Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Tirsdag 16. august 2022 kl. 02:22
WWW.HASLUND.INFO
 
SENESTE OPDATERINGER
  EUROPACUP 2022/202311. AUGUST 2022
  KOEFFICIENT RANGLISTER
  Land 2018/2019-2022/2023 (antal hold 2024/2025 ; seedning 2023/2024)
  Klub 2018/2019-2022/2023 (seedning 2023/2024
  EUROPACUP 2022/202310. AUGUST 2022
  EUROPA CONFERENCE LEAGUE 3. KVALIFIKATIONSRUNDE, 2. KAMP
Vitoria Guimaraes (por) - Hajduk Split (kro)  1-0
  POKALEN 2022/202310. AUGUST 2022
 2. RUNDE LODTRÆKNING
Allerød - FA 2000  Brønshøj - Ishøj 
BSF - Karlslunde  FC Culpa - FC Roskilde 
FC Helsingør - Lyngby  FC Nakskov - Vanløse 
Frederikshavn - Vendsyssel FF  Frem - FC Nordsjælland 
Hedensted - Thisted  Hørsholm-Usserød - Tuse 
Jyllinge FC - Næstved  Kastrup - AB 
Kerteminde - HB Køge  Kolding IF - SønderjyskE 
Marienlyst - Vejle  Middelfart - FC Fredericia 
Nykøbing FC - OB  Næsby - Skive 
Ringkøbing - AC Horsens  SfB-Oure - Hobro 
Sædding Guldager - Jammerbugt FC  Tårnby FF - Fremad Amager 
Vatanspor - AGF  Viby - Viborg 
Young Boys - Brabrand  Varde - Aarhus Fremad 
  EUROPACUP 2022/20239. AUGUST 2022
  CHAMPIONS LEAGUE 3. KVALIFIKATIONSRUNDE, 2. KAMP
Zalgiris (lit) - Bodø/Glimt (nor)  1-1Apollon Limassol (cyp) - Macabi Haifa (isr)  2-0
Viktoria Plzen (tje) - Sheriff (mol)  2-1Dinamo Zagreb (kro) - Ludogorets (bul)  4-2
Pyunik (arm) - Røde Stjerne Beograd (ser)  0-2Ferencvaros (ung) - Qarabag (ase)  1-3
  CHAMPIONS LEAGUE 3. KVALIFIKATIONSRUNDE IKKE-MESTER, 2. KAMP
  FC Midtjylland - Benfica (por)  1-3Rangers (sko) - Union SG  3-0
PSV Eindhoven (hol) - Monaco (fra)  3-2Sturm Graz (øst) - Dinamo Kiv (ukr)  1-2
  EUROPA LEAGUE 3. KVALIFIKATIONSRUNDE MESTER, 2. KAMP
Shkupi (nma) - Shamrock Rovers (irl)  1-2
  EUROPA CONFERENCE LEAGUE 3. KVALIFIKATIONSRUNDE, 2. KAMP
B36 (fær) -   Viborg  1-2Gzira (mal) - Wolfsberger (øst)  0-4
  KOEFFICIENT RANGLISTER
  Land 2018/2019-2022/2023 (antal hold 2024/2025 ; seedning 2023/2024)
  Klub 2018/2019-2022/2023 (seedning 2023/2024
  DANMARKSTURNERINGEN 2022/20238. AUGUST 2022
 3F SUPERLIGA GRUNDSPIL
Silkeborg - AaB  3-1
  POKALEN 2022/20238. AUGUST 2022
 1. RUNDE
FC Culpa - Maribo  2-0
  DANMARKSTURNERINGEN 2022/20237. AUGUST 2022
 3F SUPERLIGA GRUNDSPIL
FC København - Brøndby  4-1OB - AGF  1-2
 NORDICBET LIGA GRUNDSPIL
Vejle - Nykøbing FC  2-0Næstved - Hobro  2-0
 2. DIVISION
Thisted - Aarhus Fremad  0-4
  DANMARKSTURNERINGEN 2022/20236. AUGUST 2022
 3F SUPERLIGA GRUNDSPIL
FC Nordsjælland - Viborg  1-0
 NORDICBET LIGA GRUNDSPIL
SønderjyskE - HB Køge  3-1Vendsyssel FF - Fremad Amager  1-2
 2. DIVISION
Skive - B93  1-1Kolding IF - Jammerbugt FC  1-0
Frem - HIK  1-1Brabrand - Esbjerg  1-3
