Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Lørdag 25. september 2021 kl. 08:12
WWW.HASLUND.INFO
 
EUROPACUP 2021/2022
EUROPA CONFERENCE LEAGUE, 2. KVALIFIKATIONSRUNDE
1. KAMP2.KAMP
FC København til 3. kvalifikationsrunde
22.07.2021FC København  
Torpedo Zhodino (blr)
4 (1)
1 (0)
29.07.2021Torpedo Zhodino (blr)
FC København  
0 (0)
5 (1)
43.1-0Rasmus Falk27.0-1Kevin Diks
47.2-0Kamil Wilczek66.0-2William Bøving
62.3-0Kamil Wilczek68.0-3Rasmus Højlund
65.4-0Jonas Wind, straffe75.0-4William Bøving
90.4-1Fabricio Oya90.0-5Rasmus Højlund
Larne til 3. kvalifikationsrunde
22.07.2021Larne (nir)
AGF  
2 (2)
1 (0)
29.07.2021AGF  
Larne (nir)
1 (0)
1 (1)
3..1-0David McDaid26.Jon Thorsteinsson
30..2-0Dean Jarvis45.0-1Ronan Hale
85..2-1Alexander Ammitzbøll73.1-1Patrick Olsen, straffe
Shakhter Karagandy til 3. kvalifikationsrunde (vandt efter straffe)
22.07.2021FCSB (rum)
Shakhter Karagandy (kas)
1 (1)
0 (0)
29.07.2021Shakhter Karagandy (kas)
FCSB (rum)
2 (1;2)
1 (0;1)
38.1-0Andrei Cordea11.1-0Mikhail Gabyshev
76.1-1Florinel Coman
90.2-1Aidos Tattybayev
CSKA Sofiia til 3. kvalifikationsrunde (vandt efter straffe)
22.07.2021CSKA Sofia (bul)
FK Liepaja (let)
0 (0)
0 (0)
29.07.2021FK Liepaja (let)
CSKA Sofia (byl)
0 (0;0)
0 (0;0)
FC Tobol til 3. kvalifikationsrunde
22.07.2021Hajduk Split (kro)
FC Tobol (kas)
2 (1)
0 (0)
29.07.2021FC Tobol (kas)
Hajduk Split (kro)
4 (0;3)
1 (0;1)
21.1-0Marin Ljubicic56.1-0Dusan Jovancic
53.2-0Marin Ljubicic61.2-0Igor Sergeev
67.3-0Igor Sergeev
90.3-1Emir Sahiti
118.4-1Askhat Tagybergen
Ujpest FC til 3. kvalifikationsrunde
22.07.2021Ujpest FC (ung)
FC Vaduz (lie)
2 (1)
1 (0)
29.07.2021FC Vaduz (lie)
Ujpest FC (ung)
1 (1)
3 (1)
7.1-0Zoltan Stieber7.1-0Kristijan Dobras
64.2-0Junior Tallo28.1-1Junior Tallo, straffe
81.2-1Tunahan Cicek47.1-2Giorgi Beridze
851-3Vincent Onovo
Olimpija Ljubljana til 3. kvalifikationsrunde (vandt efter straffe)
22.07.2021Olimpija Ljubljana (slo)
Birkirkara (mal)
1 (0)
0 (0)
29.07.2021Birkirkara (mal)
Olimpija Ljubljana (slo)
1 (0)
0 (0)
78.1-0Mustafa Nukic27.1-0Diego
NK Domzale til 3. kvalifikationsrunde
20.07.2021NK Domzale (slo)
Honka Espoo (fin)
1 (0)
1 (0)
29.07.2021Honka Espoo (fin)
NK Domzale (slo)
0 (0)
1 (1)
69.1-0Arnel Jakupovic22.0-1Arnel Jakupovic
76.1-1Jean Marie Dongou
Viktoria Plzen til 3. kvalifikationsrunde
22.07.2021Viktoria Plzen (tje)
Dinamo Brest (blr)
2 (2)
1 (0)
29.07.2021Dinamo Brest (blr)
Viktoria Plzen (tje)
1 (0)
2 (1)
22.1-0Pavel Sulc12.0-1Joel Ngandu Kayamba
33.2-0Filip Kasa71.0-2Simon Falta
79.2-1Aleksandr Shestyuk90.1-2Stanislav Bilenkyi
FC Sochi til 3. kvalifikationsrunde
22.07.2021FC Sochi (rus)
Kesla FK (ase)
3 (1)
0 (0)
29.07.2021Kesla FK (ase)
FC Sochi (rus)
