Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Torsdag 21. oktober 2021 kl. 13:27
WWW.HASLUND.INFO
 
EUROPACUP 2021/2022
EUROPA CONFERENCE LEAGUE, 4. KVALIFIKATIONSRUNDE
1. KAMP2.KAMP
FC København  til Gruppespil
19.08.2021Sivasspor (tyr)
FC København 
1 (0)
2 (0)
26.08.2021FC København 
Sivasspor
5 (2)
0 (0)
55.0-1Kevin diks24.1-0Jens Stage
59.1-1Leke James39.2-0Mohamed Daramy
60.1-2Jens Stage57.3-0Lukas Lerager
62.4-0Pep Biel
76.5-0Rasmus Højlund
FC Kairat til Gruppespil
19.08.2021Fola Esch (lux)
FC Kairat (kas)
1 (1)
4 (3)
26.08.2021FC Kairat (kas)
Fola Esch (lux)
3 (3)
1 (1)
19.1-0Mirza Mustafic12.1-0Artur Shushenachev
28.1-1Artur Shushenachev28.2-0Vagner Love
37.1-2Vagner Love36.3-0Artur Shushenachev
43.1-3Ricardo Alves43.3-1Mirza Mustafic
69.1-4Vagner Love
Union Berlin til Gruppespil
19.08.2021Kuopio PS (fin)
Union Berlin (tys)
0 (0)
4 (3)
26.08.2021Union Berlin (tys)
Kuopio PS (fin)
0 (0)
0 (0)
7.0-1Taiwo Awoniyi
29.0-2Max Kruse
31.0-3Taiwo Awoniyi
90.0-4Andreas Voglsammer
Qarabag til Gruppespil
19.08.2021Qarabag (ase)
Aberdeen (sko)
1 (1)
0 (0)
26.08.2021Aberdeen (sko)
Qarabag (ase)
1 (0)
3 (2)
30.1-0Romero Jaime8.0-1Tural Bayramov
18.0-2Kady Malinowski
72.0-3Abdellah Zoubir
90.1-3Lewis Ferguson, straffe
Gent til Gruppespil
19.08.2021Rakow Czestochowa (pol) - Gent (bel)1 (0)
0 (0)
26.08.2021Gent (bel)
Rakow Czestochowa (pol)
3 (1)
0 (0)
64.1-0Andrzej Niewulis45.1-0Tarik Tissoudali
70.2-0Vadis Odjidja-Ofoe
72.3-0Julien De Sart
Anorthosis til Gruppespil
19.08.2021Hapoel Be'er Sheva (isr)
Anorthosis (cyp)
0 (0)
0 (0)
26.08.2021Anorthosis (cyp)
Hapoel Be'er Sheva
3 (1)
1 (1)
12.1-0Kostakis Artymatas
43.1-1Itay Shechter
45.Elton Acolatse, Hapoel Be''er Sheva
622-1Lazaros Christodoulopoulos, straffe
69.3-1Lazaros Christodoulopoulos
90.Danilo Asprilla, Hapoel Be'er Sheva
LASK Linz til Gruppespil
19.08.2021LASK Linz (øst)
St. Johnstone (sko)
1 (0)
1 (1)
26.08.2021St. Johnstone (sko)
LASK Linz (øst)
0 (0)
2 (0)
17.0-1Christopher Kane72.0-1Husein Balic
60.1-1Mamoudou Karamoko, straffe76.David Wotherspoon, St. Johnstone
83.Shaun Rooney, St. Johnstone
85.0-2Marko Raguz, straffe
CSKA Sofia til Gruppespil
19.08.2021Viktoria Plzen (tje)
CSKA Sofia (bul)
2 (1)
0 (0)
26.08.2021CSKA Sofia (bul)
Viktoria Plzen (tje)
3 (1;2)
0 (0;0)
11.1-0Milan Havel6.1-0Graham Carey
72.2-0Jhon Mosquera64.2-0Georgi Yomov
111.Jordy Caicedo
119.3-0Jurgen Mattheij
FC Basel til Gruppespil (vandt på straffe)
19.08.2021FC Basel (sch)
Hammarby (sve)
3 (1)
1 (0)
26.08.2021Hammarby (sve)
FC Basel (sch)
3 (0;2)
1 (0;0)
30.1-0Arthur Cabral48.1-0Jon Gudni Fjoluson
71.1-1Abdul Khalili54.2-0Jon Gudni Fjoluson
87.2-1Arthur Cabral101.3-0Aziz Mohammed
90.3-1Arthur Cabral, straffe109.3-1Arthur Cabral, straffe
Roma til Gruppespil
19.08.2021Trabzonspor (tyr)
Roma (ita)
1 (0)
2 (0)
26'.08.2021Roma (ita)
Trabzonspor (tyr)
3 (1)
0 (0)
55.0-1Loranzo Pellegrini20.1-0Bryan Cristante
64.1-1Andreas Cornelius 65.2-0Nicolo Zaniolo
81.1-2Eldor Shomurodov843-0Stephan El Shaarawy
Vitesse til Gruppespil
19.08.2021Anderlecht (bel)
Vitesse (hol)
3 (2)
3 (1)
26.08.2021Vitesse (hol)
Anderlecht (bel)
2 (1)
1 (0)
10.1-0Benito Raman4.1-0Maximilian Wittek
31.1-1Eliazer Dasa49.2-0Maximilian Wittek
