Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Lørdag 25. september 2021 kl. 09:05
WWW.HASLUND.INFO
 
EUROPACUP 2021/2022
EUROPA CONFERENCE LEAGUE, 1. KVALIFIKATIONSRUNDE
1. KAMP2.KAMP
Ararat Yerevan til 2. kvalifikationsrunde
08.07.2021Fehervar FC (ung)
Ararat Yerevan (arm)
1 (0)
1 (0)
15.07.2021Ararat Yerevan (arm)
Fehervar FC (ung)
2 (1)
0 (0)
84.1-0Marcel Heister33.1-0Dimitrije Pobulic
90.1-1Dimitrije Pobulic85.2-0Yakuba Silue
FK Liepaja til 2. kvalifikationsrunde
08.07.2021FK Liepaja (let)
FC Struga (nma)
1 (1)
1 (0)
15.07.2021FC Struga (nma)
FK Liepaja (let)
1 (0)
4 (1)
31.1-0Dodo45.0-1Hogan Ukpa
90.1-1Besir Iseni47.0-2Dodo
49.0-3Dodo
57.1-3Emir Skenderi
62.1-4Kriss Karklins
FK Sutjeska til 2. kvalifikationsrunde
08.07.2021FK Sutjeska (mon)
FC Gagra (geo)
1 (1)
0 (0)
15.07.2021FC Gagra (geo)
FK Sutjeska (mon)
1 (0)
1 (0)
17.1-0Marko Vukovic51.0-1Nikola Janjic
86.1-1Tamaz Makatsaria
Kuopio PS til 2. kvalifikationsrunde
08.07.2021Noah (arm)
Kuopio PS (fin)
1 (0)
0 (0)
15.07.2021Kuopio PS (fin)
Noah (arm)
5 (4)
0 (0)
77.1-0Selvmål, Anton Popovitch13.1-0Urho Nissilä
24.2-0Daniel Carrillo
36.3-0Aniekpeno Udoh
39.4-0Henry Uzochokwu
89.5-0Rangel
Suduva til 2. kvalifikationsrunde
08.07.2021Suduva (lit)
Valmiera FC (let)
2 (1)
1 (1)
15.07.2021Valmiera FC (let)
Suduva (lit)
0 (0)
0 (0)
27.1-0Nicolas Gorobsov, straffe
35.1-1Raimonds Krollis, straffe
90.2-1Alexandros Gkargkalatzidis, straffe
NK Maribor til 2. kvalifikationsrunde
08.07.2021NK Maribor (slo)
FC Urartu (arm)
1 (0)
0 (0)
15.07.2021FC Urartu (arm)
NK Maribor (slo)
0 (0)
1 (0)
56.1-0Nino Zugelj85.0-1Danijel Sturm
Kauno Zalgiris til 2. kvalifikationsrunde
08.07.2021Europa FC (gib)
Kauno Zalgiris (lit)
0 (0)
0 (0)
15.07.2021Kauno Zalgiris (lit)
Europa FC (gib)
2 (1)
0 (0)
40.1-0Divine Naah
54.2-0Linas Pilibaitis
FCI Levadia til 2. kvalifikationsrunde
08.07.2021FCI Levadia (est)
St. Joseph's FC (gib)
3 (2)
1 (0)
15.07.2021St. Joseph's FC (gib)
FCI Levadia (est)
1 (1)
1 (0)
2.1-0Zakaria Beglarisvili19.0-1Juanfri
9.2-0Ernest Agyiri65.0-2Zakaria Beglarisvili
72.3-0Marko Putincanin
74.3-1Cristian Pecci
90.Brent Lepistu, FCI Levadia
Dinamo Batumi til 2. kvalifikationsrunde
08.07.2021Tre Penne (san)
Dinamo Batumi (geo)
0 (0)
4 (3)
15.07.2021Dinamo Batumi (geo)
Tre Penne (san)
3 (1)
0 (0)
8.0-1Giorgi Pantsulaia16.1-0Vamara Sanogo