FC Roskilde - AB  3-0
  3. DIVISION
Dalum - AB Tårnby  0-1Vanløse - Lyseng  4-2
VSK Aarhus - SfB-Oure  1-1FA 2000 - Middelfart  0-4
Holstebro - Young Boys  0-1Næsby - Ishøj  1-1
  DANMARKSTURNERINGEN 2022/20235. AUGUST 2022
 3F SUPERLIGA GRUNDSPIL
Randers FC - AC Horsens  1-0Lyngby - FC Midtjylland  3-3
 NORDICBET LIGA GRUNDSPIL
FC Helsingør - FC Fredericia  3-2Hvidovre - Hillerød  3-1
  EUROPACUP 2022/20234. AUGUST 2022
  EUROPA LEAGUE 3. KVALIFIKATIONSRUNDE, 1. KAMP
AEK Larnaca (cyp) - Partizan Beograd (ser)  2-1Fenerbahce (tyr) - Slovacko (tje)  3-0
  EUROPA LEAGUE 3. KVALIFIKATIONSRUNDE MESTER, 1. KAMP
Malmö FF (sve) - F91 Dudelange (lux)  3-0Shamrock Rovers (irl) - Shkupi (nmk)  3-1
Linfield (nir) - FC Zürich (sch)  0-2Olympiakos Piræus (græ) - Slovan Bratislava (svk)  1-1
Maribor (svn) - Helsinki JK (fin)  0-2
  EUROPA CONFERENCE LEAGUE 3. KVALIFIKATIONSRUNDE, 1. KAMP 
Brøndby - FC Basel (sch)  1-0Kuopios PS (fin) - Young Boys (sch)  0-2
Paide Linnameeskond (est) - Anderlecht (bel)  0-2AIK Stockholm (sve) - Shkëndija (nma)  1-1
APOEL (cyp) - Kyzylzhar (kas)  1-0CSKA Sofia (bul) - St. Patricks (irl)  0-1
Lillestrøm (nor) - Antwerpen (bel)  1-3Maccabi Tel-Aviv (isr) - Aris Thessaloniki (græ)  2-0
Molde (nor) - Kisvardar (ung)  3-0Neftchi (ase) - Rapid Wien (øst)  2-1
Slavia Prag (tje) - Panathinaikos (græ)  2-0Viking (nor) - Sligo Rovers (irl)  5-1
Hamrun (mal) - Levski Sofia (bul)  0-1Zorya Luhansk (ukr) - Universitatea Craiova (rum)  1-0
Cukaricki (ser) - Twente (hol)  1-3FC Lugano (sch) - Hapoel Beer-Sheva (isr)  0-2
Sepsi (rum) - Djurgården (sve)  1-3FC Vaduz (lie) - Konyaspor (tyr)  1-1
Breidablikk (isl) - Istanbul Basaksehir (tyr)  1-3Fehervar (ung) - Petrocub (mol)  5-0
Spartak Trnava (svk) - Rakow (pol)  0-2Dundee United (sko) - AZ (hol)  1-0
Hajduk Split (kro) - Vitoria Guimaraes (por)  3-1 
  EUROPA CONFERENCE LEAGUE MESTER 3. KVALIFIKATIONSRUNDE, 1. KAMP
Riga FS (let) - Hibernians (mal)  1-1Zrinskij (bih) - Tobol (kas)  1-0
Shakhtyor Soligorsk (blr) - CFR Cluj (rum)  0-0Vikingur Reykjavik (isl) - Lech (pol)  1-0
Ballkani (kos) - Klaksvik (fær)  3-2
  POKALEN 2022/20234. AUGUST 2022
 1. RUNDE
Tuse - NB Bornholm  2-1Tune - Tårnby FF  1-5
Sædding Guldager - Marstal/Rise  2-2Munkebo - Kerteminde  0-1
Frederikshavn - ASA  3-0Dragør - BSF  0-5
Mosede - Kastrup  0-3Jyllinge FC - Union  3-0
B1973 - FC Nakskov  1-5B73 - Hørsholm-Usserød  0-4
  EUROPACUP 2022/20233. AUGUST 2022
  CHAMPIONS LEAGUE 3. KVALIFIKATIONSRUNDE, 1. KAMP
Røde Stjerne Beograd (ser) - Pyunik (arm)  5-0Qarabag (ase) - Ferencvaros (ung)  1-1
Bodø/Glimt (nor) - Zalgiris (lit)  5-0Macabi Haifa (isr) - Apollon Limassol (cyp)  4-0
