Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Søndag 21. juli 2019 kl. 21:09
WWW.HASLUND.INFO
 
EUROPACUP
KOEFFICIENT 2015/2016 - 2019/2020
Opdateret med kampe spillet 18. juli 2019
KOEFFICIENT-LISTE
#HOLDLAND2015
2016
2016
2017
2017
2018
2018
2019
2019
2020
IALTLANDKOEFF
1.Real MadridSpanien33,0033,0032,0019,004,00121,0017,128121,000
2.Atletico MadridSpanien28,0029,0028,0020,004,00109,0017,128109,000
3.FC BarcelonaSpanien26,0023,0025,0030,004,00108,0017,128108,000
4.Bayern MünchenTyskland29,0022,0029,0020,004,00104,0011,671104,000
5.JuventusItalien18,0033,0023,0021,004,0099,0011,60299,000
6.Manchester CityEngland26,0018,0022,0025,004,0095,0014,83595,000
7.Paris SGFrankrig24,0020,0019,0019,004,0086,009,91686,000
8.LiverpoolEngland22,00-30,0029,004,0085,0014,83585,000
9.ArsenalEngland15,0019,0021,0026,003,0084,0014,83584,000
10.Manchester UnitedEngland13,0026,0020,0019,003,0081,0014,83581,000
11.SevillaSpanien23,0019,0021,0013,003,0079,0017,12879,000
12.TottenhamEngland12,0010,0021,0026,004,0073,0014,83573,000
13.DortmundTyskland17,0022,0010,0018,004,0071,0011,67171,000
14.FC PortoPortugal11,0017,0017,0023,003,0071,007,98971,000
15.RomaItalien14,0013,0025,0017,001,5070,5011,60270,500
16.ChelseaEngland18,00-18,0030,004,0070,0014,83570,000
17.Shakhtar DonetskUkraine20,0014,0019,0010,004,0067,005,94067,000
18.LyonFrankrig7,0022,0014,0017,004,0064,009,91664,000
19.BenficaPortugal22,0017,004,0017,004,0064,007,98964,000
20.NapoliItalien13,0017,0010,0018,004,0062,0011,60262,000
21.ZenitRusland19,0012,0014,0010,004,0059,008,44359,000
22.AjaxHolland6,0022,001,5027,002,5059,005,27059,000
23.VillarrealSpanien23,009,008,0016,00-56,0017,12856,000
24.BesiktasTyrkiet7,0020,0019,005,003,0054,005,88054,000
25.Dynamo KievUkraine18,008,0012,0011,003,0052,005,94052,000
26.FC SalzburgØst1,505,0021,0016,004,0047,505,58547,500
27.LeverkusenTyskland14,0018,00-11,004,0047,0011,67147,000
28.Schalke 04Tyskland11,0018,00-17,00-46,0011,67146,000
29.Sporting LissabonPortugal7,006,0017,0010,003,0043,007,98943,000
30.CSKA MoskvaRusland7,007,0017,009,003,0043,008,44343,000
31.FC BaselSch12,006,0019,002,502,0041,504,00041,500
32.MonacoFrankrig5,0025,006,005,00-41,009,91641,000
33.ValenciaSpanien14,00--23,004,0041,0017,12841,000
34.LazioItalien14,00-17,006,003,0040,0011,60240,000
35.Athletic BilbaoSpanien17,009,0010,00--36,0017,12836,000
36.AnderlechtBel11,0016,006,003,00-36,006,22036,000
37.Olympiakos PiræusGræ10,0010,005,008,002,0035,004,28035,000
38.Viktoria PlzenTje3,005,0013,0011,002,0034,004,96034,000
39.PSV EindhovenHolland18,006,001,006,002,0033,005,27033,000
40.Sporting BragaPortugal15,005,009,002,002,0033,007,98933,000
