Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Tirsdag 16. august 2022 kl. 04:11
WWW.HASLUND.INFO
 
DANMARKSTURNERINGEN 2022/2023
3. DIVISION, GRUNDSPIL
STILLING OG RESULTATER
SAMLETKVUTFI+/-P
Middelfart220080+86
Young Boys220061+56
Vanløse220063+36
Holstebro (O)210132+13
AB Tårnby (O)210123-13
FA 2000 (N)210125-33

VSK Aarhus202011+02
Ishø IFj (O)201123-11
SfB Oure (O)201123-11
Lyseng201124-21
Næsby201115-41
Dalum200216-50
Nummer 1-6 fortsætter i Oprykning Slutspil
Nummer 7-12 fortsætter i Nedrykning Slutspil
HJEMMEKVUTFI+/-P
Young Boys110051+43
Middelfart110040+43
Vanløse110042+23
Næsby101011+01
VSK Aarhus101011+01
Lyseng101000+01
Ishøj IF (O)100112-10
SfB Oure (O)100112-10
Dalum100101-10
Holstebro (O)100101-10
AB Tårnby (O)100113-20
FA 2000 (N)100104-40
UDEKVUTFI+/-P
Middelfart110040+43
Holstebro (O)110031+23
FA 2000 (N)110021+13
Vanløse110021+13
AB Tårnby (O)110010+13
Young Boys110010+13
Ishøj IF (O)101011+01
SfB Oure (O)101011+01
VSK Aarhus101000+01
Lyseng100124-20
Dalum100115-40
Næsby100104-40
ØVRIGE
  Forside
  Resultater (med målscorere)
  Placering runde for runde
  Superligaen, Grundspil
  NordicBet Liga, Grundspil
  2. division, Grundspil
  3. division, Grundspil
  Øvrige år
HoldAB TårnbyDalumFA 2000HolstebroIshøjLysengMiddelfNæsbySfB OureVanløseVSKYoung B
AB TÅRNBY 29.10
 
10.04
 
13.08
1 - 3
24.09
 
25.03
 
15.10
 
10.09
 
08.10
 
12.11
 
11.03
 
27.08
 
DALUM 06.08
0 - 1
03.09
 
22.10
 
08.10
 
11.03
 
06.04
 
25.03
 
20.08
 
10.09
 
24.09
 
12.11
 
FA 2000 20.08
 
05.11
 
19.11
 
06.04
 
08.10
 
06.08
0 - 4
24.09
 
22.10
 
25.03
 
28.08
 
11.09
 
HOLSTEBRO 06.04
 
02.10
 
15.10
 
25.03
 
11.09
 
30.10
 
12.03
 
25.09
 
27.08
 
13.11
 
06.08
0 - 1
ISHØJ IF 18.03
 
01.04
 
13.08
1 - 2
17.09
 
27.08
 
01.10
 
12.11
 
10.09
 
15.10
 
10.04
 
29.10
 
LYSENG 01.10
 
15.10
 
18.03
 
01.04
 
05.11
 
19.11
 
10.04
 
03.09
 
29.10
 
12.08
0 - 0
17.09
 
MIDDELFART 05.11
 
26.08
 
12.11
 
08.10
 
22.10
 
24.09
 
12.08
4 - 0
25.03
 
11.03
 
10.09
 
10.04
 
NÆSBY 19.11
 
17.09
 
29.10
 
03.09
 
06.08
1 - 1
20.08
 
01.04
 
06.04
 
01.10
 
15.10
 
18.03
 
SFB OURE 01.04
 
10.04
 
01.10
 
18.03
 
11.03
 
12.11
 
17.09
 
26.08
 
13.08
1 - 2
29.10
 
15.10
 
VANLØSE 03.09
 
18.03
 
17.09
 
10.04
 
19.11
 
06.08
4 - 2
20.08
 
22.10
 
05.11
 
08.10
 
01.04
 
VSK AARHUS 17.09
 
19.11
 
01.04
 
20.08
 
03.09
 
22.10
 
18.03
 
05.11
 
06.08
1 - 1
06.04
 
02.10
 
YOUNG BOYS 23.10
 
13.08
5 - 1
11.03
 
06.11
 
21.08
 
06.04
 
03.09
 
08.10
 
20.11
 
24.09
 
25.03
 
HoldAB TårnbyDalumFA 2000HolstebroIshøjLysengMiddelfNæsbySfB OureVanløseVSKYoung B