2 (1)
4 (2)
10.1-0Rodrigao21.0-1Marko Dugandzic
67.2-0Christian Noboa, straffe35.1-1Felipe Santos
81.3-0Maksim Barsov38.1-2Nikita Burmistrov
52.2-2Rahman Hadzhiyev
70.2-3Danila Prokhin
82.2-4Marko Dugandzic
Cukaricki til 3. kvalifikationsrunde
21.07.2021Cukaricki (ser)
Sumgayit FK (ase)
0 (0)
0 (0)
29.07.2021Sumgayit FK (ase)
Cukaricki (ser)
0 (0)
2 (2)
10.0-1Ibrahima Ndiaye Mame
16.0-2Marko Docic, straffe
Kuopio PS til 3. kvalifikationsrunde
22.07.2021Kuopi PS (fin)
Vorskla Poltava (ukr)
2 (1)
2 (1)
29.07.2021Vorskla Poltava (ukr)
Kuopi PS (fin)
2 (0;2)
3 (0;2)
6.1-0Aniekpeno Udoh48.1-0Olivier Thill
29.1-1Ibrahim Kane49.1-1Jordan Sebban
55.1-2Olivier Thill55.2-1Oleksandr Sklyar
90.2-2Diogo Tomas90.2-2Urho Nissilä
95.Bogdan Kushnirenko, Vorskla Poltava
111.2-3Rangel
Vinder til 3. kvalifikationsrunde
22.07.2021Aberdeen (sko)
Häcken (sve)
5 (2)
1 (0)
29.07.2021Häcken (sve)
Aberdeen (sko)
2 (0)
0 (0)
28.1-0Andrew Considine51.1-0Martin Olsson
45.2-0Lewis Ferguson68.2-0Leo Bengtsson
53.3-0Lewis Ferguson71.Patrik Waalemark, Häcken
59.3-1Alexander Jeremejeff
84.4-1Christian Ramirez
90.5-1Connor McLennan
Spartak Trnava til 3. kvalifikationsrunde (vandt efter straffe)
22.07.2021Spartak Trnava (svk)
Sepsi (rum)
0 (0)
0 (0)
29.07.2021Sepsi (rum)
Spartak Trnava (svk)
1 (1;1)
1 (0;1)
86.Bogdan Mitrea, Sepsi29.1-0Boubacar Fofana
67.1-1Kelvin Boateng
116.Jakub Gric, Spartak Trnava
120.Boubacar Fofana, Sepsi
Hibernian til 3. kvalifikationsrunde
22.07.2021Hibernian (sko)
FC Santa Coloma (and)
3 (1)
0 (0)
29.07.2021FC Santa Coloma (and)
Hibernian (sko)
1 (0)
2 (0)
14.1-0Martin Boyle, straffe70.1-0Guillaume Lopez
29.Joe Newell, Hibernian73.1-1Jamie Murphy
47.2-0Martin Boyle76.1-2Daniel Mackay
66.Khamza Bouharma, FC Santa Coloma
72.Robert Ramos, FC Santa Coloma
81.3-0Kevin Nisbet
Dundalk til 3. kvalifikationsrunde
22.07.2021Dundalk (irl)
FCI Levadia (est)
2 (2)
2 (2)
29.07.2021FCI Levadia (est)
Dundalk (irl)
1 (1)
2 (1)
2.0-1Bogdan Vastsuk17.1-0Ernest Agyiri
3.1-1William Patching44.1-1David McMillan
19.1-2Bogdan Vastsuk90.1-2William Patching
27.2-2David McMillan
MSK Zilina til 3. kvalifikationsrunde
22.07.2021Apollon Limassol (cyp)
MSK Zilina (svk)
1 (1)
3 (2)
29.07.2021MSK Zilina (svk)
Apollon Limassol (cyp)
2 (1)
2 (1)
5.0-1David Duris13.0-1Israel Coll
25.1-1Bassel Jradi27.1-1Jan Bernat
45.1-2Jan Bernat51.1-2Bassel Jradi
51.1-3Jan Bernat, straffe79.2-2Taofiq Jibril
Rosenborg til 3. kvalifikationsrunde
22.07.2021Hafnarfjordur (isl)
Rosenborg (nor)
0 (0)
2 (0)
29.07.2021Rosenborg (nor)
Hafnarfjordur (isl)
4 (0)
1 (0)
61.0-1Carlo Holse  49.1-0Dino Islamovic
71.0-2Dino Islamovic54.2-0Stefano Holmquist Vecchia
74.2-1Gudmann Thorisson
76.3-1Emil Konradsen Ceide