41.KrasnodarRusland9,008,001,5011,003,0032,508,44332,500
42.FenerbahceTyrkiet12,0010,001,508,00-31,505,88031,500
43.MarseilleFrankrig9,00-19,003,00-31,009,91631,000
44.Lokomotiv MoskvaRusland9,00-12,006,004,0031,008,44331,000
45.GentBel16,0010,001,002,501,5031,006,22031,000
46.Sparta PragTje17,009,001,001,502,0030,504,96030,500
47.FC KøbenhavnDan1,0016,007,004,002,0030,004,87530,000
48.GenkBel-16,00-9,004,0029,006,22029,000
49.Dinamo ZagrebKro6,004,001,5014,002,0027,504,15027,500
50.FC AstanaKas8,004,008,006,001,5027,503,47527,500
51.WolfsburgTyskland24,00---3,0027,0011,67127,000
52.RB LeipzigTyskland--17,005,004,0026,0011,67126,000
53.CelticSko3,007,008,006,002,0026,003,97526,000
54.FrankfurtTyskland---24,001,5025,5011,67125,500
55.Slavia PragTje-1,506,0014,003,0024,504,96024,500
56.Club BruggeBel4,004,001,5011,003,0023,506,22023,500
57.BATE BorisovHvi8,001,504,008,002,0023,503,50023,500
58.InterItalien-4,00-15,004,0023,0011,60223,000
59.MönchengladbachTyskland8,0012,00--3,0023,0011,67123,000
60.Young BoysSch1,506,005,007,003,0022,504,00022,500
61.APOEL NicosiaCyp2,0010,006,002,502,0022,504,52522,500
62.LeicesterEngland-22,00---22,0014,83522,000
63.Rapid WienØst10,005,00-7,00-22,005,58522,000
64.AC MilanItalien--12,007,003,0022,0011,60222,000
65.GalatasarayTyrkiet9,00-0,508,004,0021,505,88021,500
66.LudogoretsBul1,008,007,004,001,5021,502,82521,500
67.St. EtienneFrankrig9,009,00--3,0021,009,91621,000
68.PAOK SalonikiGræ6,008,001,503,002,5021,004,28021,000
69.Steaua BukarestRum1,505,009,002,501,5019,502,41519,500
70.Celta VigoSpanien-19,00---19,0017,12819,000
71.FiorentinaItalien8,0011,00---19,0011,60219,000
72.QarabagAse3,005,006,003,002,0019,003,25019,000
73.Røde Stjerne BeogradSer0,251,508,007,002,0018,754,10018,750
74.Spartak MoskvaRusland-1,0011,004,002,0018,008,44318,000
75.AtalantaItalien--11,002,504,0017,5011,60217,500
76.Standard LiègeBel1,506,00-7,003,0017,506,22017,500
77.Partizan BeogradSer6,000,507,002,501,5017,504,10017,500
78.Real SociedadSpanien--9,00--9,0017,12817,128
79.Real BetisSpanien---10,00-10,0017,12817,128
80.GetafeSpanien----3,003,0017,12817,128
81.EspanyolSpanien----1,501,5017,12817,128
82.Maccabi Tel-AvivIsr4,005,003,002,502,0016,503,62516,500
83.AEK AthenGræ-1,009,004,002,0016,004,28016,000
84.Legia WarszawaPol3,008,001,502,001,5016,003,05016,000
85.Malmö FFSve6,00-1,007,001,5015,503,65015,500
86.FeyenoordHolland-5,006,002,002,0015,005,27015,000
87.SouthamptonEngland1,506,00---7,5014,83514,835
88.West HamEngland1,001,50---2,5014,83514,835
89.EvertonEngland--3,00--3,0014,83514,835
90.BurnleyEngland---2,50-2,5014,83514,835
91.WolverhamptonEngland----1,501,5014,83514,835
92.FC MidtjyllandDan7,001,501,502,502,0014,504,87514,500
