Mandag 4. marts 2024 kl. 16:59
WWW.HASLUND.INFO
 
DANMARKSTURNERINGEN 2022/2023
3. DIVISION, GRUNDSPIL
STILLING OG RESULTATER
SAMLETKVUTFI+/-P
Middelfart2217324815+3354
FA 2000 (N)2213364223+1942
Vanløse2211563730+738
Ishøj IF (O)2211475531+2437
VSK Aarhus2210664425+1936
Næsby2210664022+1836

Young Boys2210573723+1435
SfB Oure (O)227693148-1727
Lyseng2275102942-1326
Holstebro (O)2265112632-623
AB Tårnby (O)2252152750-2317
Dalum220022681-750
Middelfart, FA 2000, Vanløse, Ishøj IF, VSK Aarhus og Næsby fortsætter i Oprykning Slutspil
Young Boys, SfB-Oure, Lyseng, Holstebro, AB Tårnby og Dalum fortsætter i Nedrykning Slutspil
HJEMMEKVUTFI+/-P
Middelfart118122210+1225
VSK Aarhus11731239+1424
Næsby11722207+1323
Vanløse114522114+717
Young Boys115241611+517
Ishøj IF (O)115153118+1316
FA 2000 (N)115061716+115
SfB Oure (O)114341720-315
Lyseng113441518-313
Holstebro (O)113351415-112
AB Tårnby (O)111191231-194
Dalum110011441-370
UDEKVUTFI+/-P
Middelfart11920265+2129
FA 2000 (N)11830257+1827
Ishøj IF (O)116322413+1121
Vanløse117041616+021
Young Boys115332112+918
Næsby113442015+513
AB Tårnby (O)114161519-413
Lyseng114161424-1013
VSK Aarhus113352116+512
SfB Oure (O)113351428-1412
Holstebro (O)113261217-511
Dalum110011240-380
ØVRIGE
  Forside
  Resultater (med målscorere)
  Placering runde for runde
  Superligaen, Grundspil
  Superligaen, Slutspil
  Superligaen, Kvalifikationsspil
  NordicBet Liga, Grundspil
  NordicBet Liga, Oprykningsspil
  NordicBet Liga, Nedrykningsspil
  2. division, Grundspil
  2. division, Oprykningsspil
  2. division, Nedrykningsspil
  3. division, Grundspil
  3. division, Oprykningsspil
  3. division, Nedrykningsspil
  Øvrige år
HoldAB TårnbyDalumFA 2000HolstebroIshøjLysengMiddelfNæsbySfB OureVanløseVSKYoung B
AB TÅRNBY 29.10
5 - 0
10.04
1 - 4
13.08
1 - 3
24.09
1 - 3
25.03
1 - 2
15.10
0 - 3
10.09
1 - 1
08.10
2 - 3
12.11
0 - 2
11.03
0 - 5
27.08
0 - 5
DALUM 06.08
0 - 1
03.09
0 - 5
22.10
2 - 3
08.10
1 - 8
11.03
0 - 3 (uk)
06.04
0 - 1
25.03
0 - 6
20.08
0 - 2
10.09
0 - 2
24.09
1 - 5
12.11
0 - 5
FA 2000 20.08
2 - 1
05.11
4 - 0
19.11
2 - 0
06.04
0 - 2
08.10
1 - 2
06.08
0 - 4
24.09
2 - 1
22.10
1 - 2
25.03
1 - 2
28.08
4 - 1
11.09
0 - 1
HOLSTEBRO 06.04
1 - 4
02.10
3 - 0
15.10
1 - 2
25.03
1 - 0
11.09
2 - 2
30.10
1 - 1
12.03
1 - 2
25.09
3 - 1
27.08
0 - 1
13.11
1 - 1
06.08
0 - 1
ISHØJ IF 18.03
2 - 0
01.04
6 - 0
13.08
1 - 2
17.09
1 - 0
27.08
5 - 1
01.10
1 - 4
21.03
1 - 1
10.09
10 - 0
15.10
1 - 2
10.04
1 - 5
29.10
2 - 3
LYSENG 01.10
2 - 3
15.10
2 - 0
18.03
1 - 4
01.04
1 - 1
05.11
1 - 2
19.11
0 - 4
10.04
1 - 1
03.09
2 - 1
29.10
2 - 3
12.08
0 - 0
17.09
2 - 2
MIDDELFART 05.11
1 - 3
26.08
1 - 0
21.03
1 - 1
08.10
1 - 0
22.10
3 - 1
24.09
3 - 0
12.08
4 - 0
25.03
3 - 0
11.03
0 - 2
10.09
2 - 1
10.04
3 - 2
NÆSBY 20.11
4 - 0
17.09
1 - 0
29.10
0 - 1
03.09
2 - 0
06.08
1 - 1
20.08
2 - 1
01.04
0 - 1
06.04
2 - 2
01.10
4 - 1
15.10
2 - 0
18.03
2 - 0
SFB OURE 01.04
2 - 1
10.04
5 - 0
01.10
0 - 2
18.03
3 - 2
11.03
2 - 2
12.11
1 - 0
17.09
1 - 4
26.08
0 - 5
13.08
1 - 2
29.10
1 - 1
15.10
1 - 1
VANLØSE 03.09
1 - 1
18.03
5 - 1
17.09
1 - 1
10.04
0 - 1
19.11
1 - 2
06.08
4 - 2
20.08
1 - 1
22.10
2 - 2
05.11
4 - 2
08.10
1 - 0
01.04
1 - 1
VSK AARHUS 17.09
1 - 0
19.11
3 - 0
01.04
1 - 1
20.08
3 - 1
03.09
2 - 2
22.10
5 - 0
18.03
1 - 2
05.11
1 - 0
06.08
1 - 1
06.04
4 - 2
02.10
1 - 0
YOUNG BOYS 23.10
3 - 1
13.08
5 - 1
11.03
0 - 2
06.11
1 - 1
21.08
0 - 1
05.04
0 - 1
03.09
0 - 1
08.10
2 - 1
20.11
0 - 0
24.09
2 - 0
25.03
3 - 2
HoldAB TårnbyDalumFA 2000HolstebroIshøjLysengMiddelfNæsbySfB OureVanløseVSKYoung B