87.4-1Emil Konradsen Ceide
Rakow Czestochowa til 3. kvalifikationsrunde (vandt efter straffe)
22.07.2021Suduva (lit)
Rakow Czestochowa (pol)
0 (0)
0 (0)
29.07.2021Rakow Czestochowa (pol)
Suduva (lit)
0 (0;0)
0 (0;0)
Lokomotive Plovdiv til 3. kvalifikationsrunde (vandt efter straffe)
22.07.2021Lokomotiv Plovdiv (bul)
FC Slovacko (tje)
1 (0)
0 (0)
29.07.2021FC Slovacko (tje)
Lokomotiv Plovdiv (bul)
1 (1;1)
0 (0;0)
89.1-0Petar Vitanov26.1-0Vlastimil Danicek
Qarabag til 3. kvalifikationsrunde
22.07.2021Qarabag (ase)
Ashdod (isr)
0 (0)
0 (0)
29.07.2021Ashdod (isr)
Qarabag (ase)
0 (0)
1 (1)
6.0-1Filip Ozobic
Gent til 3. kvalifikationsrunde
22.07.2021Gent (bel)
Vålerenga (nor)
4 (2)
0 (0)
29.07.2021Vålerenga (nor)
Gent (bel)
2 (1)
0 (0)
11.1-0Gianni Bruno11.1-0Selvmål, Joseph Okumu
39.2-0Tarik Tissoudali 81.2-0Ivan Näsberg
56.3-0Vadis Odjidja-Ofoe
88.4-0Yonas Malede
Dinamo Batumi til 3. kvalifikationsrunde
22.07.2021Dinamo Batumi (geo)
BATE Borisov (blr)
1 (0)
0 (0)
29.07.2021BATE Borisov (blr)
Dinamo Batumi (geo)
1 (1)
4 (0)
83.0-1Nikolay Signevich45.1-0Evgeniy Yablonski
48.1-1Vladimer Mamuchashvili, straffe
59.1-2Flamarion
74.1-3Irakli Azarov
90.1-4Giorgi Pantsulaia
Elfsborg til 3. kvalifikationsrunde
22.07.2021Elfsborg (sve)
Milsami (mol)
4 (3)
0 (0)
29.07.2021Milsami (mol)
Elfsborg (sve)
0 (0)
5 (3)
2.1-0Leo Väisänen5.0-1Marokhy Ndione
25.2-0Jeppe Okkels  8.0-2Per Frick
43.3-0Per Frick25.0-3Marokhy Ndione
65.Vitus Amougui, Milsami56.0-4Jack Cooper Love
73.Vadim Dijinari, Milsami64.0-5Marokhy Ndione
75.Vadim Bolohan
82.4-0Frederik Holst 
Sivasspor til 3. kvalifikationsrunde
22.07.2021Petrocub Hincesti (mol)
Sivasspor (tyr)
0 (0)
1 (1)
29.07.2021Sivasspor (tyr)
Petrocub Hincesti (mol)
1 (0)
0 (0)
17.0-1Caner Osmanpasa65.1-0Olarenwaju Kayode
Hapoel Be'er-Sheva til 3. kvalifikationsrunde
22.07.2021Arda Kardzhali (bul)
Hapoel Be'er-Sheva (isr)
0 (0)
2 (0)
29.07.2021Hapoel Be'er-Sheva (isr)
Arda Kardzhali (bul)
4 (2)
0 (0)
52.0-1Lucas Mariano Bareiro5.1-0Elton Acolatse
78.0-2Dor Micha31.2-0Ramiz Safuri
71.3-0Eugene Ansah
84.4-0Rotem Hauel
The New Saints til 3. kvalifikationsrunde
20.07.2021Kauno Zalgiris (lit)
The New Saints (wal)
0 (0)
5 (4)
29.07.2021The New Saints (wal)
Kauno Zalgiris (lit)
5 (3)
1 (0)
8.0-1Leo Smith13.1-0Daniel Redmond
35.0-2Daniel Davies20.2-0Louis Robles
38.0-3Daniel Davies25.3-0Declan McManus
40.0-4Declan McManus69.4-0Leo Smith
87.0-5Jordan Williams74.5-0Daniel Davies
84.5-1Michael Thuique
Breidablik til 3. kvalifikationsrunde
22.07.2021Austria Wien (øst)
Breidablik (isl)
1 (1)
1 (0)
29.07.2021Breidablik (isl)
Austria Wien (øst)
2 (2)
1 (0)
32.1-0Marco Djuricin6.1-0Kristinn Steindorsson
47.1-1Alexander Helgi Sigurdarson24.2-0Arni Vilhjalmsson
