Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Mandag 18. oktober 2021 kl. 04:11
WWW.HASLUND.INFO
 
EUROPACUP 2021/2022
EUROPA CONFERENCE LEAGUE, 3. KVALIFIKATIONSRUNDE
1. KAMP2.KAMP
FC København til 4. kvalifikationsrunde
05.08.2021Lokomotive Plovdiv (bul)
FC København 
1 (0)
1 (0)
12.08.2021FC København 
Lokomotive Plovdiv
4 (3)
2 (1)
60.1-0Dimitar Iliev, straffe11.1-0Kevin Diks
74.1-1Pep Biel20.2-0Kevin Diks
30.2-1Dimitar Iliev
40.3-1Pep Biel
48.4-1Mohamed Daramy
86.4-2Lucas Salinas
Rosenborg til 4. kvalifikationsrunde
05.08.2021Rosenborg (nor)
NK Domzale (slo)
6 (4)
1 (0)
12.08.2021NK Domzale (slo)
Rosenborg (nor)
1 (1)
2 (0)
7.1-0Adam Andersson34.1-0Matej Podlogar
23.2-0Dino Islamovic48.1-1Noah Holm
34.3-0Selvmål, Sven Karic861-2Stefano Holmquist Vecchia
404-0Erlend Dahl Reitan
444-1Enes Alic
46.5-1Dino Islamovic
86.6-1Noah Holm
Shakhtar Karagandy til 4. kvalifikationsrunde (vandt efter straffe)
05.08.2021Kolos Kovalivka (ukr)
Shakhter Karagandy (kas)
0 (0)
0 (0)
12.08.2021Shakhter Karagandy (kas)
Kolos Kovalivka (ukr)
0 (0)
0 (0)
Kuopio PS til 4. kvalifikationsrunde
05.08.2021Kuopio PS (fin)
FC Astana (kas)
1 (0)
1 (0)
12.08.2021FC Astana (kas)
Kuopio PS (fin)
3 (2)
4 (0)
54.1-0Aniekpeno Udoh3.1-0Tigran Barseghyan
90.1-1Eneo Bitri41.2-0Abat Aimbetov
53.2-1Rangel
58.3-1Tigran Barseghyan
61.3-2Rangel
74.3-3Rangel
77.3-4Janis Ikaunieks
Qarabag til 4. kvalifikationsrunde
05.08.2021AEL Limassol (cyp)
Qarabag (ase)
1 (0)
1 (0)
12.08.2021Qarabaq (ase)
AEL Limassol (cyp)
1 (0)
0 (0)
69.1-0Stefan Scepovic, straffe87.1-0Kady Malinowski
90.1-1Abdellah Zoubir
Rakow Czestochowa til 4. kvalifikationsrunde
05.08.2021Rakow Czestochowa (pol)
Rubin Kazan (rus)
0 (0)
0 (0)
12.08.2021Rubin Kazan (rus) - Rakow Czestochowa (pol)0 (0;0)
1 (0;0)
106.
111.0-1Vladislavs Gutkovskis
Hammarby til 4. kvalifikationsrunde
05.08.2021Curaricki (ser)
Hammarby (sve)
3 (2)
1 (1)
12.08.2021Hammarby (sve)
Curaricki (ser)
5 (3)
1 (0)
22.1-0Djordje Jovanovic12.1-0Mohanad Jeahze
25.1-1Gustav Ludwigson26.2-0Astrit Selmani
40.2-1Marko Docic44.3-0Bjørn Paulsen
53.3-1Marko Docic64.3-1Ibrahima Ndiaye Mame
67.4-1Williot Swedberg
MSK Zilina til 4. kvalifikationsrunde
05.08.2021FC Tobol (kas)
MSK Zilina (svk)
0 (0)
1 (1)
12.08.2021MSK Zilina (svk)
FC Tobol (kas)
5 (2)
0 (0)
27.0-1Miroslav Gono14.1-0David Duris
41.2-0Matus Rusnak
64.3-0Vahan Bichakhchyan
81.4-0Tibor Slebodnik
90.5-0Vahan Bichakhchyan
Trabzonspor til 4. kvalifikationsrunde (vandt på straffe)
05.08.2021Trabzonspor (tyr)
Molde (nor)
3 (1)
3 (1)
12.08.2021Molde (nor)
Trabzonspor (tyr)
1 (0)
1 (0)
15.1-0Anthony Nwakaeme57.0-1Edgar Ié
31.1-1Ola Brynhildsen90.1-1Björn Sigurdason
58.2-1Vitor Hugo
64.2-2Ola Brynhildsen
74.3-2Djaniny
85.3-3Etzaz Hussein
Hapoel Be'er Sheva til 4. kvalifikationsrunde
05.08.2021Slask Wrochlaw (pol)
Hapoel Be'er Sheva (isr)
2 (2)
1 (1)
12.08.2021Hapoel Be'er Sheva (isr)
Slask Wrochlaw (pol)
4 (2)
0 (0)
28.1-0Erik Exposito2.1-0Eugene Ansah
45.1-1Lucas Mariano Bareiro7.2-0Ramiz Safuri
