Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Torsdag 21. oktober 2021 kl. 13:22
WWW.HASLUND.INFO
 
EUROPACUP 2021/2022
EUROPA CONFERENCE LEAGUE, DELTAGERE
INDTRÆDEN I TURNERINGEN
1. KVALIFIKATIONSRUNDE (66)
AlbanienVllazniaFK PartizaniLaci
AndorraFC Santa ColomaSant Julia
ArmenienArarat YerevanNoahFC Urartu
BosnienFK SarajevoSiroki BrijegVelez Mostar
EstlandPaide LinnameeskondFCI Levadia
FinlandInter TurkuKuopio PSHonka Espoo
FærøerneRunavikKlaksvik
GeorgienGagra TbilisiDinamo BatumiDila Gori
GibraltarEuropa FCSt Joseph's FCMons Calpe
IrlandDundalkBohemiansSligo Rovers
IslandHafnarfjordurStjarnanBreidablik
KosovoFC DritaKF Llapi
LetlandFK LiepajaRiga FSValmeira FC
LitauenKauno ZalgirisSuduva
LuxembourgSwift HesperangeRacing FC
MaltaMosta FCBirkirkaraGzira United-
MoldovaPetrocub HîncestiMilsamiFC Sfantul Gheorghe
MontenegroDecic TuziFK SutjeskaFK Podgorica
NordirlandColeraineGlentoranLarne
NordmakedonienSileksShkupiFC Struga
PolenSlask WrochlawPogon Szczecin
San MarinoLa FioritaTre Penne
SlovenienNK MariborNK Domzale
SlovakietSpartak TrnavaMSK Zilina
UngarnPuskas AkademiaFehervar FC
WalesThe New SaintsBala TownNewtown
2. KVALIFIKATIONSRUNDE (57)
AzerbajdsjanKesla FKQarabagSumgayit FK
BelarusBATE BorisovTorpedo ZhodinoDynamo Brest
BelgienGent
BulgarienCSKA SofiaLokomotiv PlovdigArda Kardzhali
CypernAEL LimassolApollon Limassol
Danmark  FC KøbenhavnAGF
GrækenlandAris SalonikiAEK Athen
HollandFeyenoord
IsraelHapoel Be'er ShevaAshdodMaccabi Tel-Aviv
KasakhstanFC TobolFC AstanaShakhtyor Karaganda
KroatienNK RijekaNK OsijekHajduk Spit
LiechtensteinFC Vaduz
LitauenFK Panevezys
LuxembourgF91 Dudelange
NorgeMoldeVålerengenRosenborg
PolenRakow CzestochowaPogon Szczecin
PortugalSanta Clara
RumænienUni CraiovaFCSBSepsi
RuslandFC Sochi
SchweizFC BaselServette
SerbienPartisan BeogradCukarickiSD Vojvodina
SkotlandAberdeenHibernian
SlovakietDunejska Streda
SlovenienOlimpija Ljubljana
SverigeElsborgHäckenHammarby
TjekkietViktoria PlzenFC Slovacko
TyrkietSivasspor
UkraineVorskla Poltava
UngarnUjpest TE
ØstrigAustria Wien
2. KVALIFIKATIONSRUNDE, MESTER (19)
Indl. kvalrunde i CLHB (fær)Folgore (san)Inter Club d'Escaldes (san)
1. kvalrunde i CLHibernians (mal)Riga FC (let)Fola Esch (lux)Teuta Durres (alb)
Borac Banja Luka (bos)FC Prishtina (kos)KF Shkëndija (nma)Buducnost (mon)
Linfield (nir)Shakhtyor Saligorsk (blr)Shamrock Rovers (irl)Valur (isl)
Connah's Quay Nomads (wal)Dinamo Tbilisi (geo)Bodø/Glimt (nor)Maccabi Haifa
3. KVALIFIKATIONSRUNDE (7)
BelgienAnderlecht
GrækenlandPAOK Salonik
HollandVitesse
RuslandRubin Kazan
SchweizFC Luzern
TyrkietTrabzonspor
UkraineKolos Kovalivka
ØstrigLASK Linz
4. KVALIFIKATIONSRUNDE (8)
EnglandTottenham
FrankrigRennes
ItalienRoma
PortugalFerreira
TysklandUnion Berlin
3. kvalrunde i EL--
4. KVALIFIKATIONSRUNDE, MESTER (5)
3. kvalrunde (mester) i EL----
-
GRUPPESPIL (10)
4. kvalrunde i EL----
----
--
OVERSIGT
  Forside
  Deltageroversigt
CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalifikationsrunder
  1. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde (ikke-mester) 
  3. kvalifikationsrunde
  3. kvalifikationsrunde (ikke-mester) 
  4. kvalifikationsrunde 
  4. kvalifikationsrunde (ikke-mester)
  Gruppe A
  Gruppe B
  Gruppe C
  Gruppe D
  Gruppe E
  Gruppe F
  Gruppe G
  Gruppe H
  1/8-finaler
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
EUROPA LEAGUE
  3. kvaifikationsrunde
  3. kvalifikationsrunde (mester)
  4. kvalifikationsrunde 
  Gruppe A
  Gruppe B
  Gruppe C
  Gruppe D
  Gruppe E
  Gruppe F
  Gruppe G
  Gruppe H
  1/16-finaler
  1/8-finaler
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
EUROPA CONFERENCE LEAGUE
  1. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde (mester)
  3. kvaifikationslrunde 
  3. kvalifikationsrunde (mester)
  4. kvalifikationsrunde 
  4. kvalifikationsrunde (mester)
  Gruppe A
  Gruppe B
  Gruppe C
  Gruppe D
  Gruppe E
  Gruppe F
  Gruppe G
  Gruppe H
  1/16-finaler
  1/8-finaler
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  2020/2021
  Øvrige år