93.RennesFrankrig---11,003,0014,009,91614,000
94.MoldeNor10,00--2,501,5014,003,90014,000
95.Istanbul BasaksehirTyrkiet1,001,506,002,003,0013,505,88013,500
96.NK MariborSlo1,001,507,002,002,0013,502,45013,500
97.FC ZürichSch1,005,00-7,00-13,004,00013,000
98.Hapoel Beer ShevaIsr0,506,003,002,001,5013,003,62513,000
99.RosenborgNor2,001,504,003,002,0012,503,90012,500
100.Sheriff TiraspolMol0,251,007,002,501,5012,251,25012,250
101.FK RostovRusland-12,00---12,008,44312,000
102.AZ AlkmaarHolland3,006,00-1,501,5012,005,27012,000
103.AugsburgTyskland7,00----7,0011,67111,671
104.Mainz 05Tyskland-7,00---7,0011,67111,671
105.FC KölnTyskland--4,00--4,0011,67111,671
106.Hertha BerlinTyskland-1,004,00--5,0011,67111,671
107.FreiburgTyskland--1,00--1,0011,67111,671
108.HoffenheimTyskland--4,007,00-11,0011,67111,671
109.SampdoriaItalien1,00----1,0011,60211,602
110.SassuoloItalien-4,00---4,0011,60211,602
111.Apollon LimassolCyp1,001,003,005,001,5011,504,52511,500
112.Zorya LuhanskUkraine1,502,004,002,501,5011,505,94011,500
113.NK RijekaKro0,501,005,002,002,0010,504,15010,500
114.Vidi FCUng1,501,001,505,001,5010,502,00010,500
115.Östersunds FKSve--10,00--10,003,65010,000
116.NiceFrankrig-4,006,00--10,009,91610,000
117.BordeauxFrankrig4,00-1,005,00-10,009,91610,000
118.Austria WienØst-4,004,00-2,0010,005,58510,000
119.LilleFrankrig-1,00--4,005,009,9169,916
120.StrasbourgFrankrig----1,501,509,9169,916
121.Astra GiurgiuRum1,507,001,00--9,502,4159,500
122.AEK LarnacaCyp1,001,501,504,001,509,504,5259,500
123.FC SionSch8,00-1,00--9,004,0009,000
124.FC LuganoSch--6,00-3,009,004,0009,000
125.Spartak TrnavaSvk1,001,00-5,001,508,502,7258,500
126.Rubin KazanRusland5,00----5,008,4438,443
127.FC UfaRusland---2,50-2,508,4438,443
128.Arsenal TulaRusland----1,501,508,4438,443
129.OsmanlisporTyrkiet-8,00---8,005,8808,000
130.Slovan LiberecTje5,003,00---8,004,9608,000
131.BrøndbyDan1,501,501,002,501,508,004,8758,000
132.DundalkIrl1,003,001,001,501,508,001,2658,000
133.BelenensesPortugal4,00----4,007,9897,989
134.AroucaPortugal-1,50---1,507,9897,989
135.Maritimo FunchalPortugal--1,50--1,507,9897,989
136.Rio AvePortugal-1,00-1,50-2,507,9897,989
137.GuimaraesPortugal1,00-4,00-1,506,507,9897,989
138.GabalaAse2,002,001,001,001,507,503,2507,500
139.Hajduk SplitKro1,501,501,502,001,007,504,1507,500
140.Shkëndija TetovoMak0,251,501,502,501,507,251,4507,250
141.KonyasporTyrkiet-2,005,00--7,005,8807,000
142.VitesseHolland1,00-4,002,00-7,005,2707,000
143.Lech PoznanPol4,00-1,002,00-7,003,0507,000
144.The New SaintsWal1,001,001,002,002,007,001,0007,000
145.HJK HelsinkiFin1,501,000,502,002,007,001,1757,000
146.FK JablonecTje1,50--4,001,507,004,9607,000