45.2-1Robert Pich, straffe54.3-0Eugene Ansah
82.4-0Itamar Shviro
PAOK Saloniki til 4. kvalifikationsrunde
03.08.2021Bohemians (irl)
PAOK Saloniki (græ)
2 (1)
1 (0)
12.08.2021PAOK Saloniki (græ)
Bohemians (irl)
2 (2)
0 (0)
23.1-0Alistair Coote4.1-0Stefan Schwab
52.2-0Alistair Coote28.2-0Diego Biseswar
Gent til 4. kvalifikationsrunde
05.08.2021Gent (bel)
Riga FS (let)
2 (0)
2 (2)
12.08.2021Riga FS (let)
Gent (bel)
0 (0)
1 (0)
11.0-1Darko Lemajic73.0-1Joseph Okumu
28.0-2Tomas Somkovic
52.1-2Oladoye Adewale
77.2-2Tarik Tissoudali
FC Basel til 4. kvalifikationsrunde
05.08.2021Ujpest FC (ung)
FC Basel (sch)
1 (1)
2 (0)
12.08.2021FC Basel (sch)
Ujpest FC (ung)
4 (2)
0 (0)
40.1-0Yohan Croizet21.1-0Darian Males
55.1-1Arthus Cabral45.2-0Valentin Stocker
74.1-2Darian Males71.3-0Arthur Cabral
90.4-0Raoul Petretta
Maccabi Tel-Aviv til 4. kvalifikationsrunde
05.08.2021Spartak Trnava (svk)
Maccabi Tel-Aviv (isr)
0 (0)
0 (0)
12.08.2021Maccabi Tel-Aviv (isr)
Spartak Trnava (svk)
1 (1)
0 (0)
13.1-0Shiran Yeini
Viktoria Plzen til 4. kvalifikationsrunde (vandt efter straffe)
05.08.2021The New Saints (wal)
Viktoria Plzen (tje)
4 (2)
2 (0)
12.08.2021Viktoria Plzen (tje)
The New Saints (wal)
3 (0;3)
1 (1;1)
19.1-0Blaine Hudson4.0-1Louis Robles
30.2-0Declan McManus56.1-1Pavel Bucha
54.3-0Declan McManus85.2-1Tomas Chory
76.4-0Declan McManus90.3-1Jean-David Beauguel
89.4-1Jean-David Beauguel
90.4-2Adriel D'Avila Ba Loua
Anderlecht til 4. kvalifikationsrunde
05.08.2021Laci (alb)
Anderlecht (bel)
0 (0)
3 (2)
12.08.2021Anderlecht (bel)
Laci (alb)
2 (1)
1 (0)
27.0-1Hannes Delcroix32.1-0Francis Amuzu
42.0-2Wesley Hoedt72.2-0Yari Verschaeren
61.0-3Lior Refaelov85.2-1Regi Lushkja
Partisan Beograd til 4. kvalifikationsrunde (vandt på straffe)
05.08.2021FC Sochi (rus)
Partisan Beograd (ser)
1 (0)
1 (0)
12.08.2021Partisan Beograd (ser)
FC Sochi (rus)
2 (0;2)
2 (1;2)
66.1-0Christian Noboa, straffe33.0-1Sergey Terekhov
731-1Ricardo Gomes55.1-1Milos Jojic
76.1-2Sergey Terekhov
90.2-2Aleksandar Scekic
Elsfborg til 4. kvalifikationsrunde
05.08.2021Elfsborg (sve)
Velez Mostar (bos)
1 (1)
1 (1)
12.08.2021Velez Mostar (bos)
Elfsborg (sve)
1 (0)
4 (2)
32.0-1Slavisa Radovic
34.1-1Per Frick
CSKA Sofia til 4. kvalifikationsrunde
05.08.2021CSKA Sofia (bul)
NK Osijek (kro)
4 (3)
2 (1)
12.08.2021NK Osijek (kro)
CSKA Sofia (bul)
1 (1)
1 (1)
30.1-0Bradley Mazikou33.0-1Graham Carey
39.2-0Graham Carey45.1-1Mile Skoric
41.2-1Selvmål, Jurgen Mattheij86.Danijel Loncar, NK Osijek
42.3-1Jordy Caicedo
74.4-1Georgi Yomov
90.4-2Mihret Topcagic
Sivasspor til 4. kvalifikationsrunde
05.08.2021Dinamo Batumi (geo)
Sivasspor (tyr)
1 (0)
2 (0)
12.08.2021Sivasspor (tyr)
Dinamo Batumi (geo)
1 (0;0)
1 (0;1)
54.1-0Vladimer Mamuchashvili78.0-1Giorgi Pantsulaia
75.1-1Leke James109.1-1Jorge Felix
90.1-2Olarenwaju Kayode
90.Tornike Gaprindashvili, Dinamo Batumi
Vitesse til 4. kvalifikationsrunde
05.08.2021Vitesse (hol)
Dundalk (irl)
2 (1)
2 (0)
12.08.2021Dundalk (irl)
Vitesse (hol)
1 (0)
2 (2)
20.1-0Matus Bero28.0-1Matus Bero
