Søndag 23. juni 2024 kl. 19:47
WWW.HASLUND.INFO
 
DANMARKSTURNERINGEN 2023/2024
3F SUPERLIGA
  STILLING OG RESULTATER, GRUNDSPIL
● FC Midtjylland, Brøndby, F.C. København, FC Nordsjælland, AGF og Silkeborg til Slutspil
● OB, Lyngby, Viborg, Randers FC, Vejle og Hvidovre til Kvalifikationsspil
  STILLING OG RESULTATER, SLUTSPIL
● FC Midtjylland, Brøndby, F.C. København, FC Nordsjælland, AGF og Silkeborg fra Grundspillet
● Guld, sølv og bronze til FC Midtjylland, Brøndby og FC København
● Ingen nedrykning
  STILLING OG RESULTATER, KVALIFIKATIONSSPIL
● OB, Lyngby, Viborg, Randers FC, Vejle og Hvidovre fra Grundspillet
● OB og Hvidovre rykkede ned
NORDICBET LIGA
  STILLING OG RESULTATER, GRUNDSPIL
● AaB, Sønderjyske, Vendsyssel FF, FC Fredericia, Kolding IF og Hobro fortsætter i Slutspil
● Hillerød, B.93, AC Horsens, HB Køge, Næstved og FC Helsingør til Kvalifikationsspil
  STILLING OG RESULTATER, OPRYKNINGSSPIL
● AaB, Sønderjyske, Vendsyssel FF, FC Fredericia, Kolding IF og Hobro fra Grundspillet
● Sønderjyske og AaB rykker op
  STILLING OG RESULTATER, KVALIFIKATIONSSPIL
● Hillerød, B.93, AC Horsens, HB Køge, Næstved og FC Helsingør fra Grundspillet
● Næstved og FC Helsingør rykker ned
2. DIVISION
  STILLING OG RESULTATER, GRUNDSPIL
● Esbjerg, FC Roskilde, Aarhus Fremad, Middelfart, Nykøbing FC og AB Gladsaxe til Slutspil
● Fremad Amager, Skive, HIK, Brabrand, FA 2000 og Thisted til Kvalifikationsspil
  STILLING OG RESULTATER, OPRYKNINGSSPIL
● Esbjerg, FC Roskilde, Aarhus Fremad, Middelfart, Nykøbing FC og AB Gladsaxe fra Grundspillet
● Esbjerg og Roskilde FC rykker op i NordicBet Ligaen
  STILLING OG RESULTATER, NEDRYKNINGSSPIL
● Fremad Amager, Skive, HIK, Brabrand, FA 2000 og Thisted fra Grundspillet
● FA 2000 og Brabrand rykker ned i 3. division
3. DIVISION
  STILLING OG RESULTATER, GRUNDSPIL
● Frem, VSK Aarhus, Ishøj IF, Avarta, Holbæk og Næsby til Slutspil
● SfB-Oure, Lyseng, Young Boys, Vejgaard, Holstebro og Vanløse til Kvalifikationsspil
  STILLING OG RESULTATER, OPRYKNINGSSPIL
Frem, VSK Aarhus, Ishøj IF, Avarta, Holbæk og Næsby fra Grundspillet
Frem og Ishøj IF rykker op i 2. division
  STILLING OG RESULTATER, NEDRYKNINGSSPIL
SfB-Oure, Lyseng, Young Boys, Vejgaard, Holstebro og Vanløse fra Grundspillet
Vejgaard, Sfb-Oure og Vanløse rykker ned i Danmarksserien
ØVRIGE
  2022/2023
  2024/2025
  Øvrige år