147.Dinamo MinskHvi2,001,001,002,001,007,003,5007,000
148.Glasgow RangersSko--0,255,001,506,753,9756,750
149.F91 DudelangeLux0,251,001,003,001,506,751,2006,750
150.AIK StockholmSve1,001,001,001,502,006,503,6506,500
151.CharleroiBel1,00----1,006,2206,220
152.Zulte WaregemBel--5,00--5,006,2206,220
153.KV OostendeBel--1,00--1,006,2206,220
154.Royal AntwerpenBel----2,002,006,2206,220
155.Skënderbeu KorcëAlb2,00-4,00--6,001,4506,000
156.Alashkert FCArm0,501,001,002,001,506,001,2006,000
157.FC KairatKas1,500,500,502,001,506,003,4756,000
158.AberdeenSko1,001,001,001,501,506,003,9756,000
159.Zalgiris VilniusLit1,001,001,002,001,006,001,3506,000
160.DniproUkraine5,00----5,005,9405,940
161.Olimpik DonetskUkraine--1,00--1,005,9405,940
162.Vorskla PoltavaUkraine1,001,00-3,00-5,005,9405,940
163.FC OleksandriyaUkraine-1,001,50-3,005,505,9405,940
164.MariupolUkraine---2,002,004,005,9405,940
165.Akhisar BelediyesporTyrkiet---3,00-3,005,8805,880
166.Yeni MalatyasporTyrkiet----2,002,005,8805,880
167.TrabzonsporTyrkiet1,00---2,003,005,8805,880
168.SuduvaLit-0,251,502,501,505,751,3505,750
169.Zrinjski MostarBos0,251,001,002,001,505,751,2255,750
170.NK DomzaleSlo0,251,001,501,501,505,752,4505,750
171.Rheindorf AltachØst1,50-1,50--3,005,5855,585
172.Admira WackerØst-1,00-1,50-2,505,5855,585
173.WolfsbergerØst1,00---3,004,005,5855,585
174.Linzer ASKØst---2,002,504,505,5855,585
175.Sturm GrazØst1,00-1,002,001,505,505,5855,585
176.TrencinSvk1,001,500,502,50-5,502,7255,500
177.Slovan BratislavaSvk1,000,500,502,001,505,502,7255,500
178.FC Viitorul ConstantaRum-1,001,501,501,505,502,4155,500
179.FK KukësiAlb1,000,501,002,001,005,501,4505,500
180.GroningenHolland2,00----2,005,2705,270
181.Go Ahead EaglesHolland0,25----0,255,2705,270
182.HeraclesHolland-1,00---1,005,2705,270
183.FC UtrechtHolland--1,50-1,503,005,2705,270
184.VallettaMal0,251,000,501,502,005,251,1005,250
185.Olimpija LjubljanaSlo-1,000,252,501,505,252,4505,250
186.Lincoln Red ImpsGib1,001,000,251,501,505,250,9505,250
187.CrusadersNir1,001,000,251,501,505,250,7505,250
188.PanathinaikosGræ1,502,001,50--5,004,2805,000
189.VardarMak1,001,002,001,00-5,001,4505,000
190.FerencvarosUng0,501,000,501,002,005,002,0005,000
191.Nomme KaljuEst0,501,000,501,002,005,000,8755,000
192.FC LuzernSch-1,000,502,001,505,004,0005,000
193.FC PyunikArm1,000,250,252,001,505,001,2005,000
194.FC VaduzLie1,000,500,501,501,505,002,5005,000
195.FC ZlinTje--2,00--2,004,9604,960
196.Sigma OlomoucTje---2,50-2,504,9604,960
197.Mlada BoleslavTje0,501,001,00-1,504,004,9604,960
198.Randers FCDan0,50----0,504,8754,875
199.SønderjyskEDan-1,50---1,504,8754,875
200.LyngbyDan--1,00--1,004,8754,875
201.FC NordsjællandDan---2,00-2,004,8754,875
