Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Torsdag 17. oktober 2019 kl. 05:54
WWW.HASLUND.INFO
 
EM 2020 KVALIFIKATION
GRUPPE D3, NATIONS LEAGUE
STILLING OG RESULTATER
HOLDKVUTFI+/-P
Kosovo6420152+1314
Aserbajdsjan623176+19
Færøerne6123510-55
Malta6033514-93
Kosova til playoff-semifinaler og oprykning til lag C, Nations League
HoldAserbajdsjanFærøerneKosovoMalta
ASERBAJDSJAN 17.11.2018
2 - 0
07.09.2018
0 - 0
14.10.2018
1 - 1
FÆRØERNE11.10.2018
0 - 3
 14.10.2018
1 - 1
07.09.2018
3 - 1
KOSOVO20.11.2018
4 - 0
10.09.2018
2 - 0
 11.10.2018
3 - 1
MALTA10.09.2018
1 - 1
20.11.2018
1 - 1
17.11.2018
0 - 5
 
HoldAserbajdsjanFærøerneKosovoMalta
KAMPFACTS
DATOKAMP
20.11.2018Malta - Færøerne   1-1 (1-1)
0-1 René Joensen (3) ; 1-1 Juan Corbolan (4)
20.11.2018Kosovo - Aserbajdsjan   4-0 (1-0)
1-0 Arber Zeneli (2) ; 2-0 Arber Zeneli (50) ; 3-0 Amir Rrahmani (61) ; 4-0 Arber Zeneli (76)
17.11.2018Malta - Kosovo   0-5 (0-1)
0-1 Vedat Muriqi (15) ; 0-2 Benjamin Kololli (70) ; 0-3 Donis Avdijaj (78) ; 0-4 Donis Avdijaj (80) ; 0-5 Milot Rashica (86)
17.11.2018Aserbajdsjan - Færøerne   2-0 (2-0)
1-0 Selvmål, Sonni Nattestad (18) ; 2-0 Mahir Madatov (28)
14.10.2018Færøerne - Kosovo   1-1 (0-1)
0-1 Milot Rashica (9) ; 1-1 René Joensen (50)
14.10.2018Aserbajdsjan - Malta   1-1 (0-1)
0-1 Rowen Muscat (37) ; 1-1 Araz Abdullayev (53)
11.10.2018Kosovo - Malta   3-1 (1-0)
1-0 Benjamin Kololli (30) ; 1-1 Andrei Agius (51) ; 2-1 Vedat Muriqi (68) ; Michael Mifsud, Malta ; 3-1 Benjamin Kololli
11.10.2018Færøerne - Aserbajdsjan   0-3 (0-1)
0-1 Richard Almeida (28) ; 0-2 Dmitri Nazarov (67) ; 0-3 Richard Almeida, straffe (86)
10.09.2018Malta - Aserbajdsjan   1-1 (1-1)
1-0 Andrei Agius, straffe (10) ; 1-1 Tamkin Khalilzade (26)
10.09.2018Kosovo - Færøerne   2-0 (0-0)
1-0 Arber Zeneli (50) ; 2-0 Atdhe Nuhiu (55)
07.09.2018Færøerne - Malta   3-1 (2-1)
1-0 Joan Edmundsson (31) ; 2-0 René Joensen (38) ; 2-1 Michael Mifsud (42) ; 3-1 Hallur Hansson (52)
07.09.2018Aserbajdsjan - Kosovo   0-0 (0-0)
  Kvalifikation forside

  Deltagere
  Gruppe A  Gruppe B
  Gruppe C  Gruppe D 
  Gruppe E  Gruppe F
  Gruppe G  Gruppe H
  Gruppe I  Gruppe J
  Semifinaler, playoff
  Finaler, playoff
  Gruppe A1, Nations League
  Gruppe A2, Nations League
  Gruppe A3, Nations League
  Gruppe A4, Nations League
  Gruppe B1, Nations League
  Gruppe B2, Nations League
  Gruppe B3, Nations League
  Gruppe B4, Nations League 
  Gruppe C1, Nations League
  Gruppe C2, Nations League
  Gruppe C3, Nations League
  Gruppe C4, Nations League
  Stilling 3'erne, lag C, Nations League
  Gruppe D1, Nations League
  Gruppe D2, Nations League
  Gruppe D3, Nations League
  Gruppe D4, Nations League
  Finaler, Nations League

  EM 2020
  EM forside