Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Mandag 18. oktober 2021 kl. 02:37
WWW.HASLUND.INFO
 
EUROPACUP 2021/2022
EUROPA CONFERENCE LEAGUE, 3. KVALIFIKATIONSRUNDE (MESTER)
1. KAMP2.KAMP
Bodø Glimt til 4. kvalifikationsrunde
05.08.2021FC Prishtina (kos)
Bodø/Glimt (nor)
2 (1)
1 (1)
12.08.2021Bodø/Glimt (nor)
FC Prishtina (kos)
2 (1)
0 (0)
11.0-1Patrick Berg18.1-0Erik Botheim
44.1-1John Oto John78.2-0Erik Botheim
82.2-1Selvmål, Marius Lode
Fola Esch til 4. kvalifikationsrunde
03.08.2021Linfield (nir)
Fola Esch (lux)
1 (1)
2 (0)
12.08.2021Fola Esch (lux)
Linfield (nir)
2 (0)
1 (0)
9.1-0Billy Chadwick69.1-0Bruno Correia
69.1-1Stefano Bensi90.1-1Sam Roscoe-Byrne
89.1-2Gauthier Caron90.2-1Rodrigo Parreira, straffe
Riga FC til 4. kvalifikationsrunde
05.08.2021Riga FC (let)
Hibernians (mal)
0 (0)
1 (0)
12.08.2021Hibernians (mal)
Riga FC (let)
1 (0;1)
4 (0;2)
70.0-1Andrei Agius49.0-1Jean-Baptiste Leo
60.1-1Jurgen Degabriele
90.Jake Grech. Hibernians
90.1-2Ivan Paurevic
105.1-3Yunusa Muritala
111.Vladimirs Kamess, Riga FC
115.1-4Yunusa Muritala
Shamrock Rovers til 4. kvalifikationsrunde
05.08.2021Shamrock Rovers (irl)
Teuta Durres (alb)
1 (0)
0 (0)
12.08.2021Teuta Durres (alb)
Shamrock Rovers (irl)
0 (0)
2 (1)
90.1-0Aidomo Emakhu
Maccabi Haifa til 4. kvalifikationsrunde
05.08.2021Maccabi Haifa (isr)
HB (fær)
7 (3)
2 (1)
12.08.2021HB (fær)
Maccabi Haifa (isr)
1 (1)
0 (0)
6.1-0Din David20.1-0Michal Przybylski
24.2-0Din David
29.2-1Mikkel Dahl '
45.3-1Dolev Haziza
60.Hedin Hansen, HB
62.4-1Ramon Gershon
70.4-2Daniel Johansen, straffe
74.5-2Ben Sahar
82.6-2Omer Atzili
90.7-2Yuval Ashkenazi
OVERSIGT
  Forside
  Deltageroversigt
CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalifikationsrunder
  1. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde (ikke-mester) 
  3. kvalifikationsrunde
  3. kvalifikationsrunde (ikke-mester) 
  4. kvalifikationsrunde 
  4. kvalifikationsrunde (ikke-mester)
  Gruppe A
  Gruppe B
  Gruppe C
  Gruppe D
  Gruppe E
  Gruppe F
  Gruppe G
  Gruppe H
  1/8-finaler
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
EUROPA LEAGUE
  3. kvaifikationsrunde
  3. kvalifikationsrunde (mester)
  4. kvalifikationsrunde 
  Gruppe A
  Gruppe B
  Gruppe C
  Gruppe D
  Gruppe E
  Gruppe F
  Gruppe G
  Gruppe H
  1/16-finaler
  1/8-finaler
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
EUROPA CONFERENCE LEAGUE
  1. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde (mester)
  3. kvaifikationslrunde 
  3. kvalifikationsrunde (mester)
  4. kvalifikationsrunde 
  4. kvalifikationsrunde (mester)
  Gruppe A
  Gruppe B
  Gruppe C
  Gruppe D
  Gruppe E
  Gruppe F
  Gruppe G
  Gruppe H
  1/16-finaler
  1/8-finaler
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  2020/2021
  Øvrige år