202.EsbjergDan----1,501,504,8754,875
203.VentspilsLet1,000,500,251,501,504,751,3004,750
204.Cork CityIrl0,251,000,502,001,004,751,2654,750
205.Fola EschLux1,000,251,001,501,004,751,2004,750
206.Omonia NicosiaCyp1,000,50---1,504,5254,525
207.AnorthosisCyp---1,00-1,004,5254,525
208.AEL LimassolCyp--1,00-1,502,504,5254,525
209.Asteras TripolisGræ3,00--1,50-4,504,2804,500
210.HafnarfjordurIsl0,501,001,501,50-4,501,0504,500
211.CFR ClujRum---2,502,004,502,4154,500
212.Uni CraiovaRum--1,002,001,504,502,4154,500
213.AtromitosGræ1,50--1,501,504,504,2804,500
214.NK OsijekKro--1,501,501,504,504,1504,500
215.FC Santa ColomaAnd0,500,500,501,501,504,500,5324,500
216.FK PartizaniAlb0,251,500,251,001,504,501,4504,500
217.PAS GianninaGræ-1,00---1,004,2804,280
218.PanioniosGræ--1,00--1,004,2804,280
219.Aris SalonikiGræ----2,502,504,2804,280
220.Progres NiederkornLux0,25-0,502,001,504,251,2004,250
221.ValurIsl-0,250,502,001,504,251,0504,250
222.FK SarajevoBos1,00-0,251,501,504,251,2254,250
223.StjarnanIsl1,00-0,251,501,504,251,0504,250
224.Shakhtyor SaligorskHvi0,500,500,251,501,504,253,5004,250
225.Dynamo TbilisiGeo0,251,50-1,001,504,250,9504,250
226.BuducnostMon0,250,501,001,001,504,250,8754,250
227.FK RiteriaiLit0,500,251,001,501,004,251,3504,250
228.Lokomotiva ZagrebKro0,501,50---2,004,1504,150
229.Mladost LucaniSer--0,25--0,254,1004,100
230.SD VojvodinaSer1,501,500,25--3,254,1004,100
231.Spartak SuboticaSer---2,00-2,004,1004,100
232.CukarickiSer0,500,50--1,502,504,1004,100
233.Radnicki NisSer---1,501,002,504,1004,100
234.GrasshoppersSch-1,50---1,504,0004,000
235.SarpsborgNor---4,00-4,003,9004,000
236.St. GallenSch---1,50-1,504,0004,000
237.FC ThunSch1,50---2,003,504,0004,000
238.SutjeskaMon0,25-0,251,502,004,000,8754,000
239.Honved BudapestUng--1,001,501,504,002,0004,000
240.FC FloraEst0,250,500,251,501,504,000,8754,000
241.FK LiepajaLet-1,000,501,001,504,001,3004,000
242.OFK TitogradMon0,501,000,501,001,004,000,8754,000
243.Inverness CTSko0,50----0,503,9753,975
244.Hearts FCSko-0,50---0,503,9753,975
245.St. JohnstoneSko0,25-0,25--0,503,9753,975
246.HibernianSko-0,50-2,00-2,503,9753,975
247.KilmarnockSko----1,001,003,9753,975
248.StrømsgodsetNor1,000,50---1,503,9003,900
249.StabækNor-0,25---0,253,9003,900
250.Odd GrenlandNor1,500,501,00--3,003,9003,900
251.LillestrømNor---1,50-1,503,9003,900
252.HaugesundNor--0,50-1,502,003,9003,900
253.BrannNor--0,50-1,001,503,9003,900
254.FK SpartaksLet0,500,251,002,00-3,751,3003,750
255.Shamrock RoversIrl0,500,250,501,001,503,751,2653,750
256.Torpedo KutaisiGeo--0,252,501,003,750,9503,750
257.B36Fær0,500,500,251,501,003,750,7253,750
258.MilsamiMol1,50-0,251,001,003,751,2503,750
259.ElfsborgSve1,00----1,003,6503,650
