppe A
  Gruppe B
  Gruppe C
  Gruppe D
  Gruppe E
  Gruppe F
  Gruppe G
  Gruppe H
  1/16-finaler
  1/8-finaler
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  2020/2021
  Øvrige år