68.2-1Dominik Fitz
Maccabi Tel-Aviv til 3. kvalifikationsrunde
22.07.2021FK Sutjeska (mon)
Maccabi Tel-Aviv (isr)
0 (0)
0 (0)
29.07.2021Maccabi Tel-Aviv (isr)
FK Sutjeska (mon)
3 (2)
1 (0)
55.Eden Karzev, Maccabi Tel-Aviv25.1-0Osama Khalaila
34.2-0Osama Khalaila
51.2-1Vladan Bubanja
90.3-1Eylon Almog
SD Vojvodina til 3. kvalifikationsrunde
22.07.2021FK Panevezys (lit)
SD Vojvodina (ser)
0 (0)
1 (0)
29.07.2021SD Vojvodina (ser)
FK Panevezys (lit)
1 (0)
0 (0)
70.0-1Nemanja Covic90.1-0Uros Kabic
FC Basel til 3. kvalifikationsrunde
22.07.2021FC Basel (sch)
FK Partizani (alb)
3 (1)
0 (0)
29.07.2021FK Partizani (alb)
FC Basel (sch)
0 (0)
2 (1)
43.1-0Valentin Stocker38.0-1Valentin Stocker
52.2-0Arthur Cabral49.0-2Arthur Cabral
80.3-0Valentin Stocker
Feyenoord til 3. kvalifikationsrunde
22.07.2021FC Drita (kos)
Feyenoord (hol)
0 (0)
(0)
29.07.2021Feyenoord (hol)
FC Drita (kos)
3 (1)
2 (2)
7.1-0Guus Til
12.1-1Marko Simonovski
16.1-2Astrit Fazliu
68.2-2Guus Til
90.3-2Guus Til
Slask Wrochlaw til 3. kvalifikationsrunde
22.07.2021Ararat Yerevan (arm)
Slask Wrochlaw (pol)
2 (0)
4 (1)
29.07.2021Slask Wrochlaw (pol)
Ararat Yerevan (arm)
3 (1)
3 (2)
20.0-1Wojciech Golla31.1-0Robert Pich
49.1-1Juan Bravo40.1-1Mory Kone
50.1-2Fabian Piasecki42.1-2Mory Kone
70.1-3Robert Pich58.2-2Szymon Lewkot
84.2-3Razmik Hakobyan65.3-2Robert Pich
90.2-4Robert Pich89.3-3Yakuba Silue
Velez Mostar til 3. kvalifikationsrunde (vandt efter straffe)
22.07.2021Velez Mostar (bos)
AEK Athen (græ)
2 (1)
1 (1)
29.07.2021AEK Athen (græ)
Velez Mostar (bos)
1 (0;1)
0 (0;0)
12.0-1Karim Ansarifard90.1-0Petros Mantalos
14.1-1Omar Prses
53.2-1Dzenan Zajmovic
NK Rijeka til 3. kvalifikationsrunde
22.07.2021Gzira United (mal)
NK Rijeka (kro)
0 (0)
2 (0)
29.07.2021NK Rijeka (kro)
Gzira United (mal)
1 (1)
0 (0)
57.0-1Denis Busnja27.1-0Josip Drmic
77.0-2Prince Ampem
87.Ivan Lepinjica, NK Rijeka
Riga FS til 3. kvalifikationsrunde
22.07.2021Riga FS (let)
Puskas Akademia (ung)
3 (3)
0 (0)
29.07.2021Puskas Akademia (ung)
Riga FS (let)
0 (0)
2 (0)
8.1-0Darko Lemajic53.0-1Darko Lemajic
18.2-0Kevin Friesenbichler69.0-2Emerson Deocleciano
25.3-0Darko Lemajic
Molde til 3. kvalifikationsrunde
22.07.2021Molde (nor)
Servette (sch)
3 (2)
0 (0)
29.07.2021Servette (sch)
Molde (nor)
2 (1)
0 (0)
7.1-0Ola Brynhildsen18.1-0Moussa Diallo
32.2-0Ohi Anthony Omoijuanfo44.Miroslav Stevanovic, Servette
59.3-0Magnus Wolff Eikrem59.2-0Grejohn Kyei
Laci til 3. kvalifikationsrunde
22.07.2021Laci (alb)
Uni Craiova (rum)
1 (1)
0 (0)
29.07.2021Uni Craiova (rum)
Laci (alb)
0 (0)
0 (0)
36.1-0Dejan Zarubica
FC Astanas til 3. kvalifikationsrunde
22.07.2021FC Astana (kas)
Aris Saloniki (græ)
2 (1)
0 (0)