260.IFK GöteborgSve1,001,50---2,503,6503,650
261.DjurgårdenSve---1,50-1,503,6503,650
262.IFK NorrköpingSve-1,000,50-1,503,003,6503,650
263.HäckenSve-0,50-1,501,503,503,6503,650
264.Ironi Kiryat ShmonaIsr1,00----1,003,6253,625
265.Hapoel HaifaIsr-0,50-2,00-2,503,6253,625
266.Beitar JerusalemIsr0,501,500,501,00-3,503,6253,625
267.Bnei YehudaIsr--1,00-2,003,003,6253,625
268.Maccabi HaifaIsr-0,50-1,502,003,6253,625
269.Torpedo ZhodinoHvi0,251,00---1,253,5003,500
270.Dinamo BrestHvi--0,502,00-2,503,5003,500
271.CSKA SofiaBul---2,001,503,502,8253,500
272.ChikhuraGeo-0,250,251,501,503,500,9503,500
273.Levski SofiaBul-0,500,501,001,503,502,8253,500
274.FC VitebskHvi----1,001,003,5003,500
275.FC AktobeKas0,250,25---0,503,4753,475
276.Irtysh PavlodarKas--0,501,00-1,503,4753,475
277.FC OrdabasyKas0,250,250,25-1,502,253,4753,475
278.FC TobolKas---1,501,002,503,4753,475
279.KapazAse-0,50---0,503,2503,250
280.Zira FKAse--0,50--0,503,2503,250
281.Kesla FKAse0,250,50-1,00-1,753,2503,250
282.RabotnickiMak1,500,250,501,00-3,251,4503,250
283.LinfieldNir0,500,251,00-1,503,250,7503,250
284.Connah's Quay NomadsWal-0,500,251,001,503,251,0003,250
285.Neftchi BakuAse0,250,501,001,503,253,2503,250
286.Sabail FKAse----1,001,003,2503,250
287.HiberniansMal1,000,251,00-1,003,251,1003,250
288.Balzan FCMal0,250,250,251,501,003,251,1003,250
289.FCI LevadiaEst0,500,500,251,001,003,250,8753,250
290.Slask WrochlawPol0,50----0,503,0503,050
291.Zaglebie LubinPol-1,00---1,003,0503,050
292.Arka GdyniaPol--1,00--1,003,0503,050
293.Jagiellonia BialystokPol0,50-0,502,00-3,003,0503,050
294.Gornik ZabrzePol---1,50-1,503,0503,050
295.Lechia GdanskPol----1,501,503,0503,050
296.Piast GliwicePol-0,50--1,502,003,0503,050
297.CracoviaPol----1,001,003,0503,050
298.Vikingur GøtaFær0,250,251,001,50-3,000,7253,000
299.ZeljeznicarBos1,00-0,501,50-3,001,2253,000
300.DebrecenUng1,000,50--1,503,002,0003,000
301.Dunejska StredaSvk---1,501,503,002,7253,000
302.La FioritaSan0,250,250,501,500,503,000,1333,000
303.Cherno MoreBul0,50----0,502,8252,825
304.Litex LovechBul0,25----0,252,8252,825
305.BeroeBul0,500,50---1,002,8252,825
306.Botev PlovdivBul--1,00--1,002,8252,825
307.Dunav RusseBul--0,25--0,252,8252,825
308.Slavia SofiaBul-0,25-1,50-1,752,8252,825
309.Lokomotiv PlovdivBul----1,501,502,8252,825
310.KlaksvikFær--0,251,001,502,750,7252,750
311.KF LaciAlb0,25--1,501,002,751,4502,750
312.Siroki BrijegBos-0,250,501,001,002,751,2252,750
313.Europa FCGib0,250,500,500,501,002,750,9502,750
314.Spartak MyjavaSvk-0,25---0,252,7252,725
315.MSK ZilinaSvk1,50-1,00--2,502,7252,725
316.RuzomberokSvk--1,00-1,002,002,7252,725
317.FK RigaLet---1,001,502,501,3002,500