34.2-1Benito Raman81.2-1Lior Refaelov
46.2-2Nikolai Baden
72.2-3Oussama Tannane
903-3Yari Verschaeren
Feyenoord til Gruppespil
19.08.2021Feyenoord (hol)
Elfsborg (sve)
5 (3)
0 (0)
26.08.2021Elfsborg (sve)
Feyenoord (hol)
3 (1)
1 (0)
25.1-0Luis Sinisterra42.1-0Johan Larsson
30.2-0Alireza Jahanbakhsh50.2-0Alexander Bernhardsson
37.3-0Luis Sinisterra61.2-1Guus Til
48.4-0Luis Sinisterra77.3-1Marokhy Ndione
58.5-0Bryan Linssen
61.Frederik Holst, Elfsborg
80.Justin Bijlow, Feyenoord
FK Jablones til Gruppespil
19.08.2021FK Jablonec (tje)
MSK Zilina (svk
5 (4)
1 (0)
26.08.2021MSK Zilina (svk)
FK Jablonec (tje)
0 (0)
3 (1)
10.1-0Milos Kratochvil30.0-1Dominik Plestil
22.2-0Milos Kratochvil86.0-2Antonin Vanicek
41.3-0Martin Dolezal88.0-3Tomas Cvancara
45.4-0Jakub Povazanec
75.4-1Taofiq Jibril
90.5-1Jakub Martinec
PAOK Saloniki til Gruppespil
19.08.2021PAOK Saloniki (græ)
NK Rijeka (kro)
1 (0)
1 (1)
26.08.2021NK Rijeka (kro)
PAOK Saloniki (græ)
0 (2)
2 (1)
33.0-1Ivan Lepinjica11.0-1Omar El Kaddouri
90.1-1Selvmål, Nico Galesic80.0-2Thomas Murg
Rennes til Gruppespil
19.08.2021Rennes (fra)
Rosenborg (nor)
2 (1)
0 (0)
26.08.2021Rosenborg (nor)
Rennes (fra)
1 (0)
3 (2)
15.1-0Naif Aguerd6.0-1Romain Del Castillo
84.2-0Sehrou Guirassy41.0-2Naif Aguerd
68.1-2Stefano Holmquist Vecchia, straffe
81.1-3Matthis Abline
Tottenham til Gruppespil
19.08.2021Ferreira (por)
Tottenham (eng)
1 (1)
0 (0)
26.08.2021Tottenham (eng)
Ferreira (por)
3 (2)
0 (0)
45.1-0Lucas Silva9.1-0Harry Kane
35.2-0Harry Kane
70.3-0Giovani Lo Celso
Partisan Beograd til Gruppespil
19.08.2021Santa Clara (por)
Partisan Beograd (ser)
2 (1)
1 (0)
26.08.2021Partisan Beograd (ser)
Santa Clara (por)
2 (2)
0 (0)
4.1-0Carlos25.1-0Ricardo Gomes, straffe
49.2-0Hidemasa Morita27.2-0Sinisa Sanicanin
54.2-1Igor Vujavic
Maccabi Tel Aviv til Gruppespil
19.08.2021Shakhter Karagandy (kas)
Maccabi Tel-Aviv (isr)
1 (0)
2 (0)
26.08.2021Maccabi Tel-Aviv - Shakhter Karagandy2 (2)
0 (0)
72.1-0Idris Umaev18.1-0Idan Nachmias
75.1-1Avi Rikan40.2-0Dan Leaon Glazer
77.1-2Eden Shamir
OVERSIGT
  Forside
  Deltageroversigt
CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalifikationsrunder
  1. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde (ikke-mester) 
  3. kvalifikationsrunde
  3. kvalifikationsrunde (ikke-mester) 
  4. kvalifikationsrunde 
  4. kvalifikationsrunde (ikke-mester)
  Gruppe A
  Gruppe B
  Gruppe C
  Gruppe D
  Gruppe E
  Gruppe F
  Gruppe G
  Gruppe H
  1/8-finaler
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
EUROPA LEAGUE
  3. kvaifikationsrunde
  3. kvalifikationsrunde (mester)
  4. kvalifikationsrunde 
  Gruppe A
  Gruppe B
  Gruppe C
  Gruppe D
  Gruppe E
  Gruppe F
  Gruppe G
  Gruppe H
  1/16-finaler
  1/8-finaler
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
EUROPA CONFERENCE LEAGUE
  1. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde (mester)
  3. kvaifikationslrunde 
  3. kvalifikationsrunde (mester)
  4. kvalifikationsrunde 
  4. kvalifikationsrunde (mester)
  Gruppe A
  Gruppe B
  Gruppe C
  Gruppe D
  Gruppe E
  Gruppe F
  Gruppe G
  Gruppe H
  1/16-finaler
  1/8-finaler
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  2020/2021
  Øvrige år