29.07.2021Aris Saloniki (græ)
FC Astana (kas)
2 (1)
1 (0)
251-0Marin Tomasov36.1-0Dimitrios Manos
712-0Marin Tomasov78.2-0Lucas Sasha
76Luka Simunovic , FC Astana86.Mateo Ezequiel Garcia
1202-1Eneo Bitri
Hammarby til 3. kvalifikationsrunde
22.07.2021Hammarby (sve)
NK Maribor (slo)
3 (0)
1 (0)
29.07.2021NK Maribor (slo)
Hammarby (sve)
0 (0)
1 (1)
55..1-0Astrit Seljmani5.0-1David Accam
60..1-1Nino Zugelj
64..2-1Astrit Seljmani
87..3-1Astrit Seljmani
Bohemians til 3. kvalifikationsrunde
22.07.2021F91 Dudelange (lux)
Bohemians (irl)
0 (0)
1 (1)
29.07.2021Bohemians (irl)
F91 Dudelange (lux)
3 (1)
0 (0)
11.0-1Ross Tierney35.1-0Rob Cornwall
69.2-0Georigie Kelly
73.3-0Georigie Kelly
Partisan Beograd til 3. kvalifikationsrunde
22.07.2021Partisan Beograd (ser)
Dunejska Streda (svk)
1 (1)
0 (0)
29.07.2021Dunejska Streda (svk)
Partisan Beograd (ser)
0 (0)
2 (1)
19.1-0Lazar Markovic20.0-1Danilo Pantic
80.0-2Ricardo Gomes
NK Osijek til 3. kvalifikationsrunde
22.07.2021Pogon Szczecin (pol)
NK Osijek (kro)
0 (0)
0 (0)
29.07.2021NK Osijek (kro)
Pogon Szczecin (pol)
1 (1)
0 (0)
44.1-0Lászlo Kleinheisler
AEL Limassol til 3. kvalifikationsrunde
22.07.2021AEL Limassol (cyp)
Vllaznia (alb)
1 (1)
0 (0)
29.07.2021Vllaznia (alb)
AEL Limassol (cyp)
0 (0)
1 (1)
45.1-0Stefan Scepovic20.0-1Stefan Scepovic
Santa Clara til 3. kvalifikationsrunde
22.07.2021Shkupi (nma)
Santa Clara (por)
0 (0)
3 (1)
29.07.2021Santa Clara (por)
Shkupi (nma)
2 (2)
0 (0)
30.0-1Selvmål, Abdul Rwatubyaye13.1-0Carlos
49.0-2Carlos39.2-0Mikel Villanueva
90.0-3Costinha
OVERSIGT
  Forside
  Deltageroversigt
CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalifikationsrunder
  1. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde (ikke-mester) 
  3. kvalifikationsrunde
  3. kvalifikationsrunde (ikke-mester) 
  4. kvalifikationsrunde 
  4. kvalifikationsrunde (ikke-mester)
  Gruppe A
  Gruppe B
  Gruppe C
  Gruppe D
  Gruppe E
  Gruppe F
  Gruppe G
  Gruppe H
  1/8-finaler
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
EUROPA LEAGUE
  3. kvaifikationsrunde
  3. kvalifikationsrunde (mester)
  4. kvalifikationsrunde 
  Gruppe A
  Gruppe B
  Gruppe C
  Gruppe D
  Gruppe E
  Gruppe F
  Gruppe G
  Gruppe H
  1/16-finaler
  1/8-finaler
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
EUROPA CONFERENCE LEAGUE
  1. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde (mester)
  3. kvaifikationslrunde 
  3. kvalifikationsrunde (mester)
  4. kvalifikationsrunde 
  4. kvalifikationsrunde (mester)
  Gruppe A
  Gruppe B
  Gruppe C
  Gruppe D
  Gruppe E
  Gruppe F
  Gruppe G
  Gruppe H
  1/16-finaler
  1/8-finaler
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  2020/2021
  Øvrige år