318.Kuopio PSFin---1,001,502,501,1752,500
319.GziraMal---1,001,502,501,1002,500
320.KR ReykjavikIsl0,500,500,50-1,002,501,0502,500
321.CliftonvilleNir-0,50-1,001,002,500,7502,500
322.FC KoperSlo0,50----0,502,4502,450
323.NK CeljeSlo0,25----0,252,4502,450
324.Nova GoricaSlo-0,250,50--0,752,4502,450
325.Rudar VelenjeSlo---1,50-1,502,4502,450
326.NK MuraSlo----1,001,002,4502,450
327.Tirgu MuresRum1,00----1,002,4152,415
328.FC BotosaniRum0,50----0,502,4152,415
329.PanduriiRum-1,00---1,002,4152,415
330.CSMS IasiRum-0,50---0,502,4152,415
331.Dinamo BukarestRum--1,00--1,002,4152,415
332.RudarMon1,000,25-1,00-2,250,8752,250
333.SamtrediaGeo-0,251,001,00-2,250,9502,250
334.Tre PenneSan-0,500,25-1,502,250,1332,250
335.BanantsArm-0,25-1,001,002,251,2002,250
336.RunavikFær0,250,250,251,000,502,250,7252,250
337.MTK BudapestUng0,250,50---0,752,0002,000
338.Vasas BudapestUng--0,50--0,502,0002,000
339.Ujpest FCUng---1,50-1,502,0002,000
340.BirkirkaraMal0,501,00-0,50-2,001,1002,000
341.FC SaburtaloGeo----2,002,000,9502,000
342.HBFær0,250,25--1,502,000,7252,000
343.ShkupiMak---1,001,002,001,4502,000
344.Petrocub HinsestiMol---1,001,002,001,2502,000
345.Narva TransEst---1,001,002,000,8752,000
346.EngordanyAnd---1,001,002,000,5322,000
347.FK JelgavaLet0,501,000,25--1,751,3001,750
348.FC Zaria BaltiMol-0,250,501,00-1,751,2501,750
349.Jeunesse d'EschLux-0,25--1,501,751,2001,750
350.St. PatricksIrl0,250,50--1,001,751,2651,750
351.St. Josephs FCGib--0,250,501,001,750,9501,750
352.FC PrishtinaKos--0,251,000,501,750,0001,750
353.SJK SeinäjokiFin0,251,000,25--1,501,1751,500
354.DritaKos---1,50-1,500,0001,500
355.GlenavonNir0,250,25-1,00-1,500,7501,500
356.FolgoreSan0,500,250,250,50-1,500,1331,500
357.Ararat ArmeniaArm----1,501,501,2001,500
358.KF FeronikeliKos----1,501,500,0001,500
359.PS RovaniemiFin-0,50--1,001,501,1751,500
360.Tre FioriSan---1,000,501,500,1331,500
361.Sant JuliaAnd0,25-0,250,500,501,500,5321,500
362.RenovaMak0,25----0,251,4501,450
363.SileksMak-0,25---0,251,4501,450
364.PelisterMak--0,25--0,251,4501,450
365.SK TiranaAlb--0,25--0,251,4501,450
366.Luftëtari FCAlb---1,00-1,001,4501,450
367.Makedonija GPMak----1,001,001,4501,450
368.Akademija PandevMak----1,001,001,4501,450
369.Teuta DurresAlb-0,25--1,001,251,4501,450
370.KruojaLit0,25----0,251,3501,350
371.AtlantasLit0,250,250,25--0,751,3501,350
372.StumbrasLit---1,00-1,001,3501,350
373.Kauno ZalgirisLit----1,001,001,3501,350
374.Skonto RigaLet0,50----0,501,3001,300
375.RFS RigaLet----1,001,001,3001,300
376.UC DublinIrl0,50----0,501,2651,265
377.Derry CityIrl--0,251,00-1,251,2651,265
378.FC SaxanMol0,25----0,251,2501,250
379.Zimbru ChisinauMol-0,50---0,501,2501,250
380.Dila GoriGeo1,000,25---1,250,9501,250
