Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Lørdag 17. april 2021 kl. 03:32
WWW.HASLUND.INFO
 
VM 2022 KVALIFIKATION
ASIEN, 2. OMGANG GRUPPE D
STILLING OG RESULTATER
KVUTFI+/-P
Saudi Arabien5320134+911
Usbekistan5302126+69
Singapore5212710-37
Yemen5122611-55
Palæstina6114310-74
Nummer 1 til 3. omgang. Nummer 2 til 3. omgang, hvis blandt de fire bedste 2'ere
HoldPalæstinaSaudi ASingaporeUsbekistanYemen
PALÆSTINA 15.10.2019
0 - 0
25.03.,2021
udsat
05.09.2019
2 - 0
15.06.2021
 
SAUDI ARABIEN 30.03.2021
5 - 0
10.10.2019
3 - 0
15.06.2021
 
25.03.2021
udsat
SINGAPORE 10.09.2019
2 - 1
30.03.2021
udsat
15.10.2019
1 - 3
05.09.2019
2 - 2
USBEKISTAN 19.11.2019
2 - 0
14.11.2019
2 - 3
07.06.2021
 
10.10.2019
5 - 0
YEMEN 14.11.2019
1 - 0
10.09.2019
2 - 2
19.11.2019
1 - 2
30.03.2021
udsat
HoldPalæstinaSaudi ASingaporeUsbekistanYemen
KAMPFACTS
9. RUNDE
30.03.2021Saudi Arabien
Palæstina
4 (2)
0 (0)
07.06.2021Usbekistan
Singapore
37.1-0Yasir Al Shahrani
43.2-0Fahad Al-Muwallad
52.3-0Saleh Al-Shehri
58.4-0Saleh Al-Shehri
88.5-0Salem Al-Dawsari, straffe
8. RUNDE
30.03.2021Yemen
Usbekistan
udsat30.03.2021Singapore
Saudi Arabien
udsat
7. RUNDE
25.03.2021Palæstina
Singapore
udsat25.03.2021Saudi Arabien
Yemen
udsat
6. RUNDE
19.11.2019Yemen
Singapore
1 (0)
2 (1)
19.11.2019Usbekistan
Palæstina
2 (1)
0 (0)
19.0-1bin Fandi Ahmad Irfan18.1-0Eldor Shomurodov
62.0-2Hafiz Nor58.2-0Eldor Shomurodov
85.1-2Nasser Gahwashi
5. RUNDE
15.11.2019Usbekistan
Saudi Arabien
2 (1)
3 (1)
15.11.2019Yemen
Palæstina
1 (0)
0 (0)
16.1-0Eldor Shomurodov34.Mahmoud Abu Warda, Palæstina
23.1-1Salman Al Faraj, straffe54.1-0Omar Al Dahi
56.2-1Otabek Shukurov, straffe
85.2-2Salman Al Faraj
90.2-3Salem Al Dawsari
4. RUNDE
15.10.2019Palæstina
Saudi Arabien
0 (0)
0 (0)
15.10.2019Singapore
Usbekistan
1 (1)
3 (1)
15.0-1Odil Akhmedov
45.1-1Ikhsan Fandi
51.1-2Eldor Shomurodov
90.1-3Eldor Shomurodov
3. RUNDE
10.10.2019Saudi Arabien
Singapore
3 (1)
0 (0)
10.10.2019Usbekistan
Yemen
5 (2)
0 (0)
28.1-0Abdulfattah Asiri2.1-0Sanjar Kodirkulov
61.2-0Abdullah Al Hamddan33.2-0Eldor Shomurodov
67.3-0Abdulfattah Asiri53.3-0Jamshid Iskanderov
72.4-0Islom Tuhtahujaev
90.5-0Igor Sergeev
2. RUNDE
10.09.2019Yemen
Saudi Arabien
2 (2)
2 (1)
10.09.2019Singapore
Palæstina
2 (2)
1 (1)
8.1-0Mohsen Mohammed Hasan Mohammed3.1-0Shakir Hamzah
23.1-1Hattan Babhir13.1-1Yasser Hamed
37.2-1Omar Al Dahi38.2-1Safuwan Baharudin
48.2-2Salem Al Dawsari
1. RUNDE
05.09.2019Singapore
Yemen
2 (1)
2 (2)
05.09.2019Palæstina
Usbekistan
2 (0)
0 (0)
27.1-0Ikhsan bin Fandi Ahmad60.1-0Oday Dabbagh
34.1-1Abdulwasea Al Matari83.2-0Islam Batran
45.1-2Mohsen Qarawi
52.2-2Faris Ramli
OVERSIGT
PULJER I ASIEN
  1. omgang
  2. omgang, gruppe A
  2. omgang, gruppe B
  2. omgang, gruppe C
  2. omgang, gruppe D
  2. omgang, gruppe E
  2. omgang, gruppe F
  2. omgang, gruppe G
  2. omgang, gruppe H
  2. omgang, 2'erne stilling
  3. omgang, gruppe A
  3. omgang, gruppe B
  4. omgang
  Playoff
KVALIFIKATIONSTURNERINGERNE
  Asien
  Europa
  Sydamerika
  Afrika
  Asien
  Nord- og Centralamerika
  Oceanien
  Interkontinentale playoffs
  Kvalifikation
  Slutrunde