10.0-2Vladimer Mamuchashvili47.2-0Giuli Mandzhgaladze
18.0-3Jaba Jigauri50.3-0Flamarion
58.0-4Giorgi Zaria
FC Santa Coloma til 2. kvalifikationsrunde
06.07.2021Mons Calpe (gib)
FC Santa Coloma (and)
1 (0)
1 (1)
15.07.2021FC Santa Coloma (and)
Mons Calpe (gib)
4 (3)
0 (0)
39.0-1Xavi Puerto3.1-0Guillaume Lopez
81.1-1Aritz Hernandez11.2-0Xavi Puerto
16.3-0Aleix Cistero, straffe
79.Ethan Santos, Mons Calpe
90.4-0Andreu Ramos
Hafnarfjordur til 2. kvalifikationsrunde
08.07.2021Hafnarfjordur (isl)
Sligo Rovers (irl)
1 (0)
0 (0)
15.07.2021Sligo Rovers (irl)
Hafnarfjordur (isl)
1 (0)
2 (1)
77.Greg Bolger, Sligo Rovers44.0-1Steven Lennon
85.1-0Steven Lennon49.0-2Steven Lennon, straffe
89.1-2Johnny Kenny
FK Partizani til 2. kvalifikationsrunde
08.07.2021FK Partizani (alb)
FC Sfantul Gheorghe (mol)
5 (2)
2 (1)
15.07.2021FC Sfantul Gheorghe (mol)
FK Partizani (alb)
2 (2)
3 (2)
17.1-0Lucas4.1-0Roman Volkov, straffe
26.2-0Stenio Junior15.1-1Tedi Cara
44.2-1Roman Volkov, straffe22.2-1Nicolai Solodovnicov
61.3-1Stenio Junior42.2-2Stenio Junior
78.4-1Tedi Cara55.2-3Stenio Junior
80.4-2Nicolai Solodovnicov
85.5-2Lucas
Petrocub Hincesti til 2. kvalifikationsrunde
08.07.2021Sileks (nma)
Petrocub Hîncesti (mol)
1 (1)
1 (1)
15.07.2021Petrocub Hincesti (mol)
Sileks (nma)
1 (0)
0 (0)
5.1-0Kristijan Dodevski90.1-0Mihail Platica
45.1-1Sergiu Platica
MSK Zilina til 2. kvalifikationsrunde
08.07.2021MSK Zilina (svk)
Dila Gori (geo)
5 (2)
1 (0)
15.07.2021Dila Gori (geo)
MSK Zilina (svk)
2 (0)
1 (1)
6.1-0Benson Anang45.0-1Vahan Bichakhchyan, straffe
25.2-0David Duris58.1-1Usmane Kamara
56.3-0Vahan Bichakhchyan, straffe70.2-1Wanderson
64.4-0David Duris
82.5-0Taofiq Jibril
84.5-1Andro Nemsadze
Honka Espoo til 2. kvalifikationsrunde
08.07.2021Honka Espoo (fin)
Runavik (fær)
0 (0)
0 (0)
15.07.2021Runavik (fær)
Honka Espoo (fin)
1 (0)
3 (1)
8.0-1Jean Marie Dongou
60.0-2Jean Marie Dongou
64.0-3Lucas Paz Kaufmann
70.1-3Joergin Nielsen
The New Saints til 2. kvalifikationsrunde
08.07.2021Glentoran (nir)
The New Saints (wal)
1 (0)
1 (1)
15.07.2021The New Saints (wal)
Glentoran (nir)
2 (2)
0 (0)
13.0-1Leo Smith26.1-0Declan McManus, straffe
82.1-1Jamie McDonagh27.2-0Leo Smith
Shkupi til 2. kvalifikationsrunde
08.07.2021Shkupi (nma)
KF Llapi (kos)
2 (1)
0 (0)
15.07.2021KF Llapi (kos)
Shkupi (nma)
1 (0)
1 (0)
36.1-0Kire Markoski75.