65.1-1Patrick McEleney38.0-2Yann Gboho
76.1-2Patrick McEleney71.1-2Patrick Hoban, straffe
89.2-2Ikoma Lois Openda
90.Ikoma Lois Openda, Vitesse
LASK Linz til 4. kvalifikationsrunde
05.08.2021SD Vojvodina (ser)
LASK Linz (øst)
0 (0)
1 (0)
12.08.2021LASK Linz (øst)
SD Vojvodina
6 (1)
1 (1)
70.0-1Peter Michori13.0-1Uros Kabic
90.Luka Cucin, Vojvodina Novi Sad34.1-1Mamoudou Karamoko, straffe
53.2-1Mamoudou Karamoko
56.3-1Thomas Goiginger
67.4-1Marvin Potzmann
80.5-1Husein Balic
87.6-1Alexander Schmidt
Ferreira til 4. kvalifikationsrunde
05.08.2021Ferreira (por)
Larne (nir)
4 (1)
0 (0)
12.08.2021Larne (alb)
Ferreira (por)
1 (0)
0 (0)
44.1-0Denilson83.1-0Mark Randall
70.2-0Denilson
73.3-0Stephen Eustaquio
90.4-0Ze Uilton
Feyenoord til 4. kvalifikationsrunde
05.08.2021FC Luzern (sch)
Feyenoord (hol)
0 (0)
3 (2)
12.08.2021Feyenoord (hol)
FC Luzern (sch)
3 (2)
0 (0)
9.0-1Guus Til9.1-0Alireza Jahanbakhsh
39.0-2Guus Til34.2-0Alireza Jahanbakhsh
84.0-3Luis Sinisterra48.3-0Luis Sinisterra
Aberdeen til 4. kvalifikationsrunde
05.08.2021Breidablik (isl)
Aberdeen (sko)
2 (2)
3 (2)
12.08.2021Aberdeen (sko)
Breidablik (isl)
2 (0)
1 (0)
3.0-1Christian Ramirez47.1-0Ryan Hedges
11.0-2Leweis Ferguson59.1-1Gisli Eyjolfsson
16.1-2Gisli Eyjolfsson71.2-1Ryan Hedges
43.2-2Arni Vilhjalmsson
49.2-3Christian Ramirez
Santa clara til 4. kvalifikationsrunde
05.08.2021Santa Clara (por)
Olimpija Ljubljana (slo)
2 (2)
0 (0)
12.08.2021Olimpija Ljubljana (slo)
Santa Clara (por)
0 (0)
1 (0)
14.1-0Carlos73.0-1Rui Costa
45.2-0Mansur
62.Uros Korun, Olimpija Ljubljana
NK Rijeka til 4. kvalifikationsrunde
05.08.2021Hibernian (sko)
NK Rijeka (kro)
1 (0)
1 (0)
12.08.2021NK Rijeka (kro)
Hibernian (sko)
4 (1)
1 (0)
61.0-1Prince Ampem36.1-0Domagoj Pavicic
67.1-1Martin Boyla56.1-1Kyle Magennis
66.Darren McGregor, Hibernian
68.2-1Issah Abass
73.3-1Selvmål, Paul McGinn
90.4-1Denis Busjna
OVERSIGT
  Forside
  Deltageroversigt
CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalifikationsrunder
  1. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde (ikke-mester) 
  3. kvalifikationsrunde
  3. kvalifikationsrunde (ikke-mester) 
  4. kvalifikationsrunde 
  4. kvalifikationsrunde (ikke-mester)
  Gruppe A
  Gruppe B
  Gruppe C
  Gruppe D
  Gruppe E
  Gruppe F
  Gruppe G
  Gruppe H
  1/8-finaler
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
EUROPA LEAGUE
  3. kvaifikationsrunde
  3. kvalifikationsrunde (mester)
  4. kvalifikationsrunde 
  Gruppe A
  Gruppe B
  Gruppe C
  Gruppe D
  Gruppe E
  Gruppe F
  Gruppe G
  Gruppe H
  1/16-finaler
  1/8-finaler
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
EUROPA CONFERENCE LEAGUE
  1. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde (mester)
  3. kvaifikationslrunde 
  3. kvalifikationsrunde (mester)
  4. kvalifikationsrunde 
  4. kvalifikationsrunde (mester)
  Gruppe A
  Gruppe B
  Gruppe C
  Gruppe D
  Gruppe E
  Gruppe F
  Gruppe G
  Gruppe H
  1/16-finaler
  1/8-finaler
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  2020/2021
  Øvrige år