Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Torsdag 21. oktober 2021 kl. 14:12
WWW.HASLUND.INFO
 
EUROPACUP 2021/2022
EUROPA CONFERENCE LEAGUE, 4. KVALIFIKATIONSRUNDE (MESTER)
1. KAMP2.KAMP
FC Flora til Gruppespil
19.08.2021FC Flora (est)
Shamrock Rovers (irl)
4 (2)
2 (1)
26.08.2021Shamrock Rovers (irl)
FC Flora (est)
0 (0)
1 (0)
13.1-0Sergei Zenjov57.0-1Rauno Sappinen
27.2-0Martin Miller
44.2-1Graham Burke
76.3-1Rauno Sappinen
86.3-2Liam Scales
87.4-2Martin Miller
Maccabi Haifa til Gruppespil
19.08.2021Neftchi Baku (ase)
Maccabi Haifa (isr)
3 (0)
3 (1)
26.08.2021Maccabi Haifa (isr)
Neftchi Baku (ase)
4 (2)
0 (0)
9.0-1Omar Atzili20.1-0Sun Menachem
50.1-1Yusuf Lawal45.2-0Omer Atzili
66.2-1Yusuf Lawal52.3-0Dolev Haziza
72.3-1Emin Makhmudov69.4-0Mohammad Abu Fani
77.Ismayil Zulfugarli, Neftchi Baku
78.3-2Tjaronn Chery
90.3-3Tjaronn Chery
Lincoln Red Imps til Gruppespil
19.08.2021Riga FC (let)
Lincoln Red Imps (gib)
1 (0)
1 (0)
26.08.2021Lincoln Red Imps (gib)
Riga FC (let)
3 (1;1)
1 (1;1)
61.1-0Yuriy Vakulko19.0-1Yuriy Vakulko
72.1-1Fernando Carralero32.1-1Liam Walker, straffe
105.2-1Roy Chipolina
120.3-1Kian Ronan
Bodø/Glimt til Gruppespil
19.08.2021Zalgiris (lit)
Bodø/Glimt (nor)
2 (1)
2 (0)
26.08.2021Bodø/Glimt (nor)
Zalgiris (lit)
1 (0)
0 (0)
7.1-0Tomislav Kis62.1-0Ola Solbakken
49.1-1Ulrik Saltnes
54.1-2Ulrik Saltnes
90.2-2Elhadji Pape Diaw
90.2-2Elhadji Pape Diaw
OVERSIGT
  Forside
  Deltageroversigt
CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalifikationsrunder
  1. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde (ikke-mester) 
  3. kvalifikationsrunde
  3. kvalifikationsrunde (ikke-mester) 
  4. kvalifikationsrunde 
  4. kvalifikationsrunde (ikke-mester)
  Gruppe A
  Gruppe B
  Gruppe C
  Gruppe D
  Gruppe E
  Gruppe F
  Gruppe G
  Gruppe H
  1/8-finaler
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
EUROPA LEAGUE
  3. kvaifikationsrunde
  3. kvalifikationsrunde (mester)
  4. kvalifikationsrunde 
  Gruppe A
  Gruppe B
  Gruppe C
  Gruppe D
  Gruppe E
  Gruppe F
  Gruppe G
  Gruppe H
  1/16-finaler
  1/8-finaler
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
EUROPA CONFERENCE LEAGUE
  1. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde (mester)
  3. kvaifikationslrunde 
  3. kvalifikationsrunde (mester)
  4. kvalifikationsrunde 
  4. kvalifikationsrunde (mester)
  Gruppe A
  Gruppe B
  Gruppe C
  Gruppe D
  Gruppe E
  Gruppe F
  Gruppe G
  Gruppe H
  1/16-finaler
  1/8-finaler
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  2020/2021
  Øvrige år