  CHAMPIONS LEAGUE 3. KVALIFIKATIONSRUNDE IKKE-MESTER, 1. KAMP
Dinamo Kiev (ukr) - Sturm Graz (øst)  1-0
  EUROPA CONFERENCE LEAGUE 3. KVALIFIKATIONSRUNDE, 1. KAMP
Viborg - B36 (fær)  3-0Wolfsberger (øst) - Gzira (mal)  0-0
Dunejska Streda (svk) - FCSB (rum)  0-1Riga FC (let) - Gil Vicente (por)  1-1
  POKALEN 2022/20233. AUGUST 2022
 1. RUNDE
B1909 - Marienlyst  0-1Listrup - Brønshøj  0-6
Haarby - Næsby  0-3VSK Aarhus - Vendsyssel FF  1-3
FB - AB  2-4
  EUROPACUP 2022/20232. AUGUST 2022
  CHAMPIONS LEAGUE 3. KVALIFIKATIONSRUNDE, 1. KAMP
Sheriff (mol) - Viktoria Plzen (tje)  1-2Ludogorets (bul) - Dinamo Zagreb (kro)  1-2
  CHAMPIONS LEAGUE 3. KVALIFIKATIONSRUNDE IKKE-MESTER, 1. KAMP
Benfica (por) - FC Midtjylland   4-1Union SG - Rangers (sko)  2-0
Monaco (fra) - PSV Eindhoven (hol)  1-1
  POKALEN 2022/20232. AUGUST 2022
 1. RUNDE
Allerød - Roskilde KFUM  3-1Kolding IF - Esbjerg  2-0
Broager - FC Fredericia  0-8Fremad Amager - Hillerød  1-0
Hedensted - Dalum  1-0Herlev - Vanløse  0 - 2
HIK - Nykøbing FC  0-1Hvidovre - FC Helsingør  2-4
Kjellerup - Young Boys  1-4Odder - Brabrand  2-2
OKS - Vejle  1-5Ringsted - Næstved  0-3
Såby - Frem  1-3Skovshoved - HB Køge  0-4
Varde - Taarup-Paarup  3-3Vejgaard - Hobro  0-2
Aabenraa - SfB-Oure  1-2AIA/Tranbjerg - Aarhus Fremad  0-9
Avarta - FA 2000  1-3Farsø/Ullits - Skive  1-4
Give Fremad - Middelfart  0 - 7Nørresundby - Thisted  1-5
KFUM - Karlslunde  1-3Solrød FC - Ishøj  0-3
Klitmøller - Jammerbugt FC  1-2VRI - Viby  0-2
Øster Hornum - Ringkøbing  0-8Vatanspor - Lyseng  2-0
Slagelse - SønderjyskE  0-5
  DANMARKSTURNERINGEN 2022/20231. AUGUST 2022
 3F SUPERLIGA GRUNDSPIL
FC Nordsjælland - Lyngby  2-1
  DANMARKSTURNERINGEN 2022/202331. JULI 2022
 3F SUPERLIGA GRUNDSPIL
AGF - Randers FC  0-0AaB - AC Horsens  0-0
Silkeborg - Brøndby  2-0Viborg - FC København  4-2
 NORDICBET LIGA GRUNDSPIL
HB Køge - Vendsyssel FF  1-2
  DANMARKSTURNERINGEN 2022/202330. JULI 2022
 NORDICBET LIGA GRUNDSPIL
Nykøbing FC - Hvidovre  0-2Hillerød - SønderjyskE  1-5
Fremad Amager - Vejle  1-2
  DANMARKSTURNERINGEN 2022/202329. JULI 2022
 3F SUPERLIGA GRUNDSPIL
OB - FC Midtjylland  1-5
 NORDICBET LIGA GRUNDSPIL
FC Fredericia - Næstved  0-1Hobro - FC Helsingør  1-0
  POKALEN 2022/202329. JULI 2022
 1. RUNDE
B93 - FC Roskilde  1-3
  EUROPACUP 2022/202328. JULI 2022
  EUROPA CONFERENCE LEAGUE 2. KVALIFIKATIONSRUNDE, 2. KAMP
Viborg  Suduva (lit)  1-0Brøndby - Pogon (pol)  4-0
Astana (kas)Rakow (pol)  0-1Gabala (ase) - Fehervar (ung)  2-1
Kisvarda (ung) - Kairat (kas)  1-0Milsami (mol) - Kuopio PS (fin)  1-4
Paide Linnameeskond (est) - Ararat-Armenia (arm)  0-0Elfsborg (sve) - Molde (nor)  1-2
