Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Torsdag 21. oktober 2021 kl. 12:49
WWW.HASLUND.INFO
 
EUROPACUP 2021/2022
EUROPA LEAGUE, DELTAGERE
INDTRÆDEN I TURNERINGEN
3. KVALIFIKATIONSRUNDE (6)
CypernAnorthosis
SkotlandSt. Johnstone
TjekkietFK Jablonec
Fra 2. kvalrunde i CL (im)Celtic (sko)Rapid Wien (øst)-Galatasaray (tyr)
3. KVALIFIKATIONSRUNDE, MESTER (10)
Fra 2. kvalrunde i CLSlovan Bratislava (svk)NK Mura (slo)FC Kairat (kas)Lincoln Red Imps (gib)
Neftchi Baku (ase)Alashkert FC (arm)Zalgiris (lit)Omonia Nicosia (cyp)
HJK Helsinki (fin)FC Flora (est)
4. KVALIFIKATIONSRUNDE (12)
BelgienRoyal Antwerpen
Danmark  Randers FC
HollandAZ Alkmaar
TyrkietFenerbahce
UkraineZorya Luhansk
ØstrigSturm Graz
Fra 3. kvalrunde i CL----
--
GRUPPESPIL (22)
EnglandLeicesterWest Ham
FrankrigLyonMarseille
ItalienNapoliLazio
PortugalSporting Braga
RuslandLokomotiv Moskva
SpanienReal SociedadReal Betis
TysklandFrankfurtLeverkusen
Fra 3. kvalrunde i CL (im)FC Midtjylland  Sparta Prag (cze)Gent (bel)Spartak Moskva (rus)
Fra 4. kvalrunde i CLLudogorets (bul)Ferencvaros (ung)Brøndby Dinamo Zagreb (kro)
Fra 4. kvalrunde i CL (im)PSV Eindhoven (hol)Monaco (fra)
1/16-FINALER (8)
3'er i gruppespil i CL----
----
Kilde: Bert Kassies / Keld Ravn Cramer
OVERSIGT
  Forside
  Deltageroversigt
CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalifikationsrunder
  1. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde (ikke-mester) 
  3. kvalifikationsrunde
  3. kvalifikationsrunde (ikke-mester) 
  4. kvalifikationsrunde 
  4. kvalifikationsrunde (ikke-mester)
  Gruppe A
  Gruppe B
  Gruppe C
  Gruppe D
  Gruppe E
  Gruppe F
  Gruppe G
  Gruppe H
  1/8-finaler
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
EUROPA LEAGUE
  3. kvaifikationsrunde
  3. kvalifikationsrunde (mester)
  4. kvalifikationsrunde 
  Gruppe A
  Gruppe B
  Gruppe C
  Gruppe D
  Gruppe E
  Gruppe F
  Gruppe G
  Gruppe H
  1/16-finaler
  1/8-finaler
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
EUROPA CONFERENCE LEAGUE
  1. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde (mester)
  3. kvaifikationslrunde 
  3. kvalifikationsrunde (mester)
  4. kvalifikationsrunde 
  4. kvalifikationsrunde (mester)
  Gruppe A
  Gruppe B
  Gruppe C
  Gruppe D
  Gruppe E
  Gruppe F
  Gruppe G
  Gruppe H
  1/16-finaler
  1/8-finaler
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  2020/2021
  Øvrige år