Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Fredag 27. november 2020 kl. 07:25
WWW.HASLUND.INFO
 
NATIONS LEAGUE 2020/2021
LEAGUE C, GRUPPE 4
STILLING OG RESULTATER
KLUBKVUTFI+/-P
Albanien632184+411
Hviderusland6312108+210
Litauen622257-28
Kasakhstan611459-44
Albanien rykker op i League B. Kasakhstan spiller playoff mod anden 4'er i League Crykker om nedrykning til League D
HOLDAlbanienHvideruslandKasakhstanLitauen
ALBANIEN 18.11.2020
3 - 2
15.11.2020
3 - 1
07.09.2020
0 - 1
HVIDERUSLAND 04.09.2020
0 - 2
14.10.2020
2 - 0
15.11.2020
2 - 0
KASAKHSTAN 11.10.2020
0 - 0
07.09.2020
1 - 2
18.11.2020
1 - 2
LITAUEN 14.10.2020
0 - 0
11.10.2020
2 - 2
04.09.2020
0 - 2
HOLDAlbanienHvideruslandKasakhstanLitauen
KAMPFACTS
6. RUNDE
18.11.2020Albanien
Hviderusland
3 (3)
2 (1)
18.11.2020AKasakhstan
Litauen
1 (1)
2 (1)
20.1-0Sokol Cikalleshi38.1-0Abat Aimbetov
27.2-0Sokol Cikalleshi, straffe40.1-1Modestas Vorobjovas
35.2-1Maksim Skavysh50.Islambek Kuat
44.3-1Rey Manaj90.1-2Arvydas Novikovas
80.3-2Max Ebong
5. RUNDE
15.11.2020Hviderusland
Litauen
2 (2)
0 (0)
15.11.2020Albanien
Kasakhstan
3 (2)
1 (0)
5.1-0Evgeniy Yablonski 16.1-0Sokol Cikalleshi
20.2-0Max Ebong23.2-0Ardian Ismajili
25.2-1Islambek Kuat
63.3-1Rey Manaj, straffe
4. RUNDE
14.10.2020Hviderusland
Kasakhstan
2 (1)
0 (0)
14.10.2020Litauen
Albanien
0 (0)
0 (0)
36.1-0Evgeniy Yablonski
90.2-0Roman Yuzepchuk
3. RUNDE
11.10.2020Litauen
Hviderusland
2 (1)
2 (0)
11.10.2020Kasakhstan
Albanien
0 (0)
0 (0)
7.1-0Arvydas Novikovas
59.1-1 Vitali Lisakovich, straffe
66.1-2Aleksandr Sachivko
75.2-2Karolis Laukzemis
2. RUNDE
07.09.2020Kasakhstan
Hviderusland
1 (0)
2 (0)
07.09.2020Albanien
Litauen
0 (0)
1 (0)
54.0-1Maksim Bordachev52.0-1Dontas Kazlauskas
63.1-1Abat Aimbetov
87.1-2Vitalis Lisakovich
1. RUNDE
04.09.2020Hviderusland
Albanien
0 (0)
2 (1)
04.09.2020Litauen
Kasakhstan
0 (0)
2 (1)
24.0-1Sokol Cikalleshi4.0-1Baktiyor Zainutdinov
79.0-2Keidi Bare87.0-2Islambek Kuat
OVERSIGT
  Forside
  Deltagere
  Gruppe A1
  Gruppe A2 
  Gruppe A3
  Gruppe A4
  Gruppe B1
  Gruppe B2
  Gruppe B3
  Gruppe B4
  Gruppe C1
  Gruppe C2
  Gruppe C3
  Gruppe C4
  Gruppe D1
  Gruppe D2
  League C playoff
  Semifinaler
  Bronzekamp
  Finale
  Nations League 2018/2019