Maccabi Netanya (isr) - Istanbul Basaksehir (tyr)  0-1APOEL (cyp) - Botev Plovdiv (bul)  2-0
CSKA Sofia (bul) - Makedonija GP (mak)  4-0Djurgården (sve) - Rijeka (kro)  2-0
Lillestrøm (nor) - Seinäjoki JK (fin)  5-2Neftci (ase) - Aris Limassol (cyp)  3-0
Newtown (wal) - Spartak Trnava (svk)  1-2Olimpija Ljubljana (svn) - Sepsi (rum)  1-1
Radnicki (ser) - Gzira (mal)  3-3Riga FC (let) - Ruzomberok (svk)  2-1
Slavia Prag (tje) - St. Joseph's (gib)  7-0Viking (nor) - Sparta Prag (tje)  2-1
FCSB (rum) - Saburtalo (geo)  4-2Maccabi Tel-Aviv (isr) - Zira (ase)  0-0
PAOK (græ) - Levski Sofia (bul)  1-1Universitatea Craiova (rum) - Vllaznia (alb)  3-0
Lechia (pol) - Rapid Wien (øst)  1-2Cukaricki (ser) - Racing Union (lux)  4-0
Dinamo Minsk (blr) - Hapoel Beer-Sheva (isr)  0-1Drita (kos) - Antwerpen (bel)  0-2
Hamrun (mal) - Velez (bih)  1-0Konyaspor (tyr) - BATE (blr)  2-0
Laci (alb) - Petrocub (mol)  1-4Mura (svn) - St. Patrick's (irl)  0-0
Shkëndija (mak) - Valmiera (let)  3-1Sligo Rovers (irl) - Motherwell (sko)  2-0
FC Vaduz (lie) - Koper (svn)  1-1Young Boys (sch) - Liepaja (lva)  3-0
Buducnost Podgorica (mon) - Breidablikk (isl)  2-1Osijek (kro) - Kyzylzhar (kas)  0-2
Tre Fiori (smr) - B36 (fær)  0-0Tuzla City (bih) - AZ (hol)  0-4
Crusaders (nir) - FC Basel (sch)  1-1Dunajska Streda (svk) - Víkingur Gøta (fær)  2-0
Puskas Akademia (ung) - Vitoria Guimaraes (por)  0-0
  EUROPA CONFERENCE LEAGUE MESTER 2. KVALIFIKATIONSRUNDE, 2. KAMP
FCI Levadia (est) - Hibernians (mal)  1-1Dinamo Batumi (geo) - Lech (pol)  1-1
Zrinskij (bih) - KF Tirana (alb)  3-2
  EUROPACUP 2022/202327. JULI 2022
  CHAMPIONS LEAGUE 2. KVALIFIKATIONSRUNDE, 2. KAMP
Olympiakos Piræus (græ) - Maccabi Haifa (isr)  0-4FC Zürich (sch) - Qarabag (ase)  2-2
Bodø/Glimt (nor) - Linfield (nir)  8-0Malmö FF (sve) - Zalgiris (lit)  0-2
Slovan Bratislava (svk) - Ferencvaros (ung)  1-4 
  CHAMPIONS LEAGUE 2. KVALIFIKATIONSRUNDE IKKE-MESTER, 1. KAMP
Fenerbahce (tyr) - Dinamo Kiew (ukr)  1-2
  EUROPA CONFERENCE LEAGUE 2. KVALIFIKATIONSRUNDE, 2. KAMP
AIK Stockholm (sve) - Vorskla Poltava (ukr)  2-0Gomel (blr) - Aris Thessaloniki (græ)  1-2
  EUROPA CONFERENCE LEAGUE MESTER 2. KVALIFIKATIONSRUNDE, 2. KAMP
Inter Club d'Escaldes (and) - CFR Cluj (rum)  1-1Klaksvik (fær) - Sutjeska (mon)  1-0
  EUROPACUP 2022/202326. JULI 2022
  CHAMPIONS LEAGUE 2. KVALIFIKATIONSRUNDE, 2. KAMP
Viktoria Plzen (tje) - Helsinki JK (fin)  5-0Sheriff (mol) - Maribor (svn)  1-0
F91 Dudelange (lux) - Pyunik (arm)  Shkupi (mak) - Dinamo Zagreb (kro)  0-1
Shamrock Rovers (irl) - Ludogorets (bul)  2-1 
  CHAMPIONS LEAGUE 2. KVALIFIKATIONSRUNDE IKKE-MESTER, 1. KAMP 
AEK Larnaca (cyp) - FC Midtjylland    1-1