90.2-0Abdul Rwatubyaye78.0-1Ali Adem
84,1-1Drilon Fazliu
Laci til 2. kvalifikationsrunde
06.07.2021FK Podgorica (mon)
Laci (alb)
1 (0)
0 (0)
15.07.2021Laci (alb)
FK Podgorica (mon)
3 (0;1)
0 (0;0)
57.1-0Jovan Vujovic60.1-0Ardit Deliu
93.2-0Regi Lushkja
113.3-0Fatmir Prengaj
Puskas Akademika til 2. kvalifikationsrunde
08.07.2021Inter Turku (fin)
Puskas Akademika (ung)
1 (1)
1 (0)
15.07.2021Puskas Akademika (ung)
Inter Turku (fin)
2 (1)
0 (0)
59.1-1Benjamin Källman4.1-0Selvmål, Anthony Annan
76.1-1Jakub Plsek87.1-0Yoell van Nieff
Gzira United til 2. kvalifikationsrunde (vandt på straffespark)
08.07.2021Sant Julia (and)
Gzira United (mal)
0 (0)
0 (0)
15.07.2021Gzira United (mal)
Sant Julia (and)
1 (0;1)
1 (1;1)
23.0-1Bedsente Gomis
52.1-1Gabriel Mentz
121.Miguel Ruiz, Sant Julia
NK Domzale til 2. kvalifikationsrunde
08.07.2021NK Domzale (slo)
Swift Hesperange (lux)
1 (0)
0 (0)
15.07.2021Swift Hesperange (lux)
NK Domzale (slo)
1 (1)
1 (0)
31.1-0Hamidou Sene
60.1-1Mattias Käit
Bala Town til 2. kvalifikationsrunde
08.07.2021Bala Town (wal)
Larne (nir)
0 (0)
1 (1)
15.07.2021Larne (nir)
Bala Town (wal)
1 (0)
0 (0)
2.0-1David McDaid84.1-0Ronan Hale
Birkirkara til 2. kvalifikationsrunde
08.07.2021Birkirkara (mal)
La Fiorita (san)
1 (0)
0 (0)
15.07.2021La Fiorita (san)
Birkirkara (mal)
1 (0)
1 (0)
14.1-0Yankam Yannick53.0-1Luke Montebello
56.1-1Selvmål, Yankam Yannick
Bohemians til 2. kvalifikationsrunde
08.07.2021Stjarnan (isl)
Bohemians (irl)
1 (1)
1 (0)
15.07.2021Bohemians (irl)
Stjarnan (isl)
3 (1)
0 (0)
25.1-0Emil Atlason34.1-0Georgie Kelly
63.1-1Ross Tierney54.2-0Georgie Kelly
75.3-0Liam Burt
FC Drita til 2. kvalifikationsrunde
08.07.2021FC Drita (kos)
Decic Tuzi (mon)
2 (1)
1 (1)
15.07.2021Decic Tuzi (mon)
FC Drita (kos)
0 (0)
1 (0)
3.0-1Ilir Camaj84.0-1Ardijan Cuculi
11.1-1Almir Ajzeraj
78.2-1Marko Simonovski
80.Jonathan Dresaj, Decic Tuzi
Spartak Trnava til 2. kvalifikationsrunde
06.07.2021Mosta FC (mal)
Spartak Trnava (svk)
3 (3)
2 (1)
15.07.2021Spartak Trnava (svk)
Mosta FC (mal)
2 (2)
0 (0)
23.1-0Evo Christ Ememe16.1-0Filip Twardzik
27.2-0Clayton Failla34.2-0Yusuf Bamidele
35.3-0Nsumoh Kalu
45.3-1Filip Twardzik
79.3-2Martin Mikovic
Milsami til 2. kvalifikationsrunde
08.07.2021Milsami (mol)
FK Sarajevo (bos)
0 (0)
0 (0)
15.07.2021FK Sarajevo (bos)
Milsami (mol)
0 (0)
1 (1)
19.0-1Radu Gensari
Slask Wrochlaw til 2. kvalifikationsrunde
08.07.2021Paide Linnameeskond (est)
Slask Wrochlaw (pol)
1 (0)
2 (0)
15.07.2021Slask Wrochlaw (pol)
Paide Linnameeskond (est)
2 (1)
0 (0)
67.0-1Fabian Piasecki41.1-0Patryk Janasik
77.1-1Selvmål, Wojciech Golla66.2-0Victor
89.1-2Mark Tamas
Dundalk til 2. kvalifikationsrunde