381.MariehamnFin-0,251,00--1,251,1751,250
382.FC ShirakArm0,500,500,25--1,251,2001,250
383.Dacia ChisinauMol0,500,250,25--1,001,2501,250
384.FC LahtiFin0,25--1,00-1,251,1751,250
385.Gandzasar KapanArm--0,251,00-1,251,2001,250
386.ColeraineNir--0,251,00-1,250,7501,250
387.Bala TownWal0,250,250,250,50-1,251,0001,250
388.Speranta NisporeniMol----1,001,001,2501,250
389.Radnik BijeljlinaBos-0,25--1,001,251,2251,250
390.BreidablikIsl-0,25--1,001,251,0501,250
391.Zeta GolubovciMon--0,25-1,001,250,8751,250
392.BallymenaNir--0,25-1,001,250,7501,250
393.OlimpicBos0,25----0,251,2251,225
394.Sloboda TuzlaBos-0,25---0,251,2251,225
395.UlissesArm0,25----0,251,2001,200
396.DifferdangeLux0,500,250,25--1,001,2001,200
397.Racing FC UnionLux---1,00-1,001,2001,200
398.PS VaasaFin0,25-0,50--0,751,1751,175
399.FC IlvesFin---1,00-1,001,1751,175
400.Inter TurkuFin----1,001,001,1751,175
401.FlorianaMal--0,25--0,251,1001,100
402.Vikingur ReykjavikIsl0,25----0,251,0501,050
403.VestmannaøerneIsl---1,00-1,001,0501,050
404.Newtown FCWal0,50----0,501,0001,000
405.Airbus UK BroughtonWal0,25----0,251,0001,000
406.LlandudnoWal-0,25---0,251,0001,000
407.Bangor CityWal--0,25--0,251,0001,000
408.Cefn DruidsWal---0,50-0,501,0001,000
409.Barry TownWal----0,500,501,0001,000
410.Cardiff MUWal----0,500,501,0001,000
411.Spartaki TskhinvaliGeo0,25----0,250,9500,950
412.Dinamo BatumiGeo0,25-0,25--0,500,9500,950
413.Sillamäe KalevEst0,25----0,250,8750,875
414.FK Bokelj KotorMon-0,25---0,250,8750,875
415.FCI TallinnEst-0,250,50--0,750,8750,875
416.GlentoranNir0,25----0,250,7500,750
417.FC LusitanosAnd0,250,25---0,500,5320,532
418.UE Santa ColomaAnd-0,250,25--0,500,5320,532
419.Trepca 89Kos--0,50--0,500,0000,500
420.Juvenes/DoganaSan0,25----0,250,1330,250
#HOLDLAND2015
2016
2016
2017
2017
2018
2018
2019
2019
2020
IALTLANDKOEFF
Ranglisten bruges til seedning i turne-ringerne 2020/2021
Klubbernes koefficient er fundet ved at sammentælle antal point opnået i turneringerne 2015/2016-2019/2020 (point i kvalifikationsrunderne tæller ikke med).
Dog minimum 20% af klubbens lands-koefficient for samme periode (her tæller point i kvalifikations-runderne med)
I Europa League modtager hold, der ryger ud i Forrunde 0,50 point, holder der ryger ud i 1. kvalifikationsrunde 1 point, hold der ryger ud i 2. kvalifikationsrunde modtager 1,5 point, hold der ryger ud i 3. kvalifikationsrunde modtager 2 point, og endelig modtager hold der ryger ud i 4. kvalifikationsrunde 2,5 points.
Hold, der deltager i gruppespillet, er garanteret minimum 3 point (disse lægges dog ikke til opnåede point i gruppespillet)

  Koefficienters pr. land

  Europacup 2019/2020

  2014/2015 - 2018/2019

  Forside