  EUROPA CONFERENCE LEAGUE MESTER 2. KVALIFIKATIONSRUNDE, 2. KAMP
Ballkani (kos) - La Fiorita (san)  6-0The New Saints (wal) - Vikingur Reykjavik (isl)  0-0
Lincoln Red Imps (gib) - Tobol (kas)  0-1
  DANMARKSTURNERINGEN 2022/202325. JULI 2022
 3F SUPERLIGA GRUNDSPIL
AC Horsens - Lyngby  1-0
  DANMARKSTURNERINGEN 2022/202324. JULI 2022
 3F SUPERLIGA GRUNDSPIL
AGF - Viborg  3-1AaB - FC København  1-3
Randers FC - OB  2-2Brøndby - FC Nordsjælland  1-3
 NORDICBET LIGA GRUNDSPIL
Næstved - Hvidovre  2-2HB Køge - Hobro  0-0
  DANMARKSTURNERINGEN 2022/202323. JULI 2022
 NORDICBET LIGA GRUNDSPIL
Nykøbing FC - FC Fredericia  2-2FC Helsingør - Vejle  0-6
  DANMARKSTURNERINGEN 2022/202322. JULI 2022
 3F SUPERLIGA GRUNDSPIL
FC Midtjylland - Silkeborg  1-3
 NORDICBET LIGA GRUNDSPIL
SønderjyskE - Fremad Amager  2-1Vendsyssel FF - Hillerød  5-1
DELTAGERE VM 2022
EUROPASYDAMERIKA
  Belgien  Argentina
  Danmark  Brasilien
  England  Ecuador
  Frankrig  Uruguay
  Holland
  Kroatien
  Polen
  Portugal
  Schweiz
  Serbien
  Spanien
  Tyskland
  Wales
AFRIKAASIEN
  Cameroun  Iran
  Ghana  Japan
  Marokko  Qatar
  Senegal  Saudi Arabien
  Tunesien  Sydkorea
  Australien
AMERIKAOCEANIEN
  CanadaIngen
  Costa Rica
  Mexico
  USA
RUNDE FØDSELSDAGE 2022
26.02Bjarne Pettersson70 år
06.03Jan Bartram60 år
18.03Knud Engedal80 år
19.03Ole Rasmussen70 år
23.03Frank Løndal60 år
23.03Peter Møller50 år
27.03Birger Larsen80 år
01.04Leif Petersen90 år
09.04Karl Aage Skouborg75 år
09.04Henrik Bernburg75 år
01.05Allan Hansen70 år
25.05John Larsen60 år
28.05Leif Nielsen80 år
04.06Per Frimann60 år
06.06Bent Jensen75 år
16.06Bo Hansen50 år
12.07Jens Kolding70 år
16.07Jørgen Henriksen80 år
19.07Ebbe Sand50 år
22.07Martin Johansen50 år
22.07Michael Johansen50 år
23.07Ole Forsing80 år
02.08Arne Rastad70 år
02.09Flemming Lübecker75 år
02.09Søren Colding50 år
15.09Viggo Jensen75 år
24.09Heino Hansen75 år
28.09Kaj Wagener75 år
02.10Jack Hansen75 år
04.10Klaus Nørregaard70 år
06.10Flemming Lund70 år
10.10Karl Hansen Lehmann80 år
17.10Keld Pedersen80 år
17.10Poul Mathiasen75 år
18.10Helge Vonsyld75 år
01.11Preben Arentoft80 år
09.11Leif Hartwig80 år
15.11Kim Vilfort60 år
19.11Jørgen Markussen75 år
23.11Keld Bordinggaard60 år
25.11Leif Sørensen80 år
27.11Johnny Petersen75 år
12.12Knud Herbert (II) Sørensen70 år
15.12Allan Simonsen70 år
04.01Heini Hald80 år
12.01Henning Munk Jensen75 år
15.01Jan Højland70 år
17.01Finn Trikker70 år
20.01Frank Olsen70 år
27.01Søren Frederiksen50 år
15.02Jens Jørn Bertelsen70 år
Kilde: Palle Banks Jørgensen
Er du til gamle
landskamp-magasiner?

 
www.kampprogrammer.dk
Live fodbold resultater
Fodbold fra sofaen