08.07.2021Dundalk (irl)
Newtown (wal)
4 (2)
0 (0)
15.07.2021Newtown (wal)
Dundalk (irl)
0 (0)
1 (0)
6.1-0Michael Duffy52.0-1Michael Duffy
25.2-0David McMillan
56.3-0William Patching
64.4-0Jeong-Uh Han
Vinder til 2. kvalifikationsrunde
08.07.2021Velez Mostar (bos)
Coleraine (nir)
2 (1)
1 (1)
15.07.2021Coleraine (nir)
Velez Mostar (bos)
1 (1)
2 (0)
9.1-0Ben Doherty33.1-0Matthew Shevlin
37.1-1Brandao, straffe54.1-1Brandao
66.Lyndon Kane, Coleraine71.1-2Nemanja Andjusic
66.2-1Brandao, straffe
Riga FS til 2. kvalifikationsrunde
08.07.2021Riga FS (let)
Klaksvik (fær)
2 (0)
3 (2)
15.07.2021Klaksvik (fær)
Riga FS (let)
2 (2;3)
4 (2;3)
21.0-1Bubacarr Sumareh10.0-1Vitalijs Jagodinskis
33.0-2Pall Klettskard16.1-1Odmar Færø
50.1-2Ziga Lipuscek25.1-2Darko Lemajic
70.1-3Heini Vatnsdal27.1-3Emerson Deocleciano Santana
79.2-3Arturs Zjuzins45.2-3Deni Pavlovic
108.2-4Tomislav Saric
Vllaznia til 2. kvalifikationsrunde
08.07.2021Siroki Brijeg (bos)
Vllaznia (alb)
3 (1)
1 (0)
15.07.2021Vllaznia (alb)
Siroki Brijeg (bos)
3 (0)
0 (0)
43.1-0Mato Stanic46.1-0Fahrudin Durdevic
53.2-0Mato Stanic62.2-0Eni Imami
77.3-0Daniel Lukic78.3-0Fahrudin Durdevic
89.Ardit Krymi, Vllaznia
90.3-1Mehdi Coba
Breidablik til 2. kvalifikationsrunde
08.07.2021Racing FC (lux)
Breidablik (isl)
2 (2)
3 (1)
15.07.2021Breidablik (isl)
Racing FC (lux)
2 (0)
0 (0)
15.1-0Yann Mabella50.1-0Jason Dadi Svanthorsson
34.2-0Yann Mabella69-Dwayn Holter, Racing FC
37.2-1Gisli Eyjolfsson74.2-0Arni Vilhjalmsson
66.2-2Thomas Mikkelsen 
88.2-3Damir Muminovic
OVERSIGT
  Forside
  Deltageroversigt
CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalifikationsrunder
  1. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde (ikke-mester) 
  3. kvalifikationsrunde
  3. kvalifikationsrunde (ikke-mester) 
  4. kvalifikationsrunde 
  4. kvalifikationsrunde (ikke-mester)
  Gruppe A
  Gruppe B
  Gruppe C
  Gruppe D
  Gruppe E
  Gruppe F
  Gruppe G
  Gruppe H
  1/8-finaler
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
EUROPA LEAGUE
  3. kvaifikationsrunde
  3. kvalifikationsrunde (mester)
  4. kvalifikationsrunde 
  Gruppe A
  Gruppe B
  Gruppe C
  Gruppe D
  Gruppe E
  Gruppe F
  Gruppe G
  Gruppe H
  1/16-finaler
  1/8-finaler
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
EUROPA CONFERENCE LEAGUE
  1. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde (mester)
  3. kvaifikationslrunde 
  3. kvalifikationsrunde (mester)
  4. kvalifikationsrunde 
  4. kvalifikationsrunde (mester)
  Gruppe A
  Gruppe B
  Gruppe C
  Gruppe D
  Gruppe E
  Gruppe F
  Gruppe G
  Gruppe H
  1/16-finaler
  1/8-finaler
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  